Biurka, które pobudzają dziecięcą kreatywność

Biurka, które pobudzają dziecięcą kreatywność

Przed biurkiem dziecięcym stawia się coraz większe wymagania. Oczekuje się od niego choćby tego, że będzie miejscem kreatywnym i komfortowym zarazem. Może się wydawać, że realizacja tak dużych oczekiwań jest trudnym zadaniem, kilka kreatywnych pomysłów zasługuje jednak na to, aby wcielić je w życie.

Kreatywne dziecko i jego przestrzeń

Jeśli zależy nam na tym, aby wychować kreatywne dziecko, powinniśmy mieć świadomość tego, że prosty stół i krzesło nie należą do tych mebli, które inspirują. Warto pobudzać dziecięcą wyobraźnię na każdym kroku, a przestrzeń biurka może nadawać się do tego znakomicie. Ciekawe biurko jest jednak czymś więcej niż tylko zaproszeniem do kreatywności. Nie ma wątpliwości, że wpływa ono korzystnie także na jakość nauki przekonując malucha, że ona sama także jest formą zabawy. Jeśli miejsce odrabiania lekcji ekscytuje i intryguje, sam opanowywany właśnie materiał również sprawia wrażenie łatwiejszego do przyswojenia.

Przestrzeń do tworzenia

Nie ma jednej recepty na biurko, które będzie inspirowało. Myśląc o nim warto więc zastanowić się nad tym, jaka forma ekspresji jest najbliższa dziecku. Jeśli lubi ono malować, bawić się gliną albo rysować, zadbajmy o pojemną szufladę, w której mały artysta bez trudu odnajdzie swoje skarby. Innym ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na biurko wzbogacone na specjalną półkę. Mogą znajdować się na niej nie tylko książki, ale i pojemniki, w których dziecko będzie trzymać swoje akcesoria malarskie oraz inne przydatne przedmioty. Taka propozycja nie tylko wzmacnia kreatywność, ale również wyrabia nawyk utrzymywania porządku wokół siebie.

Księżniczki też się uczą

A co, jeśli naszemu dziecku wcale nie wydaje się, że jest artystą, a bliżej mu do księżniczki z zamku Disneya? Okazuje się, że wcale nie jest to ograniczenie kreatywności. Księżniczki także powinny się uczyć, a z pewnością będzie to znacznie ciekawsze, jeśli zasiądą przy biurku skrojonym na miarę ich książęcych aspiracji. Biurko takie nie musi być przesadnie duże, warto jednak zadbać o zaokrąglenia i delikatne uchwyty. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zainstalowanie nad nim delikatnej siatki, która będzie się rozsuwać niczym zasłony. W ten sposób biurko księżniczki może też zmieniać się w dystyngowany powóz.

Wyścig do książek

Rodzice dzieci bardzo aktywnych fizycznie często obawiają się, że ich maluchy nigdy nie będą poświęcać nauce tak wiele uwagi, jak jest to konieczne. Na szczęście, wcale nie musi tak się stać. Oczywiście, biurko musi konkurować z ulubionymi rozrywkami. Warto pomyśleć więc o nim jako o miejscu startowym dla samochodów wyścigowych albo jako o garażu. Nietypowa charakteryzacja sprawi, że nawet te prace domowe, które będą wymagały dłuższego skupienia, nie będą postrzegane przez maluchy jako utrapienie.

Biurko dla małego architekta

Biurko może być źródłem inspiracji także dla tych dzieci, które lubią nie tylko rysować, ale również liczyć. Niech posiada ono drewniany blat i jest utrzymane w ciemnej tonacji. Może sprawiać wrażenie dość surowego, mały architekt poczuje się przy nim jednak bardziej dorośle i na pewno mu się to spodoba.

Po więcej kreatywnych pomysłów na urządzenie dziecięcego pokoju wejdź na   http://wewlasnymraju.pl/

Previous Jak dowiedzieć się, czy jesteś uzależniony od Internetu i co z tym zrobić?
Next Aby kuchnia była przyjemnym pomieszczeniem w Twoim domu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Soki o działaniu oczyszczającym

Picie soków to doskonały sposób na to, aby w zdrowy sposób przeprowadzić detoks organizmu. Świeże soki zarówno z wyciskarki, jak i z sokowirówki warto na stałe wprowadzić do swojego menu.

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Konopie indyjskie – roślina, która w przeszłości była powszechnie wykorzystywana. Wytwarzano z niej doskonałej jakości materiał, ceniono również za jej właściwości zdrowotne. Dzisiaj konopie postrzegane są wyłącznie przez pryzmat marihuany.

Life&Style 0 Comments

Weronika Rosati: nie kupuję kompulsywnie

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź