Jak ubrać się na quada? Rodzaje odzieży i akcesoriów ochronnych

Jak ubrać się na quada? Rodzaje odzieży i akcesoriów ochronnych

Uprawianie sportów wyczynowych wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i wiedzy, ale także właściwego ubioru. Odzież na quada ma za zadanie chronić kierowcę, gwarantować mu komfort oraz estetycznie się prezentować. Najważniejszym zadaniem odzieży na quada są jednak jej funkcje ochronne, czyli zabezpieczenie ciała użytkownika przed urazami mechanicznymi. W jaką odzież na quada warto zainwestować?

Odzież na quada – kurtka, buty i spodnie

Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez szybkiej jazdy na quadzie i każdą wolną chwilę poświęcają na uprawianie swojego ulubionego hobby, powinny zaopatrzyć się w specjalną odzież. Jej zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi maksimum komfortu podczas uprawiania sportu oraz zabezpieczenie jego ciała na wypadek upadku lub innych urazów mechanicznych.

Podstawowymi elementami garderoby, w które powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik quadów, są odpowiednie buty, bluza, kurtka oraz spodnie. W razie potrzeby warto także zainwestować w zakup wygodnego kombinezonu i rękawic, które ochronią ręce podczas kierowania pojazdem. Odzież na quada powinna być wykonana z dobrej jakości, przewiewnych i odprowadzających wilgoć materiałów co sprawi, że korzystanie z niej będzie komfortowe w każdych warunkach pogodowych.

Dobrej jakości odzież na quada charakteryzuje się także wysoką odpornością na ścieranie i zużywanie się oraz jest idealnie przystosowana do specyficznych warunków, z którymi na co dzień obcują osoby jeżdżące na quadach. Obecność dodatkowych wzmocnień na łokciach i kolanach pozwala lepiej zabezpieczać te szczególnie wrażliwe na uszkodzenia części ciała użytkownika.

Kask – najważniejszy element ochronny odzieży na quada

Każdy miłośnik szybkiej jazdy na quadzie oprócz zakupu odzieży musi zaopatrzyć się także w dobrej jakości kask. Jego zadaniem jest ochrona głowy kierującego przed urazami mechanicznymi, do których może dojść podczas upadku oraz zderzenia się z przeszkodami lub innymi pojazdami. Dobrej jakości kask zabezpiecza głowę swojego użytkownika zapobiegając jej uszkodzeniu podczas jazdy.

Najlepszym wyborem dla miłośników quadów są tzw. kaski modułowe, do których należą kaski Airoh. Akcesoria tej marki zbudowane są z jednej skorupy, w której część chroniąca szczękę jest na stałe połączona z resztą obudowy akcesorium. Skorupa kasków jest wykonana z trwałego i odpornego na odkształcenia materiału oraz wyłożona w środku miękkim materiałem, dzięki któremu dobrze przylega do głowy oraz twarzoczaszki użytkownika. Ważnym elementem jest także otwierany wizjer, który oferuje szerokie pole widzenia oraz pozwala na bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Kaski Airoh wyposażone są ponadto w rozbudowany system wentylacji, który zapewnia dobry przepływ powietrza w obrębie głowy. Ich atutem jest także obecność zintegrowanej blendy przeciwsłonecznej, którą docenimy zwłaszcza podczas jazdy w warunkach dużego nasłonecznienia. Wszystkie obecne w sprzedaży kaski Airoh dostępne są w 6 rozmiarach, od XS do XXL, co pozwala na ich idealne dopasowanie do potrzeb każdego użytkownika.

Previous Hurtownia fryzjerska
Next Co powinno znaleźć się w dobrym biurze?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rośnie zainteresowanie zabytkowymi samochodami

Przybywa pasjonatów klasycznej motoryzacji. Liczba aut zabytkowych wzrosła w ciągu roku nawet o 25 proc. do 55 tys. egzemplarzy. W najbliższych latach eksperci spodziewają się dynamicznego wzrostu. Zakup samochodu to nie tylko realizacja

Motoryzacja 0 Comments

Usuwanie rys na samochodzie pastą do zębów

Kto wiedział, że pasta do zębów może być tak wszechstronna? Używasz pasty do zębów, by je czyścić i polerować. Ale czy kiedykolwiek rozważałeś użycie pasty do zębów, aby wypolerować te

Motoryzacja 0 Comments

Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu to ważne element utrzymywania go w sprawności i dobrej prezencji. Łatwo jest jednak popełnić kilka podstawowych błędów, które mogą być fatalne w skutkach. Niestety, dobre chęci nie zawsze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź