5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

Popularność salonów kosmetycznych z roku na rok rośnie. Dziś dużo bardziej świadomie troszczymy się o swoje ciało – zarówno w kwestii odżywiania czy aktywności fizycznej, jak i dbania o wygląd zewnętrzny. Poniżej prezentujemy listę zabiegów kosmetycznych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców grodu Kraka.

Różnego rodzaju peelingi

Celem peelingu jest złuszczenie naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Nowoczesne salony kosmetyczne oferują różne rodzaje tego zabiegu przeprowadzane za pomocą różnorakich preparatów. Dobór odpowiedniego środka zależy bowiem od rodzaju cery i problemu danego klienta. Zalet peelingu jest wiele: ma on właściwości odmładzające, pomaga pozbyć się zmarszczek, przebarwień czy blizn po trądziku. Zabieg można przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Wygładzanie zmarszczek botoksem

Iniekcja botoksu to od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych zabiegów w nowoczesnych salonach kosmetycznych. Nie ma się czemu dziwić – preparat przyczynia się do przerwania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu skutecznie likwiduje zmarszczki mimiczne. Działanie botoksu nie jest trwałe – dla uzyskania stałego efektu zabieg należy regularnie powtarzać, średnio co 4 miesiące.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wargi wypełniane kwasem hialuronowym zwiększają swoją objętość. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi poprawia się kontur ust. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, dlatego jego stosowanie nie powinno budzić żadnych obaw. Jeśli będzie się go wstrzykiwać z umiarem, efekty z całą pewnością będą bardziej niż zadowalające.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja po prostu nie mogła nie znaleźć się na tej liście. Inaczej nazywa się ją kontrolowanym mikropeelingiem, gdyż polega ona na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Zabieg zmniejsza widoczność zmarszczek, przebarwień oraz blizn, usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku, oczyszcza i odblokowuje pory, dotlenia i odżywia skórę, poprawiając przy tym jej ukrwienie. Zalet jest tak wiele, że nie sposób choć raz nie skorzystać z dobrodziejstw mikrodermabrazji.

Depilacja laserowa

Tego zabiegu nie trzeba prawdopodobnie nikomu przedstawiać. Zyskał sobie szerokie grono miłośników, zwłaszcza wśród kobiet. Zapewnia on stały efekt, dzięki niemu na całe życie można zapomnieć o kłopotliwym goleniu nóg, pach czy miejsc intymnych. Zazwyczaj dla uzyskania oczekiwanych rezultatów wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej – o dokładnej ilości decyduje kosmetolog.

Previous Złota era dermatologii estetycznej
Next Regularne wizyty u ginekologa - jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Life&Style 9 komentarzy

Gdzie znajdziesz najlepszą pizzę w Krakowie?

Bez wątpienia najlepsza pizza to ta jaką pamiętamy z dzieciństwa. Nie ma nic pyszniejszego niż obiad przyrządzony przez mamę lub babcię. Grube, pulchne ciasto i ogrom dodatków to znak firmowy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!