Ferie zimowe w Krakowie a opieka nad dzieckiem

Ferie zimowe w Krakowie a opieka nad dzieckiem

Ferie zimowe to dziesięć dni wolnych od szkoły, na które z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Zwłaszcza te młodsze wyobrażają sobie przerwę zimową jako pasmo nieustających atrakcji – zabawę, szaleństwo na śniegu i beztroskę. Inaczej do ferii podchodzą jednak rodzice, którzy często muszą się nagłowić, jak wówczas zorganizować opiekę nad swoimi latoroślami. Oto, jak można sobie z tym poradzić w Krakowie.

Feryjny wyjazd

Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest możliwość wspólnego wyjazdu na czas przerwy zimowej. Kraków leży na tyle blisko wielu atrakcyjnych o tej porze roku miejsc, że nic, tylko pakować bagaże, sprzęt sportowy i wspólnie udać się na kilka dni w góry. Niestety, nie każdy rodzic może sobie pozwolić na ten komfort. Problem tkwi przecież w tym, że wielu z nas nie ma możliwości ot tak, po prostu, zażyczyć sobie urlopu o dowolnej porze roku. W tej sytuacji niektórzy rodzice decydują się na wysłanie dziecka na atrakcyjne zimowisko. Jednak nawet zorganizowane zimowisko trwa zazwyczaj tylko tydzień. Co więc zrobić z resztą wolnego od szkoły?

Ferie w mieście

Na szczęście od wielu lat właściwie każde większe i mniejsze miasto w Polsce oferuje dla dzieci i ich rodziców mnóstwo feryjnych atrakcji. Niektóre szkoły organizują zajęcia świetlicowe lub półkolonie, które trwają kilka godzin dziennie. Kraków obfituje także w zajęcia organizowane przez różnego typu instytucje. Prym wiodą wśród nich instytucje kulturalne, takie jak domy kultury, muzea, kina, teatry. Aktywne spędzenie czasu proponują także kluby sportowe. Dzieci mogą więc liczyć na zimę z tańcem, teatrem, filmem, programowaniem, czy treningami sportowymi. Nadal pozostaje jednak problem – kto dziecko zaprowadzi i odbierze z zajęć, jeśli rodzic musi pozostać w pracy?

Niezawodna babcia

W przypadku, gdy zajęcia odbywają się w ferie, zazwyczaj trwają one nieco krócej. Ponadto brakuje szkolnej świetlicy, w której dziecko czeka na odbierającego je rodzica. Jak w tej sytuacji sobie poradzić i zapewnić opiekę, gdy latorośl wróci wcześniej do domu? Przecież nie zawsze udaje się tak zgrać czasowo w pracy rodzicom, by mogli sobie poradzić sami. Pierwsza pomoc w tej sytuacji to zazwyczaj niezawodni bliscy. Jeśli przez te kilka dni istnieje szansa, by dziadkowie, rodzina lub znajomi pomogli, to rodzice mogą odetchnąć z ulgą.

Profesjonalna opieka nad dzieckiem

Niestety, nie wszyscy mają możliwość skorzystania z pomocy bliskich, a nie ma przecież opcji, by siedmiolatek pozostał sam w domu przez wiele godzin. Co zrobić w tej sytuacji? Okazuje się, że wyjście jest bardzo proste. Wystarczy po prostu zatrudnić na czas ferii profesjonalną opiekunkę do dziecka. Jest to zadanie dziecinnie łatwe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: opiekunka do dziecka w Krakowie, a na stronie www.niania.pl od razu odnajdziemy profile kandydatek. Okazuje się, że nie ma żadnego problemu ze znalezieniem osoby chętnej do pracy tylko w czasie ferii, ponieważ wiele opiekunek podejmuje się zleceń dorywczo. W ten sposób zapewnimy swojemu dziecku opiekę, a sobie pewność, że wszystko będzie w porządku.

Niania z Krakowa

Spośród profili kandydatek można wybrać osobę, która odpowiada nam pod każdym względem. A wybór jest naprawdę duży, zarówno pod względem wieku, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, ceny, a nawet lokalizacji. Mało tego. Wszystkie profile są potwierdzone, a strona zawiera refencje poprzednich pracodawców, które także mogą pomóc w wyborze opiekunki. A kiedy już zatrudnimy nianię na czas ferii, możemy być pewni, że dziecko pod jej okiem może śmiało korzystać z różnych atrakcji zimowego Krakowa.

Previous Instytucja dziedziczenia - czym jest prawo do zachowku?
Next W ulotki reklamowe warto inwestować

Może to Ci się spodoba

Sport 1Comments

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Kask rowerowy

Rowery od lat mają zagorzałą rzeszę fanów. W ciągu roku nie brakuje różnego rodzaju zawodów i wyścigów, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Rower może dziś posiadać każdy, a ich

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź