Jakie meble do salonu kosmetycznego wybrać?

Jakie meble do salonu kosmetycznego wybrać?

Popularność usług, które świadczą gabinety kosmetyczne stale się zwiększa. Coraz więcej osób stać jest na to, aby poddać się zabiegom na twarz, ciało i paznokcie. Salon kosmetyczny musi oferować nie tylko usługi na bardzo wysokim poziomie, ale powinien także zachęcać do tego, aby klienci do niego wracali.

Ten cel można osiągnąć łączyć wysoką jakość usług z odpowiednio dobranym wyposażeniem.

Jakie powinny być meble do salonu kosmetycznego?

Meble kosmetyczne  pierwszej kolejności powinny być wygodne dla klientów. W drugiej kolejności muszą one ułatwiać wykonywanie zabiegów kosmetyczce. Na wyposażeniu salonu kosmetycznego powinny znaleźć się meble wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Nie można też zapomnieć o tym, że meble muszą być łatwe do utrzymania w czystości.

Meble, które należy zakupić

W salonie kosmetycznym mogą znaleźć się różnego rodzaju meble, rynek proponuje obecnie naprawdę wiele rozwiązań. Wybierając meble należy jednak pamiętać o rodzaju i zakresie zabiegów, które będą w salonie oferowane. Zabiegi manicure i pedicure należą do tych, które w salonach kosmetycznych wykonywane są wyjątkowo często. Na wyposażeniu salonu nie może zabraknąć stolika do manicure. Dobry stolik powinien mieć dużą liczbę szufladek lub półek. Dzięki temu można w nich będzie bez trudu pomieścić podręczne narzędzia, akcesoria i lakiery do paznokci.

Wdychanie pyłu, który powstaje przy piłowaniu paznokci jest nieprzyjemne zarówno dla klientki jak i dla manikiurzystki. Rozwiązaniem, które sprawdza się bardzo dobrze jest pochłaniacz pyłu. Niektóre modele stolików do manicure mają pochłaniacz wbudowany przez producenta. Wykonywanie manicure ułatwia także mocna lampa. Kolejnym niezbędnym meblem w każdym salonie kosmetycznym jest fotel dla klientów.

Z uwagi na to, że klientami gabinetów kosmetycznych są dzisiaj coraz częściej również mężczyźni, fotel powinien mieć stabilną podstawę, która utrzyma fotel w odpowiedniej pozycji, gdy usiądzie w nim osoba o dużej wadze.

Dobry fotel powinien mieć możliwość regulacji wysokości i pozycji oparcia. Aby fotel mógł służyć do wykonywania bardzo różnych zabiegów, warto postawić na model, którego położenie można zmieniać.

Fotel, który można rozłożyć do pozycji poziomej to doskonałe rozwiązanie do salonów o małej powierzchni. W małych salonach najczęściej nie ma już miejsca na łóżko kosmetyczne – zastąpi je fotel, który można rozłożyć do pozycji leżącej. Umeblowanie powinien uzupełniać obrotowy stołek kosmetyczny.

Najbardziej komfortowy jest ten, w którym można regulować kąt nachylenia oparcia. W salonie, w którym wykonywany jest masaż na wyposażeniu nie powinno zabraknąć odpowiednio wyprofilowanego profesjonalnego łóżka do masażu. Wysokość łóżka oraz zagłówki w łóżkach kosmetycznych są regulowane. Można to robić przy pomocy pilota lub ręcznie.Jakie meble warto jeszcze zakupić?Kompleksowe wyposażenie salonu kosmetycznego zajmie trochę czasu i pochłonie spory budżet. Na wyposażeniu powinny znaleźć się nie tylko meble do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Niezbędne jest biurko, przy którym będą przeprowadzane wywiady z klientami. Do tego w salonie powinny znaleźć się wieszaki na ubrania klientów, krzesło, fotel lub stołek

Previous Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków
Next 3 oszustów działających metodą ,,one penny", zatrzymanych przez wielickich funkcjonariuszy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Fryzjerzy rozpoczynający własną działalność w zakresie świadczenia usług w salonie często stają przed koniecznością zakupu specjalistycznych mebli dla fryzjera. Wyposażenie salonu fryzjerskiego ma wiele charakterystycznych cech, które pozwalają na stosowanie

Strefa Biznesu 0 Comments

Co powinno znaleźć się w dobrym biurze?

Wielu przedsiębiorców prędzej czy później staje przed koniecznością urządzenia własnego biura. Taka przestrzeń do pracy jest niesamowicie istotna z punktu widzenia funkcjonowania całej firmy. Jeśli nie postaramy się odpowiednio przy

Strefa Biznesu 0 Comments

Tłumaczenia przysięgłe dla kogo?

Profesjonalne usługi są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Pozwalają na szybkie efekty, ale najważniejsze, że są one w pełni dopracowane. Z tego właśnie powodu decydują się na nie firmy, ponieważ pozwalają na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź