Nowe samochody dla krakowskiej policji. Dzięki finansowej pomocy rad dzielnic

Nowe samochody dla krakowskiej policji. Dzięki finansowej pomocy rad dzielnic

Dzisiaj (10 stycznia br.) w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie symbolicznie przekazano do eksploatacji siedem nowych radiowozów. Trafiły one do służby w pięciu krakowskich komisariatach. Pojazdy zostały zakupione dzięki współfinansowaniu przez jednostki pomocnicze krakowskiego samorządu- rady dzielnic. Na ten cel radni przeznaczyli łącznie ponad 202 tysiące złotych.

Aż pięć samochodów to samochody nieoznakowane, które będą wykorzystywane przez pion kryminalny krakowskiej policji. Pozostałe dwa trafią do ogniw wywiadowczo- patrolowych i rewirów dzielnicowych. Najwięcej, bo aż trzy nowe pojazdy, otrzymał Komisariat Policji VI, obejmujący swym zasięgiem dzielnice X, XI i XII. Po jednym nowym samochodzie dostali policjanci z komisariatów: drugiego, czwartego, piątego i ósmego.

Kluczyki do nowych samochodów przekazali policjantom przedstawiciele rad i zarządów dzielnic. Byli wśród nich także przewodniczący jednostek: Małgorzata Ciemięga (Rada Dzielnicy II), Bogdan Smok (VI), Szczęsny Filipiak (VII), Jan Stanisław Pietras (IX) oraz Krzysztof Sułowski (XI). Dowody rejestracyjne wręczył insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

– Po raz kolejny dziękuję za Państwa wsparcie. Dzięki niemu możemy częściej wymieniać tabor samochodowy. Dziękuję jednak nie tylko za wsparcie finansowe, ale także to merytoryczne, okazywane podczas codziennej współpracy z komendantami komisariatów. To dla mnie i moich podwładnych niezwykle ważne- powiedział insp. Rafał Leśniak.

Wśród przekazanych samochodów są pojazdy marki Kia Cee` d, Hyundai i Opel. Po przekazaniu samochodów w budynku krakowskiej komendy odbyło się spotkaniu Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie z radnymi dzielnicowymi. Uczestniczyli w niej również także szefowie komisariatów: mł. insp. Krzysztof Martyka (KP II), mł. insp. Grzegorz Kęs (KP V), nadkom. Adam Kowalik (KP VI), kom. Bogusław Wiklik (KP VIII) oraz kom. Leszek Zagórski, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji IV w Krakowie.

Previous PONAD 23 TYSIĄCE KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI. SZCZĘŚCIARZAMI ZOSTAŁO 4151
Next Byli poszukiwani. Wpadli ze znaczną ilością narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany za znieważenie policjantów

Policjanci powiatu krakowskiego zatrzymali 21-latka, który podczas interwencji atakował mundurowych, groził im pozbawieniem życia oraz kierował pod ich adresem wulgaryzmy. Podejrzany usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło 18 lutego

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na studentkę, do którego doszło pod koniec 2016r.

Napad miał miejsce 7 grudnia 2016 r., około godz. 1:30 w nocy, na al. Mickiewicza w Krakowie. W tym czasie  23-letnia wówczas kobieta wracała do swojego mieszkania. W pewnym momencie,

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który okradł kolekcjonera monet

54-latek poszukiwany był do spraw z 2016 roku.  Żmudne i intensywne poszukiwania policjantów z II Komisariatu Policji w Krakowie zakończyły się sukcesem – czyli zatrzymaniem wytypowanego mężczyzny. Mężczyzna został już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź