Najważniejsze wskazówki dotyczące drukowania i oprawy prac dyplomowych

Najważniejsze wskazówki dotyczące drukowania i oprawy prac dyplomowych

Znowu zaczyna się praca dyplomowa, a my przygotowujemy się do tego, aby pomóc wielu studentom w tworzeniu wspaniałych prac. Wiemy, że to stresujący czas, więc pomyśleliśmy, że warto byłoby zebrać razem kilka wskazówek i wskazówek, aby proces ten przebiegał jak najbardziej płynnie.

  1. Zaplanuj i przygotuj

Wpadnij, aby zobaczyć wybraną drukarnie tak wcześnie, jak to tylko możliwe i na długo przed czasem. To pozwoli Ci zobaczyć dostępne rodzaje oprawy i wybrać odpowiedni papier, gdy nie jesteś pod presją czasu. Dostępnych jest wiele stylów oprawy i wiele różnych rodzajów papieru do wyboru w zależności od wykończenia, więc daj sobie dużo czasu na wybór najlepszego dla Ciebie.

  1. Książka w twojej rozprawie doktorskiej

Zarezerwuj sobie wcześnie. To zarówno zapewni, że masz miejsce do drukowania, a to będzie oznaczać, że masz wyraźny czas, aby dążyć do celu.

  1. Prawidłowo zapisz swój dokument

Większość drukarek preferuje zapisywanie plików w formacie PDF, ponieważ blokuje to wszystko na miejscu i pozostawia mniejszy margines na błędy. Zawsze jednak sprawdź PDF przed zabraniem go do drukarki, aby upewnić się, że jest on zapisany dokładnie tak, jak chcesz, aby się pojawił. Upewnij się, że plik PDF jest zapisany jako wydruk wysokiej jakości, a nie jako proof o niskiej rozdzielczości.

Zapisz wszystkie strony pracy dyplomowej w jednym dokumencie jako pojedyncze strony (tzn. nie jako rozłożenie stron) w kolejności, w jakiej chciałbyś, aby się pojawiły. Jeśli chcesz, aby pojawiły się jakieś puste strony, włóż je również do dokumentu.

  1. Marginesy

Pozostawić 15 mm marginesu od krawędzi oprawy, naprzemiennie w lewo i w prawo, jeśli dokument jest dwustronny, oraz zachować numerację tekstu i stron w odległości co najmniej 4 mm od każdej krawędzi (góra prawa i dół strony).

Jeśli chcesz, aby Twój dokument był zakończony pełnym spadem (tzn. wydrukowany aż do krawędzi bez białego obramowania), proszę pozwolić na 3-4mm spadu.

  1. Dajcie sobie więcej czasu

Podczas bardzo intensywnego okresu pracy licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej czy doktorskiej, czas realizacji (w zależności od stylu bindowania) warto dać sobie dużo czasu!

Więcej na https://krakowskiewydruki.pl/

Previous Uzależnienie od ćwiczeń fizycznych - skąd się bierze i jak z nim walczyć?
Next Codzienność pracy architekta

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Życzenia imieninowe – jak je poprawnie składać?

Imieniny to naprawdę ważna okazja – w tej chwili wiele osób dużo huczniej świętuje rocznicę swoich narodzin, jednak jeszcze niedawno to właśnie imieniny były obchodzone dużo bardziej uroczyście. Wszystko przez

Life&Style 0 Comments

Przewodnik po wszystkich akcesoriach telefonicznych, których kiedykolwiek będziesz potrzebował

Nasze smartfony są coraz bardziej istotną częścią naszej codziennej pracy. Urządzenia te mieszczą się w naszych kieszeniach, ale zajęły miejsce tak wielu innych gadżetów i produktów. Od kalkulatorów po aparaty

Life&Style 0 Comments

BlackBeard – miejsce we Wrocławiu, gdzie odnajdzie się niejeden mężczyzna

Jesteś mężczyzną i poszukujesz miejsca, w którym w profesjonalny sposób opieką zostanie otoczony Twój zarost oraz włosy? A może jako kobieta rozglądasz się za salonem, w którym Twój mężczyzna będzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź