Jak pomalować felgi stalowe?

Jak pomalować felgi stalowe?

Z pewnością każdy właściciel samochodu lubi naprawdę dobrze wyglądające felgi. To dodatek, który istotnie wpływa na wygląd samochodu. Trzeba pamiętać o tym, że felgi nierzadko wpływają także na właściwości jezdne pojazdu. Jeśli powłoka lakieru zostanie położona dobrze, to felga będzie nie tylko lepiej wyglądała, ale zostanie również solidnie zabezpieczona przed korozją oraz uszkodzeniami chemicznymi. Pojawia się w związku z tym pytanie jak powinno wyglądać prawidłowe malowanie felg stalowych.

Jak malować felgi stalowe?

Felgi stalowe wyróżniają się naprawdę mało skomplikowaną konstrukcją. Jednocześnie są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż felgi wykonane z aluminium. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia bądź przetarcia felg stalowych, może pojawić się na nich rdza. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio szybko reagować. Zanim jednak przystąpimy do malowania, należy je dokładnie oczyścić. Usunąć trzeba nie tylko brud, który na nich zalega, ale również ewentualne rdzawe osady. Trzeba również usunąć rdzę i zmatowić lakier. Do tego najlepiej sięgnąć po klocek szlifierski pokryty papierem ściernym. Aby dokładnie usunąć wszystkie pozostałości lakieru, należy pocierać powierzchnię papierem. Kiedy lakier przyjmie jednolitą fakturę możemy przejść do następnego etapu pracy. Jest nim zabezpieczenie materiału za pomocą podkładu antykorozyjnego.

Świetnie sprawdzają się w tym celu podkłady epoksydowe, które dostępne są zarówno w formie płynnej wymagającej zastosowania pędzla, jak i w sprayu. Jeśli dostrzeżemy miejsca, w których odkryty jest czysty metal, należy nałożyć na nie zdecydowanie grubszą warstwę podkładu. W ten prosty sposób zabezpieczymy je solidniej nie tylko przed korozją, ale również przed uszkodzeniami o charakterze mechanicznym.

Co dalej?

Z właściwym malowaniem należy poczekać do momentu aż wyschnie nałożony podkład. Jednolitą powierzchnię uzyskamy, sięgając po pędzel bądź atomizer. Niektórym właścicielom aut zależy jednak na uzyskaniu oryginalnego wzoru. Wówczas wystarczy sięgnąć po taśmy malarskie. Jest ona jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego lakiernika.

Dowiedz się więcej na temat poprawnego malowania felg samochodowych na https://autokosmetykaranking.pl/auto-blog/jak-pomalowac-felgi-stalowe-i-aluminiowe/dtk_yzjh >>

Jak malować, aby uzyskać określony wzór?

Aby na lakierowanej powierzchni powstał określony wzór, należy najpierw pomalować felgę na kolor wzoru. Następnie na wzór naklejamy taśmę i malujemy kolorem, jaki ma mieć tło. To prosty sposób, aby rotor felgi polakierować na inny kolor niż rant oraz wewnętrzną część. Trzeba jednak bardzo uważać. Nawet niewielki ślad, jaki pozostawimy na niewyschniętym jeszcze lakierze może okazać się w zasadzie niemożliwy do usunięcia. Taśmy można usuwać dopiero wówczas, gdy lakier będzie idealnie suchy. W przeciwnym razie bardzo łatwo zniszczyć efekty swojej pracy.

Lakierowanie felg nie jest trudne. Z powodzeniem poradzi sobie z tym każdy właściciel auta. Nie potrzeba do tego ani specjalnych narzędzie, ani wysokich umiejętności. Pamiętać trzeba jedynie o odpowiednim przygotowaniu malowanej powierzchni, a także dokładności i precyzji.

Previous W tunelu brezentowym zamiast pomidorów uprawiał … konopie indyjskie
Next Leczenie łysienia własną krwią – najskuteczniejsza terapia wzmacniająca włosy

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się

Motoryzacja 0 Comments

Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu to ważne element utrzymywania go w sprawności i dobrej prezencji. Łatwo jest jednak popełnić kilka podstawowych błędów, które mogą być fatalne w skutkach. Niestety, dobre chęci nie zawsze

Motoryzacja 0 Comments

Samochodem po Krakowie

Wybierasz się do Krakowa lub w jego okolice? Masz tam wiele spraw do załatwienia? A może chcesz jak najwięcej zwiedzić i zastanawiasz się, jaki środek transportu najlepiej się do tego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź