Policjanci z KP VI w Krakowie zabezpieczyli niemal 1,5 kg narkotyków

Policjanci z KP VI w Krakowie zabezpieczyli niemal 1,5 kg narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu VI Policji w Krakowie prężnie działają i odnoszą kolejne sukcesy na polu walki z narkotykowym biznesem. W ręce stróżów prawa systematycznie wpadają amatorzy środków odurzających, a wraz z nimi nielegalny towar,  który dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego oraz skutecznej pracy kryminalnych, nigdy nie trafi na czarny rynek. Jedna z ostatnich realizacji operacyjnych została przeprowadzona kilka dni temu na terenie Podgórza.

We wtorek (20 marca br.) w godzinach popołudniowych kryminalni z Komisariatu VI Policji w Krakowie objęli obserwacją rejon, typowany jako miejsce przeprowadzania transakcji  narkotykowych.

Uwagę stróżów prawa zwrócił młody mężczyzna, który z pakunkiem w ręku wyszedł z klatki jednego z bloków, a następnie skierował się w głąb osiedla. Gdy usłyszał klakson dobiegający  z pojazdu zaparkowanego nieopodal, pospiesznie podszedł do tego samochodu, aby przekazać swą paczkę kierowcy. Jak się okazało trop kryminalnych z „Szóstki” był słuszny, gdyż na „gorącym uczynku” zatrzymali 27-letniego dilera oraz 25-letniego nabywcę środków odurzających, a także zabezpieczyli pakunek, w którym znajdowało się ponad 19 g marihuany oraz 177,3 g amfetaminy.

W wyniku dalszych czynności policjanci wytypowali mieszkanie, do którego amator narkotyków posiadał klucz, a następnie wraz z zatrzymanym weszli do niego. Wizyta nieoczekiwanych gości zaskoczyła przebywającego w nim 38-letniego mieszkańca Krakowa. I nic dziwnego, gdyż podczas przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn lokum, funkcjonariusze znaleźli 466,99 g amfetaminy oraz 742 g suszu konopi indyjskich. Narkotyki ukryte w sypialnianej szafie, a także pozostawione na stole, częściowo były podzielone na porcje umieszczone w foliowych woreczkach.

W wyniku przeprowadzonej realizacji kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kg narkotyków, których czarnorynkowa wartość jest szacowana na kwotę 40 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. 27-latek odpowie za udzielanie znacznych ilości środków odurzających, młodszy za posiadanie znacznych ilości narkotyków (przy czym tego przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy), a najstarszemu zarzucono posiadanie i czynienie przygotowań do wprowadzenia znacznej ich ilości.

Decyzją Sądu, wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Previous Popularne dzielnice pod nowe mieszkania w Krakowie
Next Szereg zatrzymań na terenie Małopolski. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

15- latek oddał znaleziony portfel za co został nagrodzony przez Policję

W poniedziałek (12.02 br.) Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł.insp. Tomasz Drożdżak nagrodził 15-letniego Roberta za wzorową postawę obywatelską, dzięki której odnaleziony przez niego portfel, został zwrócony właścicielce. Jakiś czas temu, 15-letni

Wiadomości 0 Comments

Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami

Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych i organizacji, ważne jest także, aby potrzeby i problemy dostrzegane były przez władze wyższego szczebla – sygnał

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zlikwidowali znaczne ilości marihuany, amfetaminy i grzybków halucynogennych

Skuteczne działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skutkują systematycznym zatrzymywaniem amatorów środków odurzających oraz likwidowaniem narkotykowego podziemia. Jedna z ostatnich realizacji operacyjnych Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową miała

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!