Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

30 czerwca br. dwaj 25-latkowie pobili pracownika jednego ze sklepów spożywczych. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

W niedzielne popołudnie do jednego ze sklepów na terenie Rżąki wkroczyli dwaj 25-letni mężczyźni. Chcieli zrobić zakupy na tzw. „kredyt”, ale sprzedawca zdecydowanie nie zgodził się na taką formę transakcji. Odmowa zdenerwowała mężczyzn i wzbudziła w nich agresję. Jeden z kompanów wyciągnął metalowy przedmiot wyglądem przypominający klucz warsztatowy i uderzył nim ekspedienta. Następnie sprawcy pobicia pospiesznie opuścili budynek i oddalili się w nieznanym kierunku.

O zdarzeniu poinformowani zostali policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze niezwłocznie przybyli na miejsce i rozpoczęli poszukiwanie agresorów. W trakcie sprawdzania terenu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Na widok stróżów prawa 25-latkowie zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo, próbowali pospiesznie oddalić się z miejsca, w którym zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Policjanci udaremnili im jednak ucieczkę. Zatrzymali napastników i przewieźli ich do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie wykonano z ich udziałem dalsze czynności.

Mężczyźni zostali poddani badaniu trzeźwości. Jak się okazało jeden z nich miał 2,6 promila alkoholu we krwi, a drugi 3 promile.

25-latkowie odpowiedzą za udział w pobiciu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im do 3 lat więzienia.

Previous Najlepsze kosmetyki samochodowe Motogo
Next Blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Papierosy bez akcyzy

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 21-latka , przy którym zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe. Niewielki  samochód osobowy , którym mężczyzna  jechał,  był dosłownie naszpikowany paczkami papierosów.  „Kryminalni”  VIII

Wiadomości 0 Comments

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Wiadomości 0 Comments

Wypadek drogowy w Czarnym Dunajcu. Poszkodowany został 70 letni pasażer pojazdu

Do wypadku doszło w nocy 15 lutego br. około godziny 23.00 w Czarnym Dunajcu. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Suzuki Grand Vitara, 57 letni mieszkaniec Nowego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!