Air Cargo w Polsce

Air Cargo w Polsce

Transport towarów lotniczych drogą lądową (Air Cargo rfs) rozwija się dość dynamicznie w okresie ostatnich lat. Odnosi się to do ładunków, które wymagają szybkiej, bezpiecznej, jak i terminowej dostawy.
Przemieszczanie elementów, obiektów inwestycyjnych oraz urządzeń technologicznych wpisuje się na stałe w usługi dokonywane przez transport lotniczy.

Air Cargo rfs w Polsce

Na rynku Polskim niewiele firm posiada Certyfikat ogólnej świadomości ochrony lotnictwa cywilnego, który zapewnia wiedzę niezbędną do zachowania bezpieczeństwa w portach lotniczych i umożliwia komunikację towarów między lotniskami. Jednym z takich przewoźników jest Compex Logistics. Firma ta obchodzi swoje dwudziestolecie działalności, co pokazuje, że wykonuje ona swoje zlecenia profesjonalnie, jak i z pełną starannością. Siedziba przedsiębiorstwa znajduję się w województwie małopolskim i na tym obszarze działa. W ofercie dysponuje działami tj. air cargo, transport międzynarodowy Kraków, spedycja oraz magazynowanie. Od wielu lat ich specjalizacją i najmocniejszą stroną jest transport towarów lotniczych drogą lądową.
Regionalny port w Krakowie, jak i inne lotniska opierają swoją aktywność o przewozy ciężarówkami RFS (Road Feeder Service), gdzie cargo transportowany i odprawiany jest na danym lotnisku w Polsce, po dotarciu do hubu umieszcza się go w samolocie. Samochody posiadają przystosowane ciągniki siodłowe oraz przyczepy umożliwiające transport różnego rodzaju materiałów. Dzięki własnym sieciom zasilania mają one możliwości rozwojowe oraz zarobkowe. Warto wiedzieć, że przewozy towarowe samolotami są bardzo ważnym źródłem dochodu dla polskich lotnisk, mimo że nie jest to jeszcze tak rozwinięta branża cargo, jak w zestawieniu z innymi krajami.

Przewóz towarów Air Cargo

Air Cargo najczęściej stosuje się w przypadkach, gdzie ładunek wymaga szybkiego dostarczenia do miejsca docelowego oraz w sytuacji cennych wyrobów. Przewożonymi towarami mogą być np. owoce, warzywa, bagaże o znacznej masie i dużych wymiarach, jak i ładunki najczęściej na paletach, w skrzyniach lub paczkach. Główną zaletą transportu kombinowanego, czyli połączenia transportu lotniczego oraz drogowego w przewozie jest to, że czas przewozu jest znacznie krótszy od innych. Zajmuje on około kilka bądź kilkanaście godzin. Co w przypadku transportu droga morską lub tylko lądową jest niemożliwe. Wyróżnić można przewozy czarterowe oraz liniowe (regularne). Zależy to od potrzeb i oczekiwań określonego odbiorcy. Pakunki nadawane są przez spedytora- konsolidatora. Można również wyróżnić transport przesyłek i poczty, które posiadają własne samoloty oraz środki transportu. Taką formą przewozów zajmują się firmy kurierskie. Do potwierdzenia umowy zawieranej na air cargo jest spedytorski list przewozowy (HAWB), który daje gwarancję transportu lotniczego dla nadawców przez spedytora.
Transport towarów drogą lotniczą w Polsce jest dość drogą inwestycją, jednak jest to segment rozwojowy. Poprawia on wydajność w funkcjonowaniu przewoźników lotniczych oraz ma coraz większe poparcie spośród inwestorów zagranicznych. Dzięki Air Cargo zauważalne są umocnienia lotnisk regionalnych, jak i przewozy lotnicze cargo wpisują się w jeden z priorytetów polityki transportowej państwa.

Previous Gigantyczne akcje CBŚP - prawie 40 "kiboli" zatrzymanych
Next Odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Kiedy nerwica może być chorobą zawodową?

Według kodeksu pracy (art. 235) choroba zawodowa występuje wtedy, gdy w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić, że jednoznacznie, lub z wysokim prawdopodobieństwem,  jest ona następstwem szkodliwych dla zdrowia czynników,

Strefa Biznesu 0 Comments

Chcesz wynająć ciężki dźwig w Krakowie? Sprawdź nas!

Firma Sołtys sp. z o. o. to profesjonaliści w każdym calu. Jesteśmy określani mianem lidera w wynajmie dźwigów na Śląsku i w południowej Polsce. Specjalizujemy się w świadczeniu usług ciężkimi

Strefa Biznesu 0 Comments

W Małopolsce powstała nowa instalacja przetwarzania odpadów komunalnych o wartości 40 mln zł

Oddana w tym tygodniu do użytku instalacja przetwarzania odpadów komunalnych ZGOK w Balinie zredukuje o około 60 proc. poziom składowania odpadów na terenie zachodniej Małopolski. Zgodnie z decyzją środowiskową zakład może przetwarzać 58 tys. ton

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!