Nowoczesne plafony do salonu – 4 najmodniejsze kształty

Nowoczesne plafony do salonu – 4 najmodniejsze kształty

Nowoczesne plafony do salonu mogą stanowić ciekawą i przyciągającą wzrok ozdobę tego pomieszczenia. Warto dobrać dobrze prezentujący się plafon, gdyż to w salonie właśnie odpoczywamy po pracy i podejmujemy gości. Poznajmy 4 najmodniejsze kształty nowoczesnych plafonów do salonu.

Plafony nowoczesne – kwadratowe

Jeśli mamy w salonie dużo mebli, jak np. szafkę, meblościankę (oczywiście poza obowiązkowym stolikiem do kawy) to jest w nim dużo prostokątnych kształtów. Do nich będzie pasować nowoczesny plafon kwadratowy. Wystarczy dobrać style i design plafonu do mebli. Plafony nowoczesne – kwadratowe są doskonałym wyborem dla osób ceniących prostotę. Jednak kwadratowy plafon nie musi oznaczać nudy! Obecnie możemy wręcz przebierać we wzorach nawet jeśli chcemy wybrać tylko kwadratowy plafon do salonu. Plafon kwadratowy metaliczny będzie pasował do mebli zawierających takie same, połyskujące elementy np. uchwyty przy szafce. Jasny, jednolity w barwie (biały lub jasnobeżowy) plafon sprawdzi się w salonie o bardziej skandynawskim stylu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby stonowane wnętrze ożywić barwnym plafonem w ciekawe wzorki. Oczywiście nowoczesne plafony w kształcie kwadratu nie oznaczają lampy składającej się z tylko jednego abażuru i żarówki. Możemy przyozdobić wnętrze salonu lampą złożoną  z trzech mniejszych kwadratowych plafonów – jednym nieco większym pośrodku i dwoma mniejszymi po bokach. Taki nowoczesny plafon na pewno nie będzie uznany przez gości za nudny!

Plafony nowoczesne – okrągłe

Kolejny klasyczny kształt tym razem okrągły sprawdza się też w projektach nowoczesnych plafonów do salonu. Plafony nowoczesne – okrągłe mogą stanowić estetyczny kontrast do kwadratowych mebli jak i  komponować się na przykład z okrągłym stolikiem. Plafony nowoczesne – okrągłe projektowane są na wiele sposobów aby sprostać wymaganiom klientów. Możemy więc wybrać plafon okrągły o jednolitej barwie abażura. Szary, biały czy czarny sprawdzi się w każdym nowoczesnym salonie. Brązowy abażur to świetny pomysł dla wielbicieli nowoczesnych salonów w stylu retro. Nic nie stoi też na przeszkodzie abyśmy wybrali plafon nowoczesny i okrągły złożony z trzech abażurów zamiast jednego w kolorze turkusowym jeśli akurat taki model lampy pasuje do wnętrza naszego salonu. Jeśli nie lubimy jednolitych kolorów, z łatwością dobierzemy plafon w ciekawy wzorek. Przyciągającym wzrok plafonem okrągłym w salonie będzie ten o wydłużonym abażurze na dodatek w czerwonym kolorze. Jak widać z pozoru zwykły, okrągły kształt daje wiele możliwości jeśli chodzi o projektowanie nowoczesnych plafonów do salonu.

Nowoczesne plafony asymetryczne

Jeśli nie jesteśmy wielbicielami symetrii ale prostych kształtów, wybierzmy plafony  kwadratowe lub okrągłe, ale złożone z kilku abażurów różnej wielkości. Ośmiościenny, kanciasty plafon łączy w sobie oba wcześniej wymienione kształty. Przypomina on okrąg lecz ściany łamią jego symetrię, w dodatku abażur również jest „połamany”. Ten nowoczesny plafon dostaniemy w kolorach: czarnym, białym i szarym. Jednak brak symetrii plafonu możemy otrzymać nie tylko w zakresie kształtu ale też koloru. Kupmy plafon złożony z trzech abażurów różnej wielkości na dodatek różniących się między sobą kolorem zewnętrza jak i wnętrza abażura.

Nowoczesne plafony designerskie

Wyobraźnia projektantów nowoczesnych plafonów nie ogranicza się tylko do wariacji na temat klasycznych kształtów i barw. Dostępne są również plafony designerskie, wymykające się wszelkim schematom. Weźmy na przykład okrągły plafon, z którego zwisają zawieszki w kształcie serc lub motyli. Lub plafon o okrągłym abażurze przypominającym koło jednak wykonany nie z materiału tylko cienkich prętów, przez które widzimy żarówkę. Takie „kratowane” abażury dostępne są w przeróżnych kształtach, nie tylko okrągłym. Znajdziesz je w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/851-nowoczesne-plafony. Kolory też możemy wybrać. Nowoczesne plafony designerskie są też oparte na podstawie w kształcie okrągłym lub kwadratowym,  w które wkręcone są żarówki osłonięte przypominającym kratę abażurem. Na takiej podstawie może być jedna dwie a nawet cztery żarówki, każda w osobnym abażurze. Nowoczesne plafony designerskie sprawdzą będą nie tylko rozświetlać ale też pięknie zdobić każdy nowoczesny salon.

Previous Sok z kiszonej kapusty - ekologia dla naszego zdrowia
Next Jaki prezent dla prawdziwego czyściocha

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Po raz kolejny w ciągu paru dni mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia 2019 roku na terenie

Wiadomości 0 Comments

Zarzuty za posiadanie znacznych ilości środków odurzających

W wyniku intensywnej  pracy policjantów operacyjnych Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymano 32-letniego krakowianina podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Sprawca wpadł w

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczna droga do szkoły

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź