Jak działają agencje rekrutacyjne?

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Szukasz pracy (czy to na pół etatu, na pełny etat, czy może nawet na płatny staż), ale dość trudno ci znaleźć odpowiednią dla siebie rolę. Wyczerpałeś wszystkie lokalne i krajowe tablice pracy i nawet próbowałeś znaleźć idealną pracę na Linked In, ale niestety bezskutecznie. Czujesz, że znalezienie pracy jest jak najtrudniejsze

Przejdź na stronę: rekrutacjahr.pl po więcej informacji.

Agencje rekrutacyjne działają jako pośrednik pomiędzy firmą, która chce kogoś zatrudnić, a kimś takim jak ty, kto szuka pracy. Ich praca jest podstawowa – znaleźć najbardziej odpowiednią osobę na dane stanowisko. Brzmi niesamowicie, prawda? Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działają agencje rekrutacyjne? Oczywiście, że tak!

Co to jest proces Agencji Rekrutacyjnej?

Więc firma, która chce zatrudnić kogoś tak niesamowicie utalentowanego jak Ty, ale nie musi mieć czasu ani zasobów, aby zatrudnić bezpośrednio, zapukaj do metaforycznych drzwi agencji rekrutacyjnej i powiedz: „Hej! Oto opis stanowiska pracy. Czy możesz ogłosić naszą pracę i znaleźć nam 20 idealnych kandydatów?”

Następnie agencja rekrutacyjna przeszukuje ich bazę życiorysów (które przesyłają im osoby takie jak Ty) i przedstawia je firmie. Następnie firma daje kciuki, aby skłonić agencję do umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak mogę się zaangażować?

Agencje rekrutacyjne są naprawdę przydatne w poszukiwaniu pracy – wiedzą, czego chce zarówno pracodawca, jak i przyszły pracownik. Mogą nawet pomóc Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli uda Ci się ją wylądować, więc to zrozumiałe, że będziesz chciał się zaangażować. Teraz jednak należy podkreślić, że korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej (lub kilku, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z więcej niż jednej) powinno stanowić część poszukiwania pracy, nie wszystko!

W każdym razie, wracając do tego, jak możesz się zaangażować. Skontaktuj się z agencjami rekrutacyjnymi, które specjalizują się w branży, w której chcesz znaleźć pracę, np. w doradztwie w zakresie zarządzania. Agencje rekrutacyjne nie są doradcami zawodowymi, więc jeśli nie wiesz, w jakiej branży chciałbyś pracować, przed skontaktowaniem się z jakąkolwiek agencją weź udział w naszym teście kariery.

Kiedy się z nimi skontaktujesz, umówią się na rozmowę telefoniczną lub bezpośrednią. Zapytają o Twoje cele zawodowe, oczekiwania płacowe i Twoje kwalifikacje. Być może zostałeś już poproszony o przesłanie CV, a oni mogą zadawać Ci pytania na ten temat, więc upewnij się, że znasz je od tyłu. Najlepszą wskazówką z AllAboutCareers.com jest upewnienie się, że Twoje CV zawiera słowa kluczowe odnoszące się do Twoich umiejętności, osiągnięć akademickich (np. klasyfikacja stopnia), wyboru kariery (np. finanse), tak aby po umieszczeniu go w bazie danych, agencja rekrutacyjna mogła go szybko odnaleźć podczas wyszukiwania.

Co się dzieje dalej?

Gdy Twoje CV pojawi się w systemie, agencja rekrutacyjna skontaktuje się z Tobą, jeśli znajdzie odpowiednią rolę, aby sprawdzić, czy dasz zgodę na wysłanie Twojego CV. Jeśli jest to „dobra” pora roku na zatrudnienie, np. we wrześniu lub styczniu, możesz umówić się na rozmowę kwalifikacyjną wcześniej niż później. Święta Bożego Narodzenia i święta letnie są spokojniejszą porą roku, ponieważ ludzie są na wakacjach.

Jeśli czegoś nie dostaniesz, skontaktuj się z agencją co kilka tygodni, aby upewnić się, że jesteś na ich radarze i sprawdzić, czy nie pojawiły się jakieś możliwości, które mogły Cię ominąć. Możesz również omówić inne ścieżki kariery, które chcesz zbadać i co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Jeśli w ciągu czterech tygodni nie dowiedziałeś się o żadnych stanowiskach, znajdź inną agencję rekrutacyjną.

Agencje rekrutacyjne mogą swobodnie korzystać i otwierać drzwi, o których wcześniej nie wiedziałeś, że tam są. Tak długo, jak nie polegasz tylko na nich, co możesz stracić?

Previous O biżuterii ślubnej
Next Wybieramy taniego optyka w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Tłumaczenia przysięgłe dla kogo?

Profesjonalne usługi są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Pozwalają na szybkie efekty, ale najważniejsze, że są one w pełni dopracowane. Z tego właśnie powodu decydują się na nie firmy, ponieważ pozwalają na

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Fryzjerzy rozpoczynający własną działalność w zakresie świadczenia usług w salonie często stają przed koniecznością zakupu specjalistycznych mebli dla fryzjera. Wyposażenie salonu fryzjerskiego ma wiele charakterystycznych cech, które pozwalają na stosowanie

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie meble do salonu kosmetycznego wybrać?

Popularność usług, które świadczą gabinety kosmetyczne stale się zwiększa. Coraz więcej osób stać jest na to, aby poddać się zabiegom na twarz, ciało i paznokcie. Salon kosmetyczny musi oferować nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź