Co to jest uzależnienie?

Co to jest uzależnienie?

Uzależnienie to psychologiczna i fizyczna niezdolność do zaprzestania spożywania substancji chemicznej, narkotyku, działania lub substancji, nawet jeśli powoduje ono szkody psychiczne i fizyczne.

Termin „uzależnienie” odnosi się nie tylko do uzależnienia od substancji takich jak heroina czy kokaina. Osoba, która nie może zaprzestać zażywania konkretnego narkotyku lub substancji chemicznej, jest uzależniona od substancji.

Niektóre uzależnienia wiążą się również z niemożnością zaprzestania uczestnictwa w zajęciach, takich jak gry hazardowe, jedzenie czy praca. W takich okolicznościach dana osoba jest uzależniona behawioralnie.

Uzależnienie jest chorobą przewlekłą, która może również wynikać z przyjmowania leków. Na przykład nadużywanie przepisanych opioidowych środków przeciwbólowych powoduje w Stanach Zjednoczonych 115 zgonów każdego dnia.

Kiedy osoba doświadcza uzależnienia, nie może kontrolować sposobu, w jaki używa substancji lub bierze udział w zajęciach i staje się od niej uzależniona, aby poradzić sobie z codziennym życiem.

Każdego roku uzależnienie od alkoholu, tytoniu, nielegalnych narkotyków i opioidów na receptę kosztuje amerykańską gospodarkę ponad 740 miliardów dolarów w postaci kosztów leczenia, utraty pracy i skutków przestępczości.

Większość ludzi zaczyna używać narkotyków lub najpierw dobrowolnie angażuje się w działalność. Uzależnienie może jednak przejąć i ograniczyć samokontrolę.

Uzależnienie vs. nadużycie

Uzależnienie od narkotyków i nadużywanie narkotyków są inne. Niewłaściwe użycie odnosi się do niewłaściwego, nadmiernego lub nieterapeutycznego użycia substancji zmieniających ciało i umysł. Jednak nie każdy, kto nadużywa danej substancji, jest uzależniony. Uzależnienie to długotrwała niezdolność do umiarkowanego lub zaprzestania przyjmowania substancji. Na przykład, osoba, która pije dużo alkoholu w nocy na zewnątrz, może doświadczyć zarówno euforycznego, jak i szkodliwego działania substancji.

Jednak nie można tego uznać za uzależnienie, dopóki dana osoba nie odczuje potrzeby regularnego spożywania takiej ilości alkoholu, samotnie lub w porach dnia, w których alkohol może zakłócać regularne czynności, np. rano. Osoba, która nie rozwinęła jeszcze uzależnienia, może być odkładana na później przez szkodliwe skutki uboczne nadużywania substancji. Na przykład, wymioty lub obudzenie się z kacem po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu może zniechęcić niektórych ludzi do wypicia takiej ilości w najbliższym czasie. Ktoś, kto jest uzależniony, będzie nadal nadużywał tej substancji, pomimo jej szkodliwych skutków.

Więcej na: http://abcuzaleznien.pl/

Previous Jak działają agencje rekrutacyjne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na studentkę, do którego doszło pod koniec 2016r.

Napad miał miejsce 7 grudnia 2016 r., około godz. 1:30 w nocy, na al. Mickiewicza w Krakowie. W tym czasie  23-letnia wówczas kobieta wracała do swojego mieszkania. W pewnym momencie,

Wiadomości 0 Comments

Chciał sprzedać swoją nerkę przez Internet – teraz odpowie przed Sądem

Za naruszenie przepisów ustawy o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów odpowie 32-latek. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu chciał za 6 tys. zł sprzedać swoją nerkę. Powodem takiego zachowania miała być trudna

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź