5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

Popularność salonów kosmetycznych z roku na rok rośnie. Dziś dużo bardziej świadomie troszczymy się o swoje ciało – zarówno w kwestii odżywiania czy aktywności fizycznej, jak i dbania o wygląd zewnętrzny. Poniżej prezentujemy listę zabiegów kosmetycznych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców grodu Kraka.

Różnego rodzaju peelingi

Celem peelingu jest złuszczenie naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Nowoczesne salony kosmetyczne oferują różne rodzaje tego zabiegu przeprowadzane za pomocą różnorakich preparatów. Dobór odpowiedniego środka zależy bowiem od rodzaju cery i problemu danego klienta. Zalet peelingu jest wiele: ma on właściwości odmładzające, pomaga pozbyć się zmarszczek, przebarwień czy blizn po trądziku. Zabieg można przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Wygładzanie zmarszczek botoksem

Iniekcja botoksu to od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych zabiegów w nowoczesnych salonach kosmetycznych. Nie ma się czemu dziwić – preparat przyczynia się do przerwania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu skutecznie likwiduje zmarszczki mimiczne. Działanie botoksu nie jest trwałe – dla uzyskania stałego efektu zabieg należy regularnie powtarzać, średnio co 4 miesiące.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wargi wypełniane kwasem hialuronowym zwiększają swoją objętość. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi poprawia się kontur ust. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, dlatego jego stosowanie nie powinno budzić żadnych obaw. Jeśli będzie się go wstrzykiwać z umiarem, efekty z całą pewnością będą bardziej niż zadowalające.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja po prostu nie mogła nie znaleźć się na tej liście. Inaczej nazywa się ją kontrolowanym mikropeelingiem, gdyż polega ona na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Zabieg zmniejsza widoczność zmarszczek, przebarwień oraz blizn, usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku, oczyszcza i odblokowuje pory, dotlenia i odżywia skórę, poprawiając przy tym jej ukrwienie. Zalet jest tak wiele, że nie sposób choć raz nie skorzystać z dobrodziejstw mikrodermabrazji.

Depilacja laserowa

Tego zabiegu nie trzeba prawdopodobnie nikomu przedstawiać. Zyskał sobie szerokie grono miłośników, zwłaszcza wśród kobiet. Zapewnia on stały efekt, dzięki niemu na całe życie można zapomnieć o kłopotliwym goleniu nóg, pach czy miejsc intymnych. Zazwyczaj dla uzyskania oczekiwanych rezultatów wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej – o dokładnej ilości decyduje kosmetolog.

Previous Złota era dermatologii estetycznej
Next Regularne wizyty u ginekologa - jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Złota era dermatologii estetycznej

Pragnienie udoskonalania swojego wyglądu nie jest fenomenem współczesności. Zabiegi mające na celu poprawę jakości czy zahamowanie starzenia się cery są stosowane od tysięcy lat.  Półki w aptekach i sklepach kosmetycznych

Life&Style 0 Comments

Życzenia imieninowe – jak je poprawnie składać?

Imieniny to naprawdę ważna okazja – w tej chwili wiele osób dużo huczniej świętuje rocznicę swoich narodzin, jednak jeszcze niedawno to właśnie imieniny były obchodzone dużo bardziej uroczyście. Wszystko przez

Life&Style 0 Comments

Jak urządzić pokój dla noworodka?

Gdy spodziewasz się dziecka, musisz odpowiednio przygotować się na jego zjawienie się na świecie. W tym niezwykle emocjonalnym okresie, jakim jest ciąża, warto odpowiednio wykorzystać czas, by zadbać o dobrze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!