Kryminalni zatrzymali 32-latka, który wyłudził od firm i prywatnych osób 630 000 zł

Kryminalni zatrzymali 32-latka, który wyłudził od firm i prywatnych osób 630 000 zł

W czwartkowy poranek (26 kwietnia)  kryminalni z KP VI w Krakowie zapukali do drzwi 32-latka, podejrzanego o popełnienie szeregu  oszustw na łączna kwotę ponad 630 tys. złotych.

Sposób działania mężczyzny polegał na tym, że pod pretekstem realizacji planów biznesowych, wchodził on w bliskie relacje z pokrzywdzonymi – osobami fizycznymi i  osobami zarządzającymi firmami. Samego siebie przedstawiał jako człowieka majętnego i  posiadającego szereg znajomości wśród  osobistości i gwiazd telewizji. Pokrzywdzonych zapraszał na wspólne obiady i wyjazdy, deklarując chęć zawarcia długoletniej przyjaźni. Prawdziwe obliczę mężczyzny ukazywało się zaledwie po paru tygodniach znajomości kiedy to zaczynał uskarżać się na problemy finansowe. Żerując na wzbudzonym zaufaniu i dobrej woli pokrzywdzonych prosił o pożyczki gotówki. W ten sposób od nowy poznanych osób, ale także od członków swojej rodziny uzyskał pieniądze w kwocie nieco ponad 230 tys. złotych. Gdy tylko udało mu się uzyskać „ pożyczkę” natychmiast urywał kontakt i ślad po nim ginął.

Ofiarą 32-latka padły także firmy, z którymi prowadził interesy. Mężczyzna pobierał wynagrodzenia, jednak nie wykonywał umówionej usługi. Wielokrotnie także nie wypłacał należności za wykonane usługi swoim kontrahentom. W ten sposób oszukał dwie firmy na kwotę  400 000 zł.

Chytry plan przestępcy popsuli policjanci z KP VI w Krakowie, którzy w ekspresowym tempie zgromadzili materiał dowodowy, zebrali zeznania świadków i operacyjnie ustalili miejsce zamieszkania – co doprowadziło do przedstawienia mężczyźnie zarzutów oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, 32-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous 25-latek poszukiwany do odbycia kary kilku lat więzienia wpadł, bo… jechał w autobusie bez biletu
Next Kask rowerowy

Może to Ci się spodoba

Kraków na Sygnale 0 Comments

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

Kraków na Sygnale 0 Comments

Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni ukryte w samochodowym schowku

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas kontroli pojazdu znaleźli dwie sztuki broni, które właściciel ukrył w samochodowym schowku. Broń została zabezpieczona do badań balistycznych. Policjanci z V Komisariatu

Kraków na Sygnale 0 Comments

Olkuscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

W ubiegły piątek tj. 1 września br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź