Jak się pozbyć niechcianego tatuażu?

Jak się pozbyć niechcianego tatuażu?

Tatuaż sięga swoimi korzeniami do starożytnego Egiptu. Przez setki lat metody tatuowania ciała ewoluują i rozprzestrzeniają się na świat. Słowo tatuaż podchodzi od słowa Tatu czyli „oznaczyć coś”. Jeszcze do niedawna tatuaż był odzwierciedleniem światopoglądu jego właściciela i zdradzał poczucie przynależności do danej grupy.

Profesjonalne i bezpieczne usuwanie tatuażu

Obecnie studia tatuażu oferują ogromny wybór wzorów i barwników, co sprawia, że tatuaż stał się ozdobą ciała, jak również sposobem na dodanie sobie indywidualności. Wraz z popytem na tatuaże rośnie zapotrzebowanie na usługę ich usuwania. Gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety tatuażu coraz częściej więc próbują sprostać temu zadaniu.

Na ogół taki tatuaż jest śladem po przeszłości. Zdarza się, że powstał przez niefrasobliwą i lekkomyślną decyzję, dlatego jego właściciel jest w stanie wiele zapłacić, aby pozbyć się niechcianego oznaczenia. Czasem również dermatolodzy starają się pomóc osobom, dla których zabarwiona skóra stała się zagrożeniem dla zdrowia – na przykład w wyniku alergicznej reakcji skóry na zastosowany barwnik. Obecnie dostępne metody pozwalają usunąć tatuaże profesjonalne, kosmetyczne, a także podskórne, które są wynikiem zabrudzenia żwirem czy powstały podczas wypadku lub zranienia. Każdy specjalista wie, że bezinwazyjne pozbycie się tatuażu nie jest możliwe. Zawsze zostaje na skórze jakiś defekt. Każdemu zależy na tym, aby usunąć tatuaż w jak najbezpieczniejszy sposób, dlatego usługa taka powinna być wykonywana w profesjonalnych gabinetach. Pozwoli to uniknąć ewentualnych powikłań. Efekt wizualny również ma ogromne znaczenie – zwłaszcza jeżeli tatuaż był w widocznym miejscu.

Metody usuwania tatuażu

Bardzo popularną metodą jest zastosowanie lasera, ale możliwe jest również likwidowanie tatuażu metodą koagulacji, peelingiem, a także podczas zabiegu operacyjnego. Oczywiście trzeba powiedzieć o tym, że usuwanie tatuażu w warunkach domowych jest niedopuszczalne. Można zrobić sobie krzywdę. Zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem i dermatologiem zwłaszcza jeżeli tatuaż jest spory, a jego usunięcie może być kłopotliwe. Specjalista powinien ocenić jak rozległy jest rysunek, jak duża ilość kolorów w nim występuje, jak gęsty był barwnik itp. Ważna jest również ocena stanu ogólnego skóry czyli na przykład jej suchości i struktury. Reakcja każdego organizmu jest indywidualna, dlatego wybór stosownej metody powinien być skonsultowany z profesjonalistą. Wybranie właściwej metody to gwarancja zadowolenia. Trzeba też powiedzieć, że usunięcie tatuażu podczas jednego zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Potrzebnych będzie kilka wizyt. Wszystko to sprawia, że warto dobrze zastanowić się zanim zdecydujemy się na wykonaniem tatuażu. To pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i środków. Osoby, które chcą usunąć niechciany tatuaż, dobrze wiedzą, że usługa ta nie jest tania. Przywrócenie pierwotnego stanu skóry jest marzeniem wielu osób. Na szczęście jest to jak najbardziej możliwe.

Skuteczne usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico w Klinice Murano. Sprawdź ofertę!

Previous Narzędzia do warsztatu
Next Co się dzieje jeśli zabraknie płynu chłodzącego?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Konopie indyjskie – roślina, która w przeszłości była powszechnie wykorzystywana. Wytwarzano z niej doskonałej jakości materiał, ceniono również za jej właściwości zdrowotne. Dzisiaj konopie postrzegane są wyłącznie przez pryzmat marihuany.

Life&Style 0 Comments

Życzenia imieninowe – jak je poprawnie składać?

Imieniny to naprawdę ważna okazja – w tej chwili wiele osób dużo huczniej świętuje rocznicę swoich narodzin, jednak jeszcze niedawno to właśnie imieniny były obchodzone dużo bardziej uroczyście. Wszystko przez

Life&Style 0 Comments

Przewodnik po wszystkich akcesoriach telefonicznych, których kiedykolwiek będziesz potrzebował

Nasze smartfony są coraz bardziej istotną częścią naszej codziennej pracy. Urządzenia te mieszczą się w naszych kieszeniach, ale zajęły miejsce tak wielu innych gadżetów i produktów. Od kalkulatorów po aparaty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź