Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

30 czerwca br. dwaj 25-latkowie pobili pracownika jednego ze sklepów spożywczych. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

W niedzielne popołudnie do jednego ze sklepów na terenie Rżąki wkroczyli dwaj 25-letni mężczyźni. Chcieli zrobić zakupy na tzw. „kredyt”, ale sprzedawca zdecydowanie nie zgodził się na taką formę transakcji. Odmowa zdenerwowała mężczyzn i wzbudziła w nich agresję. Jeden z kompanów wyciągnął metalowy przedmiot wyglądem przypominający klucz warsztatowy i uderzył nim ekspedienta. Następnie sprawcy pobicia pospiesznie opuścili budynek i oddalili się w nieznanym kierunku.

O zdarzeniu poinformowani zostali policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze niezwłocznie przybyli na miejsce i rozpoczęli poszukiwanie agresorów. W trakcie sprawdzania terenu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Na widok stróżów prawa 25-latkowie zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo, próbowali pospiesznie oddalić się z miejsca, w którym zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Policjanci udaremnili im jednak ucieczkę. Zatrzymali napastników i przewieźli ich do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie wykonano z ich udziałem dalsze czynności.

Mężczyźni zostali poddani badaniu trzeźwości. Jak się okazało jeden z nich miał 2,6 promila alkoholu we krwi, a drugi 3 promile.

25-latkowie odpowiedzą za udział w pobiciu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im do 3 lat więzienia.

Previous Najlepsze kosmetyki samochodowe Motogo
Next Blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

15- latek oddał znaleziony portfel za co został nagrodzony przez Policję

W poniedziałek (12.02 br.) Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł.insp. Tomasz Drożdżak nagrodził 15-letniego Roberta za wzorową postawę obywatelską, dzięki której odnaleziony przez niego portfel, został zwrócony właścicielce. Jakiś czas temu, 15-letni

Wiadomości 0 Comments

Kto dzwonił? Jak sprawdzić numer?

Gdy widzisz nieodebrane połączenia od nieznanego numeru na ekranie telefonu wystarczy, że wpiszesz go w wyszukiwarkę numerów. Takie działanie ma na celu odnalezienie rozmówcy. Dzięki temu poznasz osobę, która chciała

Wiadomości 0 Comments

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź