Co to jest USB PVR i jak działa?

Co to jest USB PVR i jak działa?

Musisz przerwać oglądanie wciągającego filmu? Chcesz obejrzeć dwa różne, nadawane o tej samej porze programy telewizyjne? A może wiesz, że z jakiegoś względu nie obejrzysz kolejnego odcinka ulubionego serialu? Dzięki funkcji nagrywania USB PVR nie przegapisz żadnej ważnej produkcji czy transmisji.

W przeszłości do nagrywania programów telewizyjnych potrzebna była osobna nagrywarka PVR. Takie urządzenie, po podłączeniu do telewizora, pozwalało zapisywać materiały video na wewnętrznym dysku i odtwarzać je w późniejszym czasie. Dziś można korzystać z funkcji nagrywania na USB, za pośrednictwem zarówno osobnego urządzenia PVR, jak i nowoczesnych telewizorów oraz dekoderów telewizyjnych. Sprawdź, na czym polega taka funkcja i jak dokładnie działa.

Istota PVR USB – nagrywanie powszechne, jak nigdy wcześniej

Sama funkcja PVR, czyli Personal Video Recorder (osobista cyfrowa nagrywarka), daje możliwość nagrywania programów telewizyjnych na wewnętrzny dysk twardy; ten ostatni może znajdować się w osobnej nagrywarce, telewizorze, czy też dekoderze telewizyjnym. Niemniej jednak, najnowsze modele tego typu urządzeń wyposażone są w opcję USB PVR, która umożliwia wygodne nagrywanie na USB. Aby nagrywać programy na pendrive’a czy zewnętrzy dysk twardy, potrzebujesz jedynie wyposażonego w takie rozwiązanie telewizora lub dekodera – w takim wypadku nie musisz już posiadać dodatkowego urządzenia PVR.

Jak wygląda nagrywanie na USB?

W przypadku telewizorów i dekoderów z funkcją USB PVR, nagrywanie jest możliwe po podłączeniu własnego dysku przez port USB. W ten sposób możesz nagrywać wybrane pozycje z przewodnika EPG, albo oglądany w danym momencie kanał. Jeśli wiesz, że z jakiegoś powodu nie obejrzysz ulubionego filmu czy serialu, możesz zaprogramować jego nagrywanie; w czasie twojej nieobecności funkcja w odpowiednim momencie włączy się i rozpocznie zapisywanie.

W przypadku urządzeń PVR jest możliwość oglądania programu na jednym kanale i nagrywania programu nadawanego na innym. Telewizory i dekodery nie posiadają opcji nagrywania na USB, bowiem w przeciwieństwie do urządzeń PVR nie mają one dwóch niezależnych tunerów.

Jak korzystać z USB PVR w dekoderach HD?

Swobodne nagrywanie na USB będzie możliwe, gdy zawrzesz umowę abonamentową z dostawcą telewizji cyfrowej (np. TOYA – https://toya.net.pl/telewizja) i otrzymasz od niego dekoder z funkcją USB PVR. Niezależnie od wybranego pakietu telewizyjnego zyskasz możliwość:

  • nagrywania programów z poziomu Przewodnika TV (EPG),
  • planowania nagrań,
  • oglądania wcześniej nagranego materiału i nagrywania w tym samym czasie innego trwającego programu,
  • korzystania z funkcji TimeShift, która pozwala zatrzymać oglądany program i przewijać go w przód/tył.

Warto podkreślić, że funkcja TimeShift pozwala również na nagrywanie programów telewizyjnych, ale w przeciwieństwie do PVR ma to charakter tymczasowy. Zarówno w dekoderach, jak i telewizorach, można „zatrzymać” transmisję programu na określony czas (np. 90 minut), a następnie wznowić ją od ostatniego oglądanego momentu; to możliwe dzięki temu, że zatrzymanie skutkuje automatycznym uruchomieniem tymczasowego nagrywania.

Co jeszcze warto wiedzieć o USB PVR?

Funkcja PVR umożliwia nagrywanie wyłącznie programów cyfrowych, przy czym niektóre z nich mogą być zabezpieczone przed kopiowaniem transmisji. Co więcej, ze względu na ochronę licencyjną, nagranych programów nie można odtwarzać na przykład na komputerze. Tego typu rozwiązania są czymś naturalnym, bowiem nagrywanie na USB czy dysk wewnętrzny ma służyć przede wszystkim na użytek własny.

Ze strony https://toya.net.pl/strona/funkcja-usb-pvr można dowiedzieć się, jakie zewnętrzne nośniki pamięci pozwalają korzystać z funkcji USB PVR, a także, jak krok po kroku nagrywać programy z pomocą dekodera od TOYA.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie metkownicy?
Next 10 telefonów dual SIM dla Twojej firmy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Wiadomości 0 Comments

Szlifierka do drewna – jak dobrać odpowiednią?

Współcześnie na rynku możemy znaleźć szlifierki mimośrodowe i oscylacyjne. Szlifierka mimośrodowa jest bardziej zaawansowanym narzędziem niż szlifierka orbitalna, ale nie w każdej sytuacji, może być używany. Oba typy maszyn warto

Wiadomości 0 Comments

Próbował ukraść samochód, w którym spało trzyletnie dziecko. Policja apeluje o zabieranie kluczyków pojazdu

32-letni nowotarżanin próbował ukraść samochód, w którym spało trzyletnie dziecko. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanej postawie właścicieli nie udało mu się. Po pościgu został zatrzymany przez nowotarskich policjantów. Do bardzo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź