Jaką pracę, zarobki, możliwości znajdzie radca prawny w Krakowie?

Jaką pracę, zarobki, możliwości znajdzie radca prawny w Krakowie?

Pierwsze skojarzenia jakie nasuwa Kraków to Wawel, sukiennice, zabytki oraz szeroka oferta kulturalna. Jednak obecnie, przede wszystkim, to miasto wielu możliwości, oferujące szereg ciekawych stanowisk pracy, dających szansę dynamicznego rozwoju zawodowego. Szeroki katalog ofert skierowany jest pod adresem osób z wykształceniem prawniczym, w tym radców prawnych. Jaką pracę może znaleźć radca prawny w Krakowie?

Czym zajmuje się radca prawny?

Na zdobycie uprawnień, umożliwiających wykonywanie tego odpowiedzialnego i prestiżowego zawodu, potrzeba aż 8 lat wytężonej nauki i pracy. Lista spraw, jakimi mogą zajmować się radcy prawni, jest bardzo szeroka. Począwszy od sporządzania pism procesowych i wydawania opinii prawnych do reprezentowania klientów przed sądami, innymi organami i samodzielnego prowadzenia spraw sądowych. Klientami radców prawnych są zarówno osoby prywatne jak i firmy funkcjonujące w każdym sektorze gospodarki.

Jaką pracę znajdzie radca prawny w Krakowie?

Rynek pracy w Krakowie przedstawia różnorodną i bardzo bogatą ofertę skierowaną pod adresem radców prawnych. Osoba trudniąca się tym zawodem ma wiele możliwości nawiązania współpracy. Analizując rynek zatrudnienia, szukając atrakcyjnej i ciekawej pracy dla radcy prawnego w Krakowie można skorzystać z www.praca.money.pl/indeks/radca-prawny-krakow-138761. Propozycje zatrudnienia kierowane są tam dla osób z wieloletnim doświadczeniem ale również, bardzo często, dla studentów ostatnich lat studiów prawniczych, aplikantów radcowskich. Dzięki temu początkujący prawnik zyska możliwość nabycia doświadczenia w wykwalifikowanym i fachowym zespole.

Pierwszym miejscem są oczywiście liczne kancelarie prawne. Bardzo często kancelarie oferują rozległe spektrum działania w tym zawodzie, świadczą min. usługi dla podmiotów gospodarczych na rynku polskim jak i międzynarodowym.

Radcy prawni znajdą również zatrudnienie w państwowych jednostkach organizacyjnych jak np. urzędy, wojewódzkie inspektoraty, stacje sanitarno-epidemiologiczne itd. Poszukiwani są też przez spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe i komandytowo-akcyjne, gdzie wyłącznym przedmiotem ich działalności jest świadczenie pomocy prawnej.

Jakie są zarobki radcy prawnego w Krakowie?

Wartość przeciętnego, średniego wynagrodzenia radcy prawnego to obecnie około 7000 zł. Zarobki w tym zawodzie, w Krakowie, kształtują od 4000 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest przede wszystkim od wielkości firmy i jej kapitału, stażu pracy w tym zawodzie, posiadanych umiejętności i dodatkowych kwalifikacji, przebytych szkoleń i kursów.

Jakie możliwości daje praca radcy prawnego w Krakowie?

Praca w prężnie rozwijającej się firmie, oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia, da możliwość rozwoju zawodowego w grupie innych prawników świadczących usługi na wysokim poziomie. Radca prawny, w dużej jednostce, nabędzie szerokiej wiedzy i warsztatu, co jest niezbędne w rozumieniu i analizie aktów prawnych z różnych dziedzin prawa.

Previous Podstawka pod monitor - czemu warto jej używać?
Next Tymczasowy areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem brudnych pieniędzy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Strefa Biznesu 0 Comments

Chcesz wynająć ciężki dźwig w Krakowie? Sprawdź nas!

Firma Sołtys sp. z o. o. to profesjonaliści w każdym calu. Jesteśmy określani mianem lidera w wynajmie dźwigów na Śląsku i w południowej Polsce. Specjalizujemy się w świadczeniu usług ciężkimi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!