Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu?

Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu?

Zanieczyszczenia powietrza są bardzo niebezpieczne dla zdrowia oraz życia ludzkiego. Dlatego też każdego roku pojawiają się zapytania, jak dbać o zdrowie w okresie, gdy za oknem towarzyszy nam smog. Odpowiedź jest wbrew pozorom dość prosta. Jaka? Otóż trzeba koniecznie wyposażyć się w dobry filtr powietrza oraz oczywiście oczyszcza powietrza. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, na jakie aspekty warto zwracać uwagę, aby kupić najlepszy sprzęt, który ochroni Twoje zdrowie.

Jaki oczyszczacz powietrza warto wybrać?

Jak wiadomo, główną funkcją oczyszczacza jest przede wszystkim eliminowanie zanieczyszczenia z całego mieszkania i dbanie o zdrowie. Oprócz tego usuwają one z powietrza bakterie, wirusy, a także pyłki oraz inne dokuczliwe alergeny. Oznacza to, że nie tylko jesienią czy zimą, kiedy masz do czynienia z największym smogiem, oczyszczacz powietrza będzie przydatny. Jeśli zależy ci na tym, aby wybrać najlepsze urządzenie spełniające te funkcje, to powinieneś postawić na firmę Coway. Oczywiście jest to możliwe jedynie wtedy, gdy zwrócisz uwagę na kilka ważnych aspektów.

Filtr powietrza — jaki wybrać?

Ze względu na bardzo dużą popularność oczyszczaczy i co najważniejsze — na zapotrzebowanie na tego typu sprzęty, do sprzedaży trafiło wiele rodzajów filtrów. Toteż wybranie jednego typu stało się dość trudne. Obecnie najwięcej urządzeń zawiera filtry węglowe, HEPA, wodne bądź też ewentualnie elektrostatyczne. Te ostatnie są w stanie poradzić sobie nawet z mikropyłkami PM 2.5 oraz PM 10. Który rodzaj będzie najlepszy? To już jest bardzo indywidualna sprawa, gdyż dla niektórych wystarczą filtry węglowe, które radzą sobie z lotnymi związkami organicznymi, a dla innych optymalnym rozwiązaniem będzie filtr powietrza HEPA, który jest w stanie wyłapać różne bakterie i wirusy.

Wydajność

Filtr powietrza to jedna sprawa, ale często zdarza się tak, że zapominasz o tak istotnej kwestii, jaką jest właśnie wydajność. Dlaczego jest ona tak ważna? Bo, jeśli nie zwrócić uwagę na ten aspekt, to nawet mimo bezustannej pracy oczyszczacz powietrza nie będzie w stanie zapewnić czystego powietrza w całym domu czy mieszkaniu. Nie bez znaczenia będzie tutaj wartość związana z tym, ile metrów sześciennych powietrza może przefiltrować urządzenie w ciągu godziny. Przy niektórych sprzętach istotniejsze staje się to, jak wiele metrów kwadratowych jest w stanie oczyścić sprzęt. Zawsze trzeba dopasować te wartości do wielkości mieszkania. Oprócz tego duże znaczenie odegra także wysokość mieszkania i nie można o tym zapomnieć, gdy kupujesz oczyszczacz powietrza.

Hałas

Jeśli nie spojrzysz na głośność urządzenia, to możesz się negatywnie zaskoczyć. Oczyszczacz powietrza powinien pracować także w nocy, bo tylko w taki sposób pozwala w pełni dbać o zdrowie. W końcu przed spaniem często wietrzy się sypialnie i przez okno wlatuje do domu smog oraz różne inne zanieczyszczenia. Dlatego koniecznie kup takie urządzenie, które będzie pracować na tyle cicho, aby nie zaburzało snu i mogło w spokoju działać.

Wydajność filtrów

Kiedy chcesz, aby oczyszczacz powietrza przynosił pozytywne efekty, to musisz wybrać najlepszy filtr. Jednak nie chodzi tutaj tylko o to, z czego jest on wykonany. Duże znaczenie ma również to, jak często trzeba go wymieniać. W walce o zdrowie warto robić to częściej, niż zalecił producent. Dlatego nie zapomnij przed zakupem sprawdzić, ile będzie kosztować nowy filtr.

Previous Marihuana medyczna
Next Jak sprawdzić opinie o firmach medycznych i farmaceutycznych?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

94-latka skutecznie obroniła się przed gwałcicielem. Policjanci zatrzymali sprawcę

Policjanci z jednego z komisariatów na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali mężczyznę, który po zakrapianej alkoholem imprezie usiłował zgwałcić 94-letnią matkę gospodarza. Ta, broniąc się, złapała stojącą obok łóżka szklaną butelkę

Wiadomości 0 Comments

Wodoszczelny smartfon: czy taki istnieje?

Smartfony cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Urządzenia te nie należą do najtańszych, dlatego właścicielom zależy na tym, aby służyły im przynajmniej przez 2-3 lata. Producenci telefonów komórkowych wprowadzają na

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź