Najlepsze nadchodzące telefony składane 2020: Najlepsze elastyczne telefony, na które można czekać

Najlepsze nadchodzące telefony składane 2020: Najlepsze elastyczne telefony, na które można czekać

Składane smartfony wybuchły na scenie w 2019 roku, co czyni przemysł telefoniczny o wiele bardziej interesującym po latach stagnacji i tak samo wyglądających szklanych prostokątów. To była szansa, aby pokazać projekty, być bardziej odważny i zrobić coś innego. A najlepsze w tym jest to, że żadna firma nie wprowadziła na rynek produktu dokładnie takiego, jak inny.

W 2020 r. ten konkretny rynek niewątpliwie będzie się dalej rozwijał, w miarę jak nowe przedsiębiorstwa będą dołączać do swoich własnych iteracji, a istniejący producenci będą dojrzewać i doskonalić się, aby ich poprawić. Chociaż dla wielu osób koszty mogą być nadal zaporowe, to jednak są to urządzenia, na które należy się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Huawei Mate XS

Huawei oficjalnie zaprezentował swoją drugą generację składanego smartfonu na początku 2020 roku i posiada wiele z tych samych możliwości projektowych i sprzętowych, co oryginalny Mate X. Jest to zasadniczo 8-calowy tablet, który rozkłada się na zewnątrz, pozostawiając jeden duży, zwykły ekran w stylu smartfona na zewnątrz.

Ma solidniejszy zawias niż model pierwszej generacji i w standardzie posiada szybkie ładowanie 55W. Jest dość duży i będzie potrzebował jakiejś formy ochrony, aby zapobiec uszkodzeniu ekranu podczas użytkowania, ale czuje się solidny, dobrze wykonany i – co ważne – posiada mocne elementy wewnętrzne.

Obecnie duże pytanie brzmi, czy brak usług Google Play Services nie przeszkodzi mu w osiągnięciu globalnego sukcesu na rozwijającym się rynku składanym.

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung wziął dwa pchnięcia w jego pierwszym Galaxy Fold przed ostatecznym wydaniu go do publicznej wiadomości, ale mamy nadzieję, że z drugiej generacji będzie miał wyciągnąć wnioski z tego procesu i będzie w stanie uruchomić odświeżenie bez tych wczesnych problemów projektowych i trwałości.

Pojawiła się sugestia, że Samsung zaoferuje go z opcją ceramiczną dla bardziej zaawansowanej konstrukcji, jak również z metalową ramą ze stali nierdzewnej, która zastąpi lżejsze, mniej wytrzymałe aluminium.

Największą aktualizacją funkcji w stosunku do pierwszego generatora będzie prawdopodobnie większy, bardziej użyteczny zewnętrzny wyświetlacz. Podobno zajmie on znacznie więcej miejsca na przedniej osłonie i może być niemalże panelem od krawędzi do krawędzi z chudymi ramkami. Podobno będzie również wyposażony w taką samą konfigurację kamery jak Galaxy S20+.

Do tej pory oczekuje się, że Samsung uruchomi telefon w połowie 2020 roku, z możliwością jego pojawienia się w lipcu.

Microsoft Surface Duo

Więc to jest ciekawe, a biorąc pod uwagę, że ma dwa ekrany, a nie jeden elastyczny panel, jest argument, aby mieć nad tym, czy należy do listy, czy nie, ale stara się zapewnić rozwiązanie tego samego problemu, jak wiele z obecnych składanych smartfonów: dopasowanie duży ekran w kieszeni.

Podobnie jak Mate XS i Galaxy Fold, jest to bardziej składany tablet niż telefon, ale Microsoft pracuje nad nim od lat i ostatecznie został oficjalnie ogłoszony pod koniec 2019 roku.

Można go używać do zabawy z aplikacjami, grami i nawiązywania/odbierania połączeń, a także działa pod kontrolą systemu Android (nie Windows). Ponieważ jest to nietypowa forma i Microsoft chce robić rzeczy po swojemu, interfejs wygląda na bardzo spersonalizowaną wersję Androida, ale Android jest mimo to.

Jedyną wadą tego ekscytującego produktu jest to, że musimy poczekać do końca 2020 roku, aż będzie on dostępny. Microsoft powiedział, że będzie gotowy na wakacje.

Xiaomi

Prezes Xiaomi, Lin Bin, w 2019 r. opublikował na tweeterze wideo ze składanym telefonem – tak więc trend jest na radarze chińskiej firmy – choć jeszcze nie mieliśmy premiery.

Urządzenie składa się obustronnie, dzięki czemu z większego tabletu 4:3 można uzyskać mniejszy telefon. Wideo pokazuje, że oprogramowanie dostosowuje się odpowiednio w zależności od formy, ale wiceprezes Xiaomi powiedział nam, że firma wciąż bada, jakie technologie powinny być oferowane.

Obecnie urządzenie jest tylko próbką inżynierską, choć Bin powiedział, że jeśli spodoba się ono wystarczającej liczbie osób, firma rozważy opracowanie wersji konsumenckiej. Od tego czasu pojawił się też patent sugerujący, że tak może być.

TCL

Na targach MWC 2019 firma TCL zaprezentowała swój zawias DragonHinge, który może być stosowany w różnych modelach telefonów składanych, jak również w urządzeniach przenośnych. Zjawisko to urzeczywistniło się na targach CES 2020, gdzie zobaczyliśmy prototypowy telefon w formie użytkowej. Jednak firma TCL nie powie nam, jak się nazywa, mimo że pokazywała go już kilka razy.

Urządzenie otwiera się i zamyka jak portfel. Ekran znajduje się w środku i chociaż nie ma zewnętrznego wyświetlacza, to w przeszłości firma pokazywała również koncepcję z wyświetlaczem na okładce.

Od tego czasu firma zaprezentowała kolejny prototyp, który posiada dwa zawiasy, rozszerzając się do urządzenia oferującego trzy ekrany. Rozłożony, ten prototyp TCL ma około 10-calowy ekran, w zasadzie zamieniając go w tablet.

Bardziej ekscytujące jest jednak prawdopodobnie urządzenie, które w ogóle się nie składa. Firma TCL zastosowała tę samą technologię elastycznego ekranu, aby opracować telefon, który się rozkłada, jak np. popupowe telewizory rolowane LG. Więc zamiast się rozkładać, wyświetlacz wydaje się po prostu rozszerzać przed oczami, gdy chcemy mieć większy panel, ponieważ rozkłada się on z wnętrza obudowy telefonu.

Jedynym problemem w TCL jest to, że jak dotąd nie wprowadził on ani jednego składanego, ani elastycznego smartfonu w jakiejkolwiek formie do użytku publicznego, wydaje się po prostu zadowolony z pokazania koncepcji i prototypów na razie. Nie wiemy więc, czy i kiedy którykolwiek z nich będzie dostępny w sprzedaży.

http://smartfonydualsim.pl/

Previous Co to jest uzależnienie?
Next Soki o działaniu oczyszczającym

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Life&Style 0 Comments

BlackBeard – miejsce we Wrocławiu, gdzie odnajdzie się niejeden mężczyzna

Jesteś mężczyzną i poszukujesz miejsca, w którym w profesjonalny sposób opieką zostanie otoczony Twój zarost oraz włosy? A może jako kobieta rozglądasz się za salonem, w którym Twój mężczyzna będzie

Life&Style 0 Comments

Życzenia imieninowe – jak je poprawnie składać?

Imieniny to naprawdę ważna okazja – w tej chwili wiele osób dużo huczniej świętuje rocznicę swoich narodzin, jednak jeszcze niedawno to właśnie imieniny były obchodzone dużo bardziej uroczyście. Wszystko przez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź