Policjanci w ciągu kilkudziesięciu minut zatrzymali sprawcę rozboju i odzyskali utracone pieniądze

Policjanci w ciągu kilkudziesięciu minut zatrzymali sprawcę rozboju i odzyskali utracone pieniądze

Do zdarzenia doszło 16 kwietnia po godzinie siódmej. Patrolujący teren Komisariatu I w Krakowie funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie otrzymali komunikat o rozboju, do którego miało dojść na ulicy Św. Krzyża. Po uzyskaniu rysopisu sprawcy, mundurowi włączyli się do poszukiwań.

Już kilka minut po zdarzeniu na krakowskich plantach policjanci wytypowali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał wizerunkowi widniejącemu w komunikacie. Pokrzywdzona nie rozpoznała jednak w tym mężczyźnie napastnika. W związku z negatywnym wynikiem okazania, mundurowi ruszyli na dalsze poszukiwania. Tym razem udali się w rejon Galerii Krakowskiej i Dworca Głównego, gdzie w godzinach porannych występuje intensyfikacja ruchu pieszego.

Decyzja okazała się niezwykle trafna. Kilka minut przed godziną 8:00 na ul. Bosackiej policjanci zauważyli kilku mężczyzn siedzących na ławce, a wśród nich jednego, którego wygląd odpowiadał przekazanemu wcześniej rysopisowi.  Za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce radiowóz, w którym przez cały czas trwania czynności poszukiwawczych przebywała pokrzywdzona kobieta. Wytypowanego przez policjantów mężczyznę wskazała jako sprawcę rozboju. Policjanci natychmiast przystąpili do czynności służbowych. Legitymując mężczyznę ujawnili część skradzionych pieniędzy, natomiast podczas rozpytania ustalili miejsce, w którym  36-latek wyrzucił skradzioną torebkę wraz z dokumentami, którą także udało się odzyskać. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.  Za popełnione przestępstwo rozboju może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny wykazali się nadzwyczajnym zaangażowaniem i determinacją, która doprowadziła do zatrzymania sprawcy rozboju i odzyskania utraconego przez kobietę mienia.

Previous Fałszywy taksówkarz już w rękach policji
Next Zlikwidowano dwie plantacje marihuany i aresztowano czterech podejrzanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży rozbójniczych

Do pierwszego zdarzenia doszło końcem stycznia – wtedy dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w jednym ze sklepów na terenie III Komisariatu Policji w Krakowie. Gdy patrol policji

Wiadomości 0 Comments

Wyłudzał usługi telekomunikacyjne posługując się fałszywym dowodem tożsamości

Zarzuty oszustwa poprzez posłużenie się podrobionym dokumentem tożsamości (art.286KK i art.270KK) oraz przywłaszczenia dowodu osobistego (art.275KK) usłyszał zatrzymany kilka dni temu 30-letni mieszkaniec Nowej Huty. Przestępczy proceder ujawnili kryminalni z

Wiadomości 0 Comments

Małopolscy policjanci pomagają osobom narażonym na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Jeżeli widzisz osobę bezdomną, samotną bądź nieporadną narażoną na działanie niskich temperatur  – zareaguj! Udziel wsparcia lub poinformuj odpowiednie służby: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – informacja o możliwych formach wsparcia (m.in.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!