Ile zapłacimy za OC w Krakowie?

Ile zapłacimy za OC w Krakowie?

Mieszkasz w Krakowie i chcesz wykupić OC dla nowego auta lub przedłużyć obowiązującą polisę? Wobec tego z pewnością interesują Cię ceny obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ile za nie zapłacisz w stolicy Małopolski? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Miejsce zamieszkania a składka OC

Jak wiesz, cena OC jest zawsze ustala indywidualnie, w oparciu o różne czynniki dotyczące z jednej strony pojazdu, a z drugiej – jego właściciela. Chodzi m.in. o rok produkcji, model, markę, pojemność silnika, miejsce parkowania czy nawet kolor auta, jak również o wiek, stan cywilny, zawód, liczbę dzieci, doświadczenie w roli kierowcy, przebieg ubezpieczenia oraz miejsce zamieszkania właściciela auta. Nas interesuje w szczególności ten ostatni czynnik, jakim jest miejsce zamieszkania.

W zależności od miejscowości i regionu kraju cena ubezpieczenia OC może się różnić nawet o 50%, i to przy założeniu, że wszelkie inne zmienne są stałe. Jest więc możliwe, że ten sam kierowca zapłaciłby o połowę mniej lub więcej za ubezpieczenie tego samego auta, gdyby przeprowadził się do innej miejscowości. Jak pokazują statystyki, najdroższe OC czeka na mieszkańców największych miast – Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, a także Krakowa. Przyjrzyjmy się wobec tego bliżej cenom w stolicy Małopolski.

Ile kosztuje OC w Krakowie

Żeby odpowiedzieć na powyższe pytanie, wyszukaliśmy ubezpieczanie OC według kalkulator-oc-ac.auto.pl dla kierowcy w wieku 37 lat, który jest żonaty, ma dwoje dzieci, prowadzi własną działalność gospodarczą, od ponad 10 lat posiada prawo jazdy, nie ma na koncie żadnych szkód, a polisę kontynuuje nieprzerwanie od 5 lat. Interesuje go OC dla auta Skoda Octavia z 2010 r. z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 l, które jest parkowane na ulicy. Ile w takim razie nasz krakowski kierowca musiałby wyłożyć za polisę?

Jak pokazuje porównywarka ubezpieczeń, w tym przypadku najtańsze ubezpieczenie kosztowałoby dokładnie 551 zł, podczas gdy drugie w kolejności 613 zł, a trzecie – 640 zł. Dużo? Mało? Żeby mieć skalę porównawczą, warto odnieść te kwoty do cen OC dla tego samego kierowcy i jego auta, tyle że w innych miastach. Jak się okazuje, nieco drożej jest w Gdańsku, gdzie najtańsza polisa kosztuje 686 zł. Podobne ceny są w Warszawie (667 zł – najtańsza oferta), znacznie więcej kosztuje zaś polisa we Wrocławiu, gdzie nasz kierowca musiałby to samo OC wyłożyć co najmniej 781 zł. Jednocześnie należy pamiętać, że OC na raty na kalkulator-oc-ac.auto.pl byłoby jeszcze droższe, ponieważ w powyższych wyliczeniach uwzględniliśmy jednorazową płatność.

Previous Archiwum X poszukuje łodzi użytej do przestępstwa
Next Jak urządzić pokój dla noworodka?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Elektroniczny pobór opłat rozwiązałby problem zatorów przed autostradowymi bramkami

Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. To dobra inicjatywa, ale nowy

Motoryzacja 1Comments

Rośnie zainteresowanie zabytkowymi samochodami

Przybywa pasjonatów klasycznej motoryzacji. Liczba aut zabytkowych wzrosła w ciągu roku nawet o 25 proc. do 55 tys. egzemplarzy. W najbliższych latach eksperci spodziewają się dynamicznego wzrostu. Zakup samochodu to nie tylko realizacja

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!