Historia konopi indyjskiej

Historia konopi indyjskiej

Konopie indyjskie – roślina, która w przeszłości była powszechnie wykorzystywana. Wytwarzano z niej doskonałej jakości materiał, ceniono również za jej właściwości zdrowotne. Dzisiaj konopie postrzegane są wyłącznie przez pryzmat marihuany. Zobaczmy jak wyglądała historia konopii indyjskich.

Co to za roślina?

Konopie indyjskie to dwupienna roślina jednoroczna, która wywodzi się z Azji Środkowej. Pojawiła się na terenach dzisiejszej Mongolii. Liście konopi mają bardzo charakterystyczny wygląd, który znany jest chyba większości z nas. Z pewnością liście te kojarzą młodzi ludzie.

Jak to się zaczęła?

Pierwsze wzmianki dotyczące konopi pochodzą z Chin. Datuje się je na około pięć tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa. Udało się potwierdzić, że starożytni Chińczycy powszechnie wykorzystywali konopie zarówno do produkcji ubrań, lin i papieru, jak i oleju. Traktowano konopie również jako pożywienie. To również Chińczycy jako pierwsi zaczęli wykorzystywać konopie indyjskie wówczas, gdy ich organizm szwankował. Zauważono, że konopie świetnie radzą sobie z łagodzeniem dolegliwości bólowych.

Z terenu Chin konopie zaczęły rozprzestrzeniać się dalej. Około dwóch tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa pojawiły się na terenie Korei. Stąd powędrowały do Indii. Hindusi postawili na podobne wykorzystanie konopi, jak Chińczycy. Sięgali po nie wówczas, gdy potrzebowali tekstyliów, ale również silnych leków. Następnie konopie trafiły na tereny dzisiejszej Rosji oraz Ukrainy. Stąd już tylko krok był do pozostałych części Europy. Konopie cenione były przez starożytnych Greków, którzy doceniali ich właściwości lecznicze. Znano konopie także w starożytnym Egipcie.

Konopie dzisiaj

W XIX wieku konopie pojawiły się w Ameryce Południowej oraz Meksyku. Szybko – za sprawą imigrantów – dotarły one również na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Moment pojawienia się konopi w USA to czas, kiedy przestano cieszyć się po prostu ich uprawą i wykorzystywać je tak, jak do tej pory, a zaczęto dostrzegać ich cechy narkotyczne. Latynosi chętnie odurzali się marihuaną, a pod jej wpływem popełniali rozmaite przestępstwa. Nie trzeba było długo czekać na reakcję. W 1915 roku w stanie Utah podjęto decyzję o delegalizacji marihuany. Dość szybko dołączyły również inne stany. W roku 1937 marihuana była zdelegalizowana w całych Stanach Zjednoczonych.

Jak jest dzisiaj?

Obecnie marihuana nadal postrzegana jest jako narkotyk, a tym samym jej posiadanie jest w wielu państwach zabronione. Zakazana jest również uprawa marihuany. Warto jednak pamiętać, że konopie występują w dwóch odmianach. Odpowiedzialność karna grozi nam wyłącznie za uprawę konopi indyjskich. W przypadku konopi siewnych penalizacja nie występuje. Krajem, w którym marihuanę można legalnie posiadać i palić jest Holandia. Obecnie coraz częściej mówi się o tak zwanej marihuanie medycznej, dostrzegając w niej szansę dla chorych między innymi na padaczkę i nowotwory. Mówi się, że marihuana zmniejsza częstotliwość ataków padaczkowych, a w przypadku chorych na raka zmniejsza istotnie dolegliwości bólowe.

Więcej na nasiona-konopi.com.pl

Previous Co przyda się w każdym biurze?
Next Was sind Luxusmatratzen

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

Popularność salonów kosmetycznych z roku na rok rośnie. Dziś dużo bardziej świadomie troszczymy się o swoje ciało – zarówno w kwestii odżywiania czy aktywności fizycznej, jak i dbania o wygląd

Life&Style 0 Comments

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Life&Style 0 Comments

Regularne wizyty u ginekologa – jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Wiele kobiet nie myśli o regularnych wizytach u ginekologa, a przecież wykonywanie profilaktycznych badań, które często refundowane są przez NFZ, pozwala zapobiegać wielu chorobom. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź