Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

W polskiej tradycji pierścionek zaręczynowy po prostu musi być. Mężczyzna, który chce spędzić resztę życia z wybraną kobietą oświadcza się jej, wręczając właśnie pierścionek zaręczynowy. Obecnie jubilerzy proponują naprawdę wiele pierścionków, które różnią się między sobą między innymi kamieniem. Pojawia się w związku z tym pytanie jaki kamień wybrać, aby przyszła panna młoda nosiła pierścionek z dumą.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

To oczywiście najbardziej popularny pierścionek, który kupowany jest najchętniej. Warto jednak pamiętać, że w takich pierścionkach znajduje się brylant, czyli diament oszlifowany. Jest to kamień najbardziej klasyczny, który bez wątpienia przypadnie do gustu każdej tradycjonalistce. Wybór takich pierścionków jest ogromny. Dzięki temu znaleźć można taki, który idealnie wpisuje się w możliwości finansowe przyszłego pana młodego.

Pierścionek zaręczynowy z innym kamieniem

Nie każda kobieta ceni biżuterię z diamentami. Na szczęście świat jubilerski dawno porzucił tradycyjne podejście do kwestii pierścionków zaręczynowych. Obecnie można postawić na model z kolorowym kamieniem szlachetnym. W sprzedaży dostępne są pierścionki z takimi kamieniami, jak:-topaz;-szafir;-szmaragd;-rubin.Decydując się na zakup takiego pierścionka, warto postawić na taki, którego oczko będzie miało ulubiony kolor wybranki serca. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj niebieskie szafiry i topazy, które idealnie komponują się z urodą blondynek.

Co z cyrkoniami?

Jeśli mężczyzna chce zrobić wrażenie na kobiecie, nigdy nie powinien decydować się na zakup pierścionka zaręczynowego z cyrkoniami. Takie kamienie bardzo często określa się jako podróbki brylantów i z pewnością żadna kobieta ich nie doceni. Zdecydowanie lepiej postawić na mniejszy i tym samym tańszy pierścionek z kamieniem szlachetnym niż wielki i rzucający się w oczy pierścionek z cyrkonią.

Jeden kamień czy kilka?

Jeśli pierścionek ma nosić miłośniczka klasycznych rozwiązań, najlepszym wyborem będzie pierścionek z jednym kamieniem, który umiejscowiony jest centralnie. Warto jednak pamiętać, że nie tylko takie pierścionki można znaleźć w salonach jubilerskich. Dostępne są również te z wieloma mniejszymi kamieniami. Dobrze pamiętać, że modele z jednym większym kamieniem to większy koszt niż pierścionki z kilkoma mniejszymi kamieniami. Zasada ta stosowana jest nawet wówczas, gdy masa kamieni w ogóle się między sobą nie różni. Jeśli pierścionek będzie nosić kobieta, która preferuje wełniane swetry, lepiej postawić na taki, którego oczko jest mniejsze. To duże będzie bowiem mocno zahaczać, co może doprowadzić do niszczenia odzieży, ale również uszkodzenia samego pierścionka.Zakup pierścionka zaręczynowego to naprawdę poważna sprawa. Ma on być wyrazem miłości, ale jednocześnie musi podobać się kobiecie, która będzie go nosić. Niektórzy panowie decydują się na wspólną wizytę u jubilera, inni zdają się na własne przeczucie. Czasami na wzór zabierają ze sobą ulubiony pierścionek ich wybranki serca. Pomaga to w dokonaniu wyboru.

Previous Regeneracja plastików
Next Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Poradnik o wychowywaniu psów

To czego pies będzie się uczył w swojej wczesnej fazie rozwoju będzie miało duże znaczenie dla jego późniejszych zachowań. Na pewno warto będzie mu w tym okresie nieco więcej czasu

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Konopie indyjskie – roślina, która w przeszłości była powszechnie wykorzystywana. Wytwarzano z niej doskonałej jakości materiał, ceniono również za jej właściwości zdrowotne. Dzisiaj konopie postrzegane są wyłącznie przez pryzmat marihuany.

Life&Style 0 Comments

5 sposobów na pachnące ubrania

Zapachy to ważny element w codziennym zżyciu. Otaczamy się z przyjemnością perfumami czy balsamami, które pięknie pachną. Chcemy sprawiać, by nasze ubrania pięknie pachniały. Jak zrobić, by ten aromat utrzymał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź