Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Popularne błędy popełniane w pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu to ważne element utrzymywania go w sprawności i dobrej prezencji. Łatwo jest jednak popełnić kilka podstawowych błędów, które mogą być fatalne w skutkach. Niestety, dobre chęci nie zawsze wystarczają – czasami trzeba przemyśleć zasłyszane gdzieś lub wymyślone sposoby na poprawę wyglądu karoserii. Oto kilka częstych pułapek. Poznaj opinie specjalistów z leonwebdesign.pl

„Samochodowe” gąbki

W sklepach są powszechnie dostępne gąbki do mycia samochodów. Niestety, nawet najbardziej miękka, najdelikatniejsza gąbka nie nadaje się do tej czynności. W jej porach świetnie gromadzą się drobiny kurzu i ziarenka piasku, rysujące lakier. O wiele bezpieczniejsze są ściereczki z mikrofibry. Ręcznik z mikrofibry trzeba w trakcie mysia płukać w osobnej, czystej wodzie, by mieć pewność, że nie przyczepiło się do niego nic, co mogłoby rysować powierzchnię karoserii.

Odkurzanie karoserii na sucho

Szybkie przetarcie zakurzonej karoserii suchą ściereczką nigdy nie jest dobrym pomysłem. Kurz porysuje samochód, gdy będzie dociskany do karoserii przez maskę. Takie mikro rysy nie będą prawdopodobnie widoczne, dopóki na lakier nie padnie mocny blask słońca lub dopóki nie okaże się nagle, że jego powierzchnia bardzo zmatowiała. Dlatego właśnie nawet lekko zakurzone auto trzeba być na mokro, na myjni lub samodzielnie. Jeśli nie ma takiej możliwości, bezpieczniej będzie chwilowo zignorować zakurzenie.

Więcej informacji na >> internowani.pl

Czyszczenie w pełnym słońcu

Preparaty do pielęgnacji, w szczególności woski, absolutnie nie nadają się do stosowania na rozgrzany lakier. To samo dotyczy szamponów lub substancji służących do usuwania silnych zabrudzeń. Jeśli taki preparat wyschnie w słońcu, stworzy na lakierze plamę, które może okazać się nieusuwalna.

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa wydaje się urządzeniem idealnym do czyszczenia samochodu i niezwykle bezpiecznym – ostatecznie mycie z jej pomocą jest bezdotykowe i w ogóle nie wymaga fizycznego kontaktu z autem. Trzeba jednak uważać, by lanca nie zbliżała się do powierzchni lakieru bardziej, niż na 15 cm. Jakie zagrożenie dla samochodu stanowi silny strumień wody trzymany zbyt blisko? Może na przykład uszkodzić czujnik ABS w kole lub oderwać emblemat marki lub modelu. Prawidłowo używana myjka może być bardzo pomocna w utrzymaniu pojazdu w czystości.

Zwlekanie z usuwaniem ptasich odchodów

Ptasie odchody tylko z pozoru stanowią niegroźne zabrudzenie. Niestety, mają tendencje do wżerania się w lakier i odbarwiania go. Jeśli więc pojazd zaparkowany pod drzewem lub drutem wysokiego napięcia stał się celem ptasiego ataku, najlepiej będzie czym szybciej go umyć.

Domowe środki – zawsze najlepsze?

Wielu właścicieli samochodów odwołuje się w ich pielęgnacji do środków, które działają podczas sprzątania w domu. Niestety, ich skuteczność nie musi być tutaj tak samo wysoka – wręcz przeciwnie. Płyn do mycia naczyń lub inny tego typu środek na lakierze samochodowym musi skończyć się matową powłoką. Z kolei dość popularne pokrywanie tapicerki ze skóry tłustymi kremami odbarwia jej powłokę i niszczy ją, przyspieszając ścieranie.

Zobacz też >> kabel.net.pl

Previous Darowizna nieruchomości na rzecz współmałżonka
Next Internetowy pedofil w rękach Policji

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się

Motoryzacja 0 Comments

Jak ubrać się na quada? Rodzaje odzieży i akcesoriów ochronnych

Uprawianie sportów wyczynowych wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i wiedzy, ale także właściwego ubioru. Odzież na quada ma za zadanie chronić kierowcę, gwarantować mu komfort oraz estetycznie się prezentować. Najważniejszym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź