Kryminalni zatrzymali 32-latka, który wyłudził od firm i prywatnych osób 630 000 zł

Kryminalni zatrzymali 32-latka, który wyłudził od firm i prywatnych osób 630 000 zł

W czwartkowy poranek (26 kwietnia)  kryminalni z KP VI w Krakowie zapukali do drzwi 32-latka, podejrzanego o popełnienie szeregu  oszustw na łączna kwotę ponad 630 tys. złotych.

Sposób działania mężczyzny polegał na tym, że pod pretekstem realizacji planów biznesowych, wchodził on w bliskie relacje z pokrzywdzonymi – osobami fizycznymi i  osobami zarządzającymi firmami. Samego siebie przedstawiał jako człowieka majętnego i  posiadającego szereg znajomości wśród  osobistości i gwiazd telewizji. Pokrzywdzonych zapraszał na wspólne obiady i wyjazdy, deklarując chęć zawarcia długoletniej przyjaźni. Prawdziwe obliczę mężczyzny ukazywało się zaledwie po paru tygodniach znajomości kiedy to zaczynał uskarżać się na problemy finansowe. Żerując na wzbudzonym zaufaniu i dobrej woli pokrzywdzonych prosił o pożyczki gotówki. W ten sposób od nowy poznanych osób, ale także od członków swojej rodziny uzyskał pieniądze w kwocie nieco ponad 230 tys. złotych. Gdy tylko udało mu się uzyskać „ pożyczkę” natychmiast urywał kontakt i ślad po nim ginął.

Ofiarą 32-latka padły także firmy, z którymi prowadził interesy. Mężczyzna pobierał wynagrodzenia, jednak nie wykonywał umówionej usługi. Wielokrotnie także nie wypłacał należności za wykonane usługi swoim kontrahentom. W ten sposób oszukał dwie firmy na kwotę  400 000 zł.

Chytry plan przestępcy popsuli policjanci z KP VI w Krakowie, którzy w ekspresowym tempie zgromadzili materiał dowodowy, zebrali zeznania świadków i operacyjnie ustalili miejsce zamieszkania – co doprowadziło do przedstawienia mężczyźnie zarzutów oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, 32-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous 25-latek poszukiwany do odbycia kary kilku lat więzienia wpadł, bo… jechał w autobusie bez biletu
Next Kask rowerowy

Może to Ci się spodoba

Kraków na Sygnale 0 Comments

Podczas rutynowej kontroli drogowej znaleziono narkotyki

Policjanci z Wydziału Sztabu Policji w Krakowie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas sprawdzenia okazało się, że prócz pasażerów i kierowcy w pojeździe znajduje się również marihuana. Zatrzymano 3 osoby,

Kraków na Sygnale 0 Comments

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg  suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.

Kraków na Sygnale 0 Comments

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź