Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu to ważne element utrzymywania go w sprawności i dobrej prezencji. Łatwo jest jednak popełnić kilka podstawowych błędów, które mogą być fatalne w skutkach. Niestety, dobre chęci nie zawsze wystarczają – czasami trzeba przemyśleć zasłyszane gdzieś lub wymyślone sposoby na poprawę wyglądu karoserii. Oto kilka częstych pułapek. Poznaj opinie specjalistów z leonwebdesign.pl

„Samochodowe” gąbki

W sklepach są powszechnie dostępne gąbki do mycia samochodów. Niestety, nawet najbardziej miękka, najdelikatniejsza gąbka nie nadaje się do tej czynności. W jej porach świetnie gromadzą się drobiny kurzu i ziarenka piasku, rysujące lakier. O wiele bezpieczniejsze są ściereczki z mikrofibry. Ręcznik z mikrofibry trzeba w trakcie mysia płukać w osobnej, czystej wodzie, by mieć pewność, że nie przyczepiło się do niego nic, co mogłoby rysować powierzchnię karoserii.

Odkurzanie karoserii na sucho

Szybkie przetarcie zakurzonej karoserii suchą ściereczką nigdy nie jest dobrym pomysłem. Kurz porysuje samochód, gdy będzie dociskany do karoserii przez maskę. Takie mikro rysy nie będą prawdopodobnie widoczne, dopóki na lakier nie padnie mocny blask słońca lub dopóki nie okaże się nagle, że jego powierzchnia bardzo zmatowiała. Dlatego właśnie nawet lekko zakurzone auto trzeba być na mokro, na myjni lub samodzielnie. Jeśli nie ma takiej możliwości, bezpieczniej będzie chwilowo zignorować zakurzenie.

Więcej informacji na >> internowani.pl

Czyszczenie w pełnym słońcu

Preparaty do pielęgnacji, w szczególności woski, absolutnie nie nadają się do stosowania na rozgrzany lakier. To samo dotyczy szamponów lub substancji służących do usuwania silnych zabrudzeń. Jeśli taki preparat wyschnie w słońcu, stworzy na lakierze plamę, które może okazać się nieusuwalna.

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa wydaje się urządzeniem idealnym do czyszczenia samochodu i niezwykle bezpiecznym – ostatecznie mycie z jej pomocą jest bezdotykowe i w ogóle nie wymaga fizycznego kontaktu z autem. Trzeba jednak uważać, by lanca nie zbliżała się do powierzchni lakieru bardziej, niż na 15 cm. Jakie zagrożenie dla samochodu stanowi silny strumień wody trzymany zbyt blisko? Może na przykład uszkodzić czujnik ABS w kole lub oderwać emblemat marki lub modelu. Prawidłowo używana myjka może być bardzo pomocna w utrzymaniu pojazdu w czystości.

Zwlekanie z usuwaniem ptasich odchodów

Ptasie odchody tylko z pozoru stanowią niegroźne zabrudzenie. Niestety, mają tendencje do wżerania się w lakier i odbarwiania go. Jeśli więc pojazd zaparkowany pod drzewem lub drutem wysokiego napięcia stał się celem ptasiego ataku, najlepiej będzie czym szybciej go umyć.

Domowe środki – zawsze najlepsze?

Wielu właścicieli samochodów odwołuje się w ich pielęgnacji do środków, które działają podczas sprzątania w domu. Niestety, ich skuteczność nie musi być tutaj tak samo wysoka – wręcz przeciwnie. Płyn do mycia naczyń lub inny tego typu środek na lakierze samochodowym musi skończyć się matową powłoką. Z kolei dość popularne pokrywanie tapicerki ze skóry tłustymi kremami odbarwia jej powłokę i niszczy ją, przyspieszając ścieranie.

Zobacz też >> kabel.net.pl

Previous Darowizna nieruchomości na rzecz współmałżonka
Next Internetowy pedofil w rękach Policji

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Regeneracja plastików

Tworzywa sztuczne, prawdopodobnie ze względu na ich względną taniość, a jednocześnie bezpretensjonalność, stały się ostatnio bardzo popularnym materiałem w produkcji samochodów. Jest aktywnie wykorzystywany do tworzenia części wewnętrznych, a także

Motoryzacja 0 Comments

Jest szansa na ograniczenie korków na A4 między Krakowem a Katowicami

Polska spóźniła się z przejściem na elektroniczny system poboru opłat, który działa już w innych krajach UE – ocenia prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Zgodnie z zapowiedziami rządu powszechny system dla aut osobowych na

Motoryzacja 0 Comments

Najlepsze kosmetyki samochodowe Motogo

Z pewnością żaden właściciel samochodu nie lubi, kiedy wnętrze jego auta jest brudne i zakurzone. To, jak prezentuje się nasz samochód świadczy o nas samych. Warto również pamiętać o tym,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź