Brzeszcze. Nietrzeźwi uczniowie trafili do szpitala.

Brzeszcze. Nietrzeźwi uczniowie trafili do szpitala.

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie dwóch nieletnich  chłopców w wieku 14 i 15 lat,  którzy na terenie  szkoły spożyli alkohol nieznanego pochodzenia. Dzięki reakcji nauczycieli nastolatkowie w porę trafili do szpitala,  ich życiu już nic nie zagraża.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Tuż po godzinie 18.00 Dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Brzeszczach, powiadomił Pogotowie Ratunkowe oraz Policję o ujawnieniu dwóch uczniów pod wpływem alkoholu na szkolnej dyskotece.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieletni w wieku 14 i 15 lat, podczas dyskoteki szkolnej spożyli alkohol niewiadomego pochodzenia. Jeden z nastolatków był komunikatywny, natomiast drugi, który najprawdopodobniej spożył więcej alkoholu, znalazł się w stanie upojenia alkoholowego. Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz  rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Na podstawie prowadzonych czynności, policjanci ustalą kto udostępnił nieletnim alkohol, który  spowodował zagrożenie dla ich zdrowia, a mógł być groźny nawet dla życia. Ponadto materiały w sprawie czynu świadczącego o demoralizacji nieletnich, zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

W tym przypadku nauczyciele w porę zareagowali i ujawnili zagrożenie, dzięki temu nieletni w porę uzyskali pomoc. Jednakże w związku ze zbliżającymi się feriami apelujemy do rodziców, aby zwrócili baczniejszą uwagę na to, jak i gdzie, ich pociechy spędzają czas  wolny. Aby mieć pewność,  najlepiej ten czas spędzić razem z nimi lub zapewnić im zorganizowaną formę opieki.

Policjanci przez cały okres zimowego wypoczynki realizują akcję pn. „Bezpieczne Ferie 2018”, jednakże apelujemy również do osób postronnych o zwracanie uwagi, na wszelkie przypadki, gdy dzieci lub młodzież znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.

Previous KPP w Krakowie. Nieporozumienie w ruchu drogowym - przyczyną pobicia z użyciem toporka
Next Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży rozbójniczych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Leczenie łysienia własną krwią – najskuteczniejsza terapia wzmacniająca włosy

Nadmierne wypadanie włosów, prowadzące do zauważalnego przerzedzenia fryzury, a nawet całkowitego wyłysienia to coraz częstszy problem. Kiedyś łysienie kojarzone było głównie z panami w podeszłym wieku – dziś natomiast problemy

Wiadomości 0 Comments

Hurtownia fryzjerska

Prowadzenie salonu fryzjerskiego nie należy do najprostszych zadań. Całość wykonania usługi powinna odbywać się w jak najbardziej profesjonalny sposób, przy użyciu najlepszych kosmetyków. Pomocą służą nam hurtownie fryzjerskie. Oprócz mebli

Wiadomości 0 Comments

Katastrofa w ruchu lądowym

Dzisiaj około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na pas ruchu, którym jechał  autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź