Policjanci z KP VI w Krakowie zabezpieczyli niemal 1,5 kg narkotyków

Policjanci z KP VI w Krakowie zabezpieczyli niemal 1,5 kg narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu VI Policji w Krakowie prężnie działają i odnoszą kolejne sukcesy na polu walki z narkotykowym biznesem. W ręce stróżów prawa systematycznie wpadają amatorzy środków odurzających, a wraz z nimi nielegalny towar,  który dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego oraz skutecznej pracy kryminalnych, nigdy nie trafi na czarny rynek. Jedna z ostatnich realizacji operacyjnych została przeprowadzona kilka dni temu na terenie Podgórza.

We wtorek (20 marca br.) w godzinach popołudniowych kryminalni z Komisariatu VI Policji w Krakowie objęli obserwacją rejon, typowany jako miejsce przeprowadzania transakcji  narkotykowych.

Uwagę stróżów prawa zwrócił młody mężczyzna, który z pakunkiem w ręku wyszedł z klatki jednego z bloków, a następnie skierował się w głąb osiedla. Gdy usłyszał klakson dobiegający  z pojazdu zaparkowanego nieopodal, pospiesznie podszedł do tego samochodu, aby przekazać swą paczkę kierowcy. Jak się okazało trop kryminalnych z „Szóstki” był słuszny, gdyż na „gorącym uczynku” zatrzymali 27-letniego dilera oraz 25-letniego nabywcę środków odurzających, a także zabezpieczyli pakunek, w którym znajdowało się ponad 19 g marihuany oraz 177,3 g amfetaminy.

W wyniku dalszych czynności policjanci wytypowali mieszkanie, do którego amator narkotyków posiadał klucz, a następnie wraz z zatrzymanym weszli do niego. Wizyta nieoczekiwanych gości zaskoczyła przebywającego w nim 38-letniego mieszkańca Krakowa. I nic dziwnego, gdyż podczas przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn lokum, funkcjonariusze znaleźli 466,99 g amfetaminy oraz 742 g suszu konopi indyjskich. Narkotyki ukryte w sypialnianej szafie, a także pozostawione na stole, częściowo były podzielone na porcje umieszczone w foliowych woreczkach.

W wyniku przeprowadzonej realizacji kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kg narkotyków, których czarnorynkowa wartość jest szacowana na kwotę 40 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. 27-latek odpowie za udzielanie znacznych ilości środków odurzających, młodszy za posiadanie znacznych ilości narkotyków (przy czym tego przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy), a najstarszemu zarzucono posiadanie i czynienie przygotowań do wprowadzenia znacznej ich ilości.

Decyzją Sądu, wobec podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Previous Popularne dzielnice pod nowe mieszkania w Krakowie
Next Szereg zatrzymań na terenie Małopolski. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowy z II Komisariatu Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby uczy mieszkańców technik samoobrony

Z zawodu policjant, z zamiłowania sportowiec i instruktor sztuk walki. Mowa o dzielnicowym z Komisariatu II Policji w Krakowie, st. sierż. Zdzisławie Szklarzu. Na co dzień funkcjonariusz dba o bezpieczeństwo

Wiadomości 0 Comments

Tymczasowy areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem brudnych pieniędzy

Krakowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się praniem brudnych pieniędzy. Sprawcy zakładali w Polsce rachunki bankowe, na które wpływały z zagranicy środki pieniężne, pochodzące z przestępstw. Przestępczy proceder ujawnili

Wiadomości 0 Comments

Niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Po raz kolejny w ciągu paru dni mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia 2019 roku na terenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź