Jak zabezpieczyć felgi?

Jak zabezpieczyć felgi?

Felgi nie należą na szczęście do najdelikatniejszych elementów naszego samochodu, nawet jeśli są to znacznie mniej wytrzymałe od klasycznych felg stalowych felgi aluminiowe. Tym niemniej, odpowiedni wygląd felg powinien być dla nas bardzo istotny, a nie jest o niego łatwo. Ze względu na miejsce, w którym pracują, felgi narażone są na działanie bardzo szerokiej gamy niszczycielskich i po prostu brudzących czynników, które mogą zupełnie zdemolować ich estetykę. Dlatego warto się zastanowić, jak zabezpieczyć felgi zwłaszcza przed zimą, ale bynajmniej nie jest to pytanie do postawienia sobie jedynie w chłodnych miesiącach roku.

Co zagraża naszym felgom?

Felgi to ten element wyposażenia samochodu, który jest najbliżej powierzchni drogi. Za wyjątkiem jedynie opon, ale ten tandem jest niemal równo narażony na negatywne czynniki związane z drogą. Jakie to czynniki? Są to wszystkie zabrudzenia znajdujące się na asfalcie i sam asfalt, w tym smoła, a do tego opiłki z klocków hamulcowych czy inne substancje wykorzystywane w samochodzie, na przykład olej i przeróżne smary. Wszystkie one mogą zabrudzić felgę, a nawet się w nią poważnie wgryźć. Wyzwanie samo w sobie stanowi też sól drogowa, której polscy drogowcy nigdy nie szczędzą, gdy tylko spadnie śnieg. Skutki dla samochodów są dla nich już mniej ważne.

Regularne czyszczenie to podstawa

Nie ma magicznych sposobów na to, jak zabezpieczyć felgi. Trzeba przede wszystkim je regularnie czyścić i robić to w sposób dokładny oraz odpowiednio energiczny. Samo spłukanie felgi nie wystarczy, chociaż akurat ta czynność może być dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem w zimie, kiedy pojawia się wspomniana już wcześniej sól.Specjalne środki do ochrony felg    Samo mycie jest oczywiście daleko niewystarczające, by felgi posiadały piękny połysk i dobrze się prezentowały przez dłuższy czas. Niezbędne jest specjalne zabezpieczenie w postaci środków impregnujących przeznaczonych właśnie do felg. Mają one najczęściej postać aerozolu, który następnie należy rozetrzeć ściereczką, ale mogą występować też pod postacią mleczka lub, rzadziej, pasty. Absolutnie konieczne jest dokładne wyczyszczanie felg przed zastosowaniem takiego środka, ponieważ w przeciwnym razie doprowadzimy do pokrycia nim zabrudzenia i w zasadzie natychmiastowej utraty ochrony.

Preparat ma zwykle formę sprayu, ponieważ skuteczny będzie tylko wtedy, jeśli dokładnie rozprowadzimy go na całej powierzchni felgi. Trzeba też pamiętać, że ściereczka służy nie tylko do rozprowadzania takiego preparatu, ale też do polerowania, co jest warunkiem koniecznym uzyskania ładnego połysku.     Większość specyfików tego typu ma charakter uniwersalny, co oznacza, że można z nich korzystać w przypadku felg aluminiowych, stalowych czy malowanych proszkowo bądź lakierowanych. Część z nich to jednak środki specjalistyczne, więc zanim wybierzemy konkretne rozwiązanie, warto jest się upewnić, czy na pewno jest ono przeznaczone akurat do takiego rodzaju felg, jakie zdobią nasz samochód.

Sprawdź także jak profesjonalnie zabezpieczyć alufelgi przed zimą http://catalogue.info.pl/a/hrky,zabezpieczanie-alufelg-przed-zima   >>

Previous Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Next Pinezki

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się

Motoryzacja 0 Comments

Jak ubrać się na quada? Rodzaje odzieży i akcesoriów ochronnych

Uprawianie sportów wyczynowych wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i wiedzy, ale także właściwego ubioru. Odzież na quada ma za zadanie chronić kierowcę, gwarantować mu komfort oraz estetycznie się prezentować. Najważniejszym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź