Leczenie łysienia własną krwią – najskuteczniejsza terapia wzmacniająca włosy

Leczenie łysienia własną krwią – najskuteczniejsza terapia wzmacniająca włosy

Nadmierne wypadanie włosów, prowadzące do zauważalnego przerzedzenia fryzury, a nawet całkowitego wyłysienia to coraz częstszy problem. Kiedyś łysienie kojarzone było głównie z panami w podeszłym wieku – dziś natomiast problemy z włosami dotykają obu płci i osób w każdym wieku, nawet dzieci i młodzież. Zazwyczaj dostrzeżenie przerzedzenia fryzury skłania większość osób do udania się do apteki po suplement diety lub do drogerii – po szampon wzmacniający włosy. I bardzo często efekty takiej kuracji są niezadowalające. Na szczęście istnieje skuteczna terapia na wypadanie włosów – to zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej.

Dlaczego samodzielne próby leczenia łysienia kończą się niepowodzeniem?

Problemy z włosami mogą przybierać rozmaitą postać – osłabienie i nadmierne wypadanie, łamliwość i matowość, przesuszenie włosów i ich ścieńczenie. Niekiedy przyczyną jest niewłaściwa pielęgnacja włosów, ale także stres, niedobory pokarmowe czy rozmaite schorzenia. Bez względu na podłoże pogorszenia się kondycji włosów, najistotniejszym założeniem terapii osłabionych włosów jest wzmocnienie mieszków włosowych. Dlaczego? Gdyż cebulka włosowa umieszczona w mieszku włosowym to jedyna żywa część włosa. Poza cebulką włosową, cały włos widoczny ponad powierzchnią skóry jest strukturą martwą –  a to oznacza brak zdolności do regeneracji. Jeśli zatem zadziałamy zewnętrznie – możemy jedynie doraźnie poprawić wygląd włosa, aż do czas kolejnego mycia głowy. Jest to tzw. kondycjonowanie włosa. Zaś odbudowa struktury włosa zachodzi w niewielkim stopniu i sprawdza się jedynie w przypadku niewielkich uszkodzeń. W przypadku wypadania włosów kosmetyki nie przyniosą zadowalającego efektu –  szampon czy maska w niewielkim stopniu penetrują w głąb skóry, zatem nie przyczynią się do wzmacniania mieszków włosowych.

To może suplementacja? Owszem – stosowanie preparatów witaminowych może poprawić kondycję włosów, ale nie zawsze. Najlepszy efekt uzyskać można wówczas, gdy osłabienie włosów spowodowane jest niedoborem pokarmowym. Wtedy suplementowanie deficytowej witaminy czy składnika mineralnego przyczyni się do poprawy kondycji włosów. Ponadto należy mieć na uwadze, że przyswajalność witamin z suplementów diety nie zawsze jest zadowalająca, co może przełożyć się na zaledwie niewielkie odżywienie włosa.

Najbardziej efektywny sposób na mocne i piękne włosy to zabiegi na łysienie https://neonia.com.pl/problem-zabieg/leczenie-lysienia/ oraz zabiegi na porost włosów. Mowa o karboksyterapii,  fibrynie oraz osoczu bogatopłytkowym. Na czym polega ogromna skuteczność tych zabiegów?

Terapia łysienia preparatami pozyskanymi z krwi pacjenta

Ostatnie lata to czas świetności tzw. wampirzego liftingu, czyli zabiegu ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym. Taki zabieg doskonale sprawdza się nie tylko w celu odmłodzenia twarzy, ale także wzmacniania włosów. A jeszcze bardziej zaawansowaną techniką jest zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej. Czym różni się osocze bogatopłytkowe od fibryny? Osocze bogatopłytkowe https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/ to koncentrat płytek krwi, aminokwasów i czynników wzrostu. Z kolei fibryna bogatopłytkowa wzbogacona jest włóknami fibryny, dzięki czemu związki aktywne uwalniane są stopniowo, a efekt odnowy biologicznej skóry jest jeszcze bardziej zaawansowany. Obydwa preparaty pozyskać można na drodze pobrania kilkunastu ml krwi i odwirowania jej w specjalnej próbówce.

Niewątpliwą zaletą zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny jest bezpieczeństwo. Stosowany jest bowiem materiał pozyskany od pacjenta na drodze odwirowania jego krwi, a zatem zminimalizowane zostaje ryzyko zarówno uczulenia, jak i podrażnień skóry. Wysokiemu bezpieczeństwu stosowania towarzyszy ogromna skuteczność. Osocze i fibryna są bowiem materiałami o wysokiej aktywności biologicznej, które oddziałują za zwiększenie efektywności fizjologicznych procesów regeneracji. Ostrzykiwanie skóry głowy takimi preparatami prowadzi do pobudzenia komórek macierzystych mieszków włosowych ze stanu uśpienia w stan aktywny. Osocze na włosy i fibryna zapewniają następujące efekty:

– pobudzenie odrastania włosów

– przyspieszenie tempa porostu włosów

– zahamowanie wypadania włosów

– pogrubienia włosów

Osocze bogatopłytkowe i fibryna wykonywane są w serii zabiegów. Najczęściej jest to 4 – 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 3 – 4 tygodni. Potem co 2 miesiące warto jest wykonywać zabieg przypominający. Zabiegi te można połączyć z zabiegami karboksyterapii.

Zabieg karboksyterapii – włosy mocniejsze od zaraz

Karboksyterapia https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/ to zabieg ostrzykiwania skóry dwutlenkiem węgla. Wprowadzony śródskórnie gaz w reakcji z wodą transformowany jest do kwasu węglowego. Związek ten wywiera natomiast bardzo pożądany wpływ na skórę. Wykonanie karboksyterapii na włosy prowadzi do aktywowania w skórze głowy pożądanych procesów metabolicznych. Zintensyfikowanie fizjologicznych procesów komórkowych skutkuje lepszym odżywieniem skóry głowy, a także dostarczeniem energii do mieszków włosowych. Ale to nie koniec korzystnych zmian w skórze głowy – karboksyterapia pobudza ponadto powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Przekłada się to na pobudzenie krążenia krwi, a zatem efektywniejsze dotlenienie mieszków włosowych. Kolejną korzyścią wynikającą z wykonania zabiegu karboksyterapii jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, w efekcie którego dochodzi do pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny.

Zabieg karboksyterapii wywołuje zatem w skórze głowy szereg bardzo pożądanych efektów, skutkujących ostatecznie do wzmocnienia mieszków włosowych, ograniczenia wypadania włosów i stymulowania ich wzrostu. Zaletą zabiegu jest możliwość wykonania go w przypadku rozmaitych przyczyn wypadania włosów; doskonale sprawdza się karboksyterapia na zakola u mężczyzn wywołane łysieniem androgenowym, a także przerzedzenie włosów po porodzie czy na skutek stresu.

Zabieg karboksyterapii głowy trwa około 20 – 30 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest to zabieg bezpieczny, wiążący się z minimalną bolesnością. Karboksyterapia na porost włosów i łysienie powinna być przeprowadzona w serii kilku zabiegów. Najczęściej wystarczające jest wykonanie 4 – 8 zabiegów karboksyterapii skóry głowy, wykonywanych co tydzień.  Po zakończeniu terapii wart wykonywać zabieg przypominający raz na 1 – 2 miesiące. A jak szybko działa karboksyterapia? Kiedy efekty są w pełni zauważalne? Z racji kompleksowego oddziaływania na skórę i stymulowania procesów regeneracji, unaczynienia skóry głowy oraz syntezy kolagenu, pełny efekt karboksyterapii nie jest zauważalny natychmiast po zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy z: https://neonia.com.pl/

Previous Jak pomalować felgi stalowe?
Next Tani smartfon z Androidem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwie oszustki

Oszukiwały za pomocą jednego z portali aukcyjnych. Dwie zatrzymane kobiety za sprzedaż fikcyjnego sprzętu elektronicznego usłyszały kilkanaście zarzutów oszustwa – zostały aresztowane na okres 3 miesięcy. Oszustki za pośrednictwem jednego

Wiadomości 0 Comments

Rusza nabór projektów w popularnym konkursie dla innowatorów „Szybka Ścieżka”. Małopolscy przedsiębiorcy i naukowcy przed kolejną szansą, by sięgnąć po dofinansowanie

Od 16 września można zgłaszać wnioski w popularnym konkursie Szybka Ścieżka. Innowatorzy mogą zgłaszać swoje projekty już od 16 września.mld zł. W zeszłym roku przedsiębiorcy z regionu małopolskiego otrzymali 552

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany sprawca kradzieży gotówki w biurze podróży w rękach policjantów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 37-letniego złodzieja, który odwracając uwagę jednej z pracownic biura podróży ukradł saszetkę, w  której znajdowało się kilkanaście tysięcy złotych. Złodziej został zatrzymany

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź