Paliwowy złodziej

Paliwowy złodziej

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali 30-latka, który okradł koparki pracujące przy budowie drogi. Skradzione paliwo oraz akumulator sprawca sprzedał od ręki, po atrakcyjnej cenie przygodnym klientom.

18 marca br. policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Nowej Huty, który kilka dni wcześniej ukradł paliwo i akumulator z  koparek,wykorzystywanych przy budowie drogi w rejonie ulicy Igołomskiej.

Do zdarzenia miało dojść 12 marca br. Sprawca pod osłoną nocy podjechał do stojących na poboczu dwóch koparek  i za pomocą pompki i węża spuścił paliwo z baków. W jednej z koparek wyrwał także pokrywę silnika i ukradł z wnętrza  akumulator. Po dokonaniu  kradzieży z włamaniem mężczyzna zawiózł  łupy do swojego garażu, który znajdował się niedaleko miejsca zdarzenia.

„Kryminalni” z VIII Komisariatu Policji w Krakowie bardzo szybko wytypowali sprawcę tego czynu. Mężczyzna został zatrzymany a  należący do niego garaż i mieszkanie zostały przeszukane. W trakcie przeszukania funkcjonariusze natrafili  na sprzęt służący do wypompowywania paliwa z baków m.in. na puste kanistry, pompki oraz węże. Sprawca przyznał, że zaraz po kradzieży sprzedał paliwo oraz akumulator przygodnym kupcom.

Ponieważ 30-latek na początku br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za przestępstwa przeciwko mieniu, obecnie  usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży w recydywie.

Previous Szereg zatrzymań na terenie Małopolski. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków
Next Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który okradł kolekcjonera monet

54-latek poszukiwany był do spraw z 2016 roku.  Żmudne i intensywne poszukiwania policjantów z II Komisariatu Policji w Krakowie zakończyły się sukcesem – czyli zatrzymaniem wytypowanego mężczyzny. Mężczyzna został już

Wiadomości 0 Comments

Apel KWP Kraków i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego o rozwagę

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z kilkoma sytuacjami, które wymagają naszego komentarza. Przykład pierwszy. Od jednej z redakcji otrzymujemy informację, jakoby w pewnej małopolskiej miejscowości stały zasieki, a miejscowość

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymano 3 dilerów narkotykowych i zabezpieczono 10 kg amfetaminy

Kilkunastomiesięczna praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zaowocowała zabezpieczeniem ponad 10 kilogramów amfetaminy. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających i trafili decyzją tarnowskiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź