Paliwowy złodziej

Paliwowy złodziej

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali 30-latka, który okradł koparki pracujące przy budowie drogi. Skradzione paliwo oraz akumulator sprawca sprzedał od ręki, po atrakcyjnej cenie przygodnym klientom.

18 marca br. policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Nowej Huty, który kilka dni wcześniej ukradł paliwo i akumulator z  koparek,wykorzystywanych przy budowie drogi w rejonie ulicy Igołomskiej.

Do zdarzenia miało dojść 12 marca br. Sprawca pod osłoną nocy podjechał do stojących na poboczu dwóch koparek  i za pomocą pompki i węża spuścił paliwo z baków. W jednej z koparek wyrwał także pokrywę silnika i ukradł z wnętrza  akumulator. Po dokonaniu  kradzieży z włamaniem mężczyzna zawiózł  łupy do swojego garażu, który znajdował się niedaleko miejsca zdarzenia.

„Kryminalni” z VIII Komisariatu Policji w Krakowie bardzo szybko wytypowali sprawcę tego czynu. Mężczyzna został zatrzymany a  należący do niego garaż i mieszkanie zostały przeszukane. W trakcie przeszukania funkcjonariusze natrafili  na sprzęt służący do wypompowywania paliwa z baków m.in. na puste kanistry, pompki oraz węże. Sprawca przyznał, że zaraz po kradzieży sprzedał paliwo oraz akumulator przygodnym kupcom.

Ponieważ 30-latek na początku br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za przestępstwa przeciwko mieniu, obecnie  usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży w recydywie.

Previous Szereg zatrzymań na terenie Małopolski. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków
Next Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Wiadomości 0 Comments

Kobieta chciała targnąć się na swoje życie – uratowali ją policjanci

W niedzielę, 14 stycznia br., Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach około 18.20 otrzymał zgłoszenie, że w rejonie mostu kolejowego na terenie Wadowic może dojść do tragedii. Jak przekazała osoba

Wiadomości 0 Comments

Meblując salon

Meble dla fryzjerów i salonów kosmetycznych oraz wyposażenie to dwa najbardziej znaczące wydatki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do salonu piękności? Jakie meble kosmetyczne kupić w pierwszej kolejności?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź