5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

Popularność salonów kosmetycznych z roku na rok rośnie. Dziś dużo bardziej świadomie troszczymy się o swoje ciało – zarówno w kwestii odżywiania czy aktywności fizycznej, jak i dbania o wygląd zewnętrzny. Poniżej prezentujemy listę zabiegów kosmetycznych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców grodu Kraka.

Różnego rodzaju peelingi

Celem peelingu jest złuszczenie naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Nowoczesne salony kosmetyczne oferują różne rodzaje tego zabiegu przeprowadzane za pomocą różnorakich preparatów. Dobór odpowiedniego środka zależy bowiem od rodzaju cery i problemu danego klienta. Zalet peelingu jest wiele: ma on właściwości odmładzające, pomaga pozbyć się zmarszczek, przebarwień czy blizn po trądziku. Zabieg można przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Wygładzanie zmarszczek botoksem

Iniekcja botoksu to od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych zabiegów w nowoczesnych salonach kosmetycznych. Nie ma się czemu dziwić – preparat przyczynia się do przerwania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu skutecznie likwiduje zmarszczki mimiczne. Działanie botoksu nie jest trwałe – dla uzyskania stałego efektu zabieg należy regularnie powtarzać, średnio co 4 miesiące.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wargi wypełniane kwasem hialuronowym zwiększają swoją objętość. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi poprawia się kontur ust. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, dlatego jego stosowanie nie powinno budzić żadnych obaw. Jeśli będzie się go wstrzykiwać z umiarem, efekty z całą pewnością będą bardziej niż zadowalające.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja po prostu nie mogła nie znaleźć się na tej liście. Inaczej nazywa się ją kontrolowanym mikropeelingiem, gdyż polega ona na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Zabieg zmniejsza widoczność zmarszczek, przebarwień oraz blizn, usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku, oczyszcza i odblokowuje pory, dotlenia i odżywia skórę, poprawiając przy tym jej ukrwienie. Zalet jest tak wiele, że nie sposób choć raz nie skorzystać z dobrodziejstw mikrodermabrazji.

Depilacja laserowa

Tego zabiegu nie trzeba prawdopodobnie nikomu przedstawiać. Zyskał sobie szerokie grono miłośników, zwłaszcza wśród kobiet. Zapewnia on stały efekt, dzięki niemu na całe życie można zapomnieć o kłopotliwym goleniu nóg, pach czy miejsc intymnych. Zazwyczaj dla uzyskania oczekiwanych rezultatów wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej – o dokładnej ilości decyduje kosmetolog.

Previous Złota era dermatologii estetycznej
Next Regularne wizyty u ginekologa - jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Weronika Rosati: nie kupuję kompulsywnie

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

Life&Style 0 Comments

Regularne wizyty u ginekologa – jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Wiele kobiet nie myśli o regularnych wizytach u ginekologa, a przecież wykonywanie profilaktycznych badań, które często refundowane są przez NFZ, pozwala zapobiegać wielu chorobom. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakie

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Konopie indyjskie – roślina, która w przeszłości była powszechnie wykorzystywana. Wytwarzano z niej doskonałej jakości materiał, ceniono również za jej właściwości zdrowotne. Dzisiaj konopie postrzegane są wyłącznie przez pryzmat marihuany.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!