Ile zapłacimy za OC w Krakowie?

Ile zapłacimy za OC w Krakowie?

Mieszkasz w Krakowie i chcesz wykupić OC dla nowego auta lub przedłużyć obowiązującą polisę? Wobec tego z pewnością interesują Cię ceny obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ile za nie zapłacisz w stolicy Małopolski? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Miejsce zamieszkania a składka OC

Jak wiesz, cena OC jest zawsze ustala indywidualnie, w oparciu o różne czynniki dotyczące z jednej strony pojazdu, a z drugiej – jego właściciela. Chodzi m.in. o rok produkcji, model, markę, pojemność silnika, miejsce parkowania czy nawet kolor auta, jak również o wiek, stan cywilny, zawód, liczbę dzieci, doświadczenie w roli kierowcy, przebieg ubezpieczenia oraz miejsce zamieszkania właściciela auta. Nas interesuje w szczególności ten ostatni czynnik, jakim jest miejsce zamieszkania.

W zależności od miejscowości i regionu kraju cena ubezpieczenia OC może się różnić nawet o 50%, i to przy założeniu, że wszelkie inne zmienne są stałe. Jest więc możliwe, że ten sam kierowca zapłaciłby o połowę mniej lub więcej za ubezpieczenie tego samego auta, gdyby przeprowadził się do innej miejscowości. Jak pokazują statystyki, najdroższe OC czeka na mieszkańców największych miast – Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, a także Krakowa. Przyjrzyjmy się wobec tego bliżej cenom w stolicy Małopolski.

Ile kosztuje OC w Krakowie

Żeby odpowiedzieć na powyższe pytanie, wyszukaliśmy ubezpieczanie OC według kalkulator-oc-ac.auto.pl dla kierowcy w wieku 37 lat, który jest żonaty, ma dwoje dzieci, prowadzi własną działalność gospodarczą, od ponad 10 lat posiada prawo jazdy, nie ma na koncie żadnych szkód, a polisę kontynuuje nieprzerwanie od 5 lat. Interesuje go OC dla auta Skoda Octavia z 2010 r. z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 l, które jest parkowane na ulicy. Ile w takim razie nasz krakowski kierowca musiałby wyłożyć za polisę?

Jak pokazuje porównywarka ubezpieczeń, w tym przypadku najtańsze ubezpieczenie kosztowałoby dokładnie 551 zł, podczas gdy drugie w kolejności 613 zł, a trzecie – 640 zł. Dużo? Mało? Żeby mieć skalę porównawczą, warto odnieść te kwoty do cen OC dla tego samego kierowcy i jego auta, tyle że w innych miastach. Jak się okazuje, nieco drożej jest w Gdańsku, gdzie najtańsza polisa kosztuje 686 zł. Podobne ceny są w Warszawie (667 zł – najtańsza oferta), znacznie więcej kosztuje zaś polisa we Wrocławiu, gdzie nasz kierowca musiałby to samo OC wyłożyć co najmniej 781 zł. Jednocześnie należy pamiętać, że OC na raty na kalkulator-oc-ac.auto.pl byłoby jeszcze droższe, ponieważ w powyższych wyliczeniach uwzględniliśmy jednorazową płatność.

Previous Archiwum X poszukuje łodzi użytej do przestępstwa
Next Jak urządzić pokój dla noworodka?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak pomalować felgi stalowe?

Z pewnością każdy właściciel samochodu lubi naprawdę dobrze wyglądające felgi. To dodatek, który istotnie wpływa na wygląd samochodu. Trzeba pamiętać o tym, że felgi nierzadko wpływają także na właściwości jezdne

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Elektroniczny pobór opłat rozwiązałby problem zatorów przed autostradowymi bramkami

Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. To dobra inicjatywa, ale nowy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź