Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

30 czerwca br. dwaj 25-latkowie pobili pracownika jednego ze sklepów spożywczych. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

W niedzielne popołudnie do jednego ze sklepów na terenie Rżąki wkroczyli dwaj 25-letni mężczyźni. Chcieli zrobić zakupy na tzw. „kredyt”, ale sprzedawca zdecydowanie nie zgodził się na taką formę transakcji. Odmowa zdenerwowała mężczyzn i wzbudziła w nich agresję. Jeden z kompanów wyciągnął metalowy przedmiot wyglądem przypominający klucz warsztatowy i uderzył nim ekspedienta. Następnie sprawcy pobicia pospiesznie opuścili budynek i oddalili się w nieznanym kierunku.

O zdarzeniu poinformowani zostali policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze niezwłocznie przybyli na miejsce i rozpoczęli poszukiwanie agresorów. W trakcie sprawdzania terenu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Na widok stróżów prawa 25-latkowie zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo, próbowali pospiesznie oddalić się z miejsca, w którym zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Policjanci udaremnili im jednak ucieczkę. Zatrzymali napastników i przewieźli ich do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie wykonano z ich udziałem dalsze czynności.

Mężczyźni zostali poddani badaniu trzeźwości. Jak się okazało jeden z nich miał 2,6 promila alkoholu we krwi, a drugi 3 promile.

25-latkowie odpowiedzą za udział w pobiciu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im do 3 lat więzienia.

Previous Najlepsze kosmetyki samochodowe Motogo
Next Blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejne uderzenie krakowskich policjantów w narkobiznes

W minionym tygodniu kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 39-letniego krakowianina, który posiadał 455 g suszu marihuany. Mężczyzna został zatrzymany 10  października br. w wyniku

Wiadomości 0 Comments

Gmina Przeciszów pow. oświęcimski. Poszukiwany kłusownik

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania kłusownika, który założył  wnyki, w których myśliwy znalazł martwego psa. Wczoraj o godzinie 11.00 w masywie leśnym

Wiadomości 0 Comments

Nowe samochody dla krakowskiej policji. Dzięki finansowej pomocy rad dzielnic

Dzisiaj (10 stycznia br.) w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie symbolicznie przekazano do eksploatacji siedem nowych radiowozów. Trafiły one do służby w pięciu krakowskich komisariatach. Pojazdy zostały zakupione dzięki współfinansowaniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź