Popularne dzielnice pod nowe mieszkania w Krakowie

Popularne dzielnice pod nowe mieszkania w Krakowie

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i jedno z najlepszych miast do życia. Bogaty rynek pracy, mnogość uczelni wyższych, rozwinięte życie kulturowe, atrakcje turystyczne, duża ilość zieleni i bezcenne dziedzictwo historyczne to tylko niektóre z powodów, dla których wielu z nas marzy o osiedleniu się w stolicy Małopolski. Ty również rozważasz zakup mieszkania w Krakowie? Sprawdź, które dzielnice zaliczają się obecnie do najpopularniejszych!

Gdzie inwestuje krakowski deweloper? Rynek nieruchomości w Krakowie

Stolica Małopolski to drugi pod względem wielkości rynek nieruchomości w Polsce. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Główny Urząd Statystyczny, tylko w pierwszym półroczu ubiegłego roku w Krakowie oddano do użytku aż 6025 mieszkań.

Odpowiedź na pytanie, która z dzielnic miasta będzie najlepsza do zamieszkania, to nie lada wyzwanie. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekuje określony nabywca. Wybierając dzielnicę odpowiednią do zamieszkania, klienci kierują się takimi względami jak odległość od miejsca pracy, natężenie hałasu, ilość terenów zielonych, odległość od centrum miasta czy w końcu predyspozycje finansowe.

Zapewne każdy krakowski deweloper, podejmując decyzję o rozpoczęciu inwestycji na konkretnym terenie, stara się uwzględnić chociażby część czynników, na które zwracają uwagę jego potencjalni klienci. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego w 2017 roku przez Agencję Badawczą PBS:

  • Za najbezpieczniejsze dzielnice Krakowa uznaje się Nową Hutę, Dębniki oraz Bronowice.
  • Za najbardziej zielone dzielnice uważa się Zwierzyniec oraz Wzgórza Krzesławickie,
  • Do najczystszych dzielnic Krakowa należą Zwierzyniec, Dębniki oraz Podgórze Duchackie.
  • Za najlepiej skomunikowane dzielnice uważa się Stare Miasto, Bieńczyce i Czyżyny.
  • Najwięcej atrakcji, którym można oddawać się w czasie wolnym, oferują Stare Miasto, Krowodrza i Czyżyny.
  • Za najbardziej przyjazne dzieciom uznaje się Mistrzejowice, Bieńczyce oraz Czyżyny.

Jak przekłada się to na popularność poszczególnych dzielnic na rynku nieruchomości i wśród krakowskich deweloperów? Sprawdźmy!

Czyżyny – dzielnica, w której możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo

Czyżyny to dzielnica, w której odnotowuje się jedną z najniższych w Krakowie liczbę przestępstw (pod tym względem lepiej wypada jedynie Nowa Huta). Co więcej, w opinii mieszkańców, Czyżyny uznawane są za miejsce przyjazne, sprzyjające nawiązywaniu serdecznych więzów sąsiedzkich. Na terenie czyżyckich osiedli powstaje wiele przestrzeni, takich jak parki kieszonkowe, boiska czy place zabaw dla dzieci, na których mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas i budować relacje.

Dębniki – blisko miejsca pracy

Podczas ostatniej dekady Dębniki, a szczególnie Ruczaj, stały się siedzibą wielu międzynarodowych korporacji, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystko to sprawiło, że dzielnica ta zyskała miano biznesowej i stała się bardzo jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w mieście.

Swoszowice – mieszkania w przystępnej cenie

Inwestycje zlokalizowane w Swoszowicach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na niskie ceny, rozpoczynające się już od 5000zł/m2 oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Najpopularniejszą, zarówno wśród krakowskich deweloperów, jak i klientów częścią Swoszowic są Kliny. Obszar ten jest z jednej strony doskonale skomunikowany z centrum Krakowa, a z drugiej pełen podmiejskiej zieleni i spokoju.

Previous Poszukiwane przez policję zaginione nastolatki odnalezione w centrum Krakowa
Next Policjanci z KP VI w Krakowie zabezpieczyli niemal 1,5 kg narkotyków

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowa inwestycja Budremu

Dąbie Plaza to nowa inwestycja zlokalizowana w samym centrum miasta przy ulicy Dąbskiej 11, między ulicą Mogilską a Aleją Pokoju. Tym samym stanowi idealne miejsce dla osób, które są aktywne

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkańcy Krakowa zgłosili 600 projektów do sfinansowania przez miasto w ramach budżetu obywatelskiego

Warszawa kończy dziś głosowanie nad budżetem partycypacyjnym, krakowianie będą mieli na to czas na przełomie września i października. Wiele z 600 propozycji złożonych w ramach budżetu obywatelskiego potwierdziło priorytety władz Krakowa. Zbieżność oczekiwań mieszkańców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!