5 sposobów na pachnące ubrania

5 sposobów na pachnące ubrania

Zapachy to ważny element w codziennym zżyciu. Otaczamy się z przyjemnością perfumami czy balsamami, które pięknie pachną. Chcemy sprawiać, by nasze ubrania pięknie pachniały. Jak zrobić, by ten aromat utrzymał się na długi czas?

Najlepsze porady w sieci znajdziesz na stronie: http://skuteczne.pl

Odpowiedni sposób prania, suszenia i przechowywania garderoby może pomóc nam w osiągnięciu dobrego efektu. Nie ma nic gorszego niż wyjęte z szafy ubranie po praniu, które pachnie nieświeżo. Popełnianie jednak tych samych błędów może skutkować tym, że ten efekt będzie się nasilał coraz bardziej.

Pranie pachnące świeżością

Aby nasze ubranie miało doskonały zapach warto do każdego prania dodawać płyn do płukania tkanin. Płyny takie mają różne zapachy i od naszych upodobań będzie zależeć jaki zapach wybieramy. Mogą być wonie kwiatowe, morskie bryzy albo słodkie aromaty podobne do deserów. Nadawanie zapachu garderobie zaczyna się od prania. Warto pamiętać, również o tym, że stan pralki również może mieć bardzie może mieć bardzo duże znaczenie dla tego jaka będzie woń prania. Zaniedbane wnętrze, bęben, brudna szuflada na proszek i pleśń na uszczelkach, filtr niewymieniany. To wszystko sprawić może, że nawet czyste ubranie będzie miało brzydki zapach. W sprzedaży znajdziemy specjalne preparaty do czyszczenia i odświeżania pralki.

Suszenie prania – jak wyeliminować nieprzyjemny zapach

Nieodpowiednie suszenie prania to między innymi częsty czynnik decydujący o zapachu, zbyt długie trzymanie mokrych ubrań w pralce prowadzi do stęchlizny, która będzie wyczuwalna po wyschnięciu. Dlatego jeśli nie opróżnimy bębna w odpowiednim momencie to trzeba ponownie wyprać ubrania, by niekorzystny zapach pokonać. Najlepiej, jeśli ubrania będą schnąć na świeżym powietrzu. Jeśli mamy taką możliwość warto będzie wywiesić je na sznurku na dworze. Jeśli takiej możliwości nie ma to suszarka musi być w przewiewnym miejscu mieszkania.

Prasowanie a zapach ubrań

Również w czasie prasowania można zmienić zapach ubrania. Warto mieć specjalną wodę zapachową do stosowania w żelazku, dzięki niej para, jaką używa się do rozprostowania zagnieceń będzie wtłaczała także przyjemną woń. Wody dedykowane nie zniszczą również żelazka.

Sposoby na pachnącą szafę

Świetnym pomysłem na zapach ubrań będzie także przechowywanie ich w aromatycznym otoczeniu, mamy specjalne odświeżacze do szafy, które sprawią, że ubrania długo zachowują świetna woń. Można wykorzystywać gotowe saszetki czy woreczki do szaf w sprzedaży mamy także papiery pachnące, którymi można wykładać dno szuflady, można także stworzyć swoje zapachowe mieszanki, które w pojemniczku ustawi się w szafie.

Previous Bezmyślne świecenie laserem w kierunku samolotu oże być ogromnym zagrożeniem
Next Brutalnie pobili 61-letnią ekspedientkę, aby ukraść sklepową kasetkę z gotówką

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Gdzie szukać najlepszych promocji na alkohol?

Badania statystyczne pokazują, że przeciętny Polak spożywa rocznie 10,5 litra czystego alkoholu, co w przeliczeniu daje 53 butelki wódki rocznie – jedną na tydzień. Nie wyobrażamy sobie rodzinnych imprez, czy

Life&Style 0 Comments

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

Life&Style 0 Comments

Życzenia imieninowe – jak je poprawnie składać?

Imieniny to naprawdę ważna okazja – w tej chwili wiele osób dużo huczniej świętuje rocznicę swoich narodzin, jednak jeszcze niedawno to właśnie imieniny były obchodzone dużo bardziej uroczyście. Wszystko przez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!