Poradnik o wychowywaniu psów

Poradnik o wychowywaniu psów

To czego pies będzie się uczył w swojej wczesnej fazie rozwoju będzie miało duże znaczenie dla jego późniejszych zachowań. Na pewno warto będzie mu w tym okresie nieco więcej czasu poświęcić, ponieważ tego wymaga a dzięki temu unikniemy problemów na przyszłość z takim psem.

W jaki sposób powinno się wychowywać psa

Szczeniak będzie się dość szybko uczył tego co jest mu przekazywane, ponieważ ma plastyczny układ nerwowy. Taki stan jest mniej więcej do 8 miesiąca życia psa. W tym czasie warto będzie mu poświęcać nieco więcej czasu, ponieważ to będzie w stanie zaprocentować w przyszłości. Na pewno łatwiej nam będzie z takim psem przetrwać i normalnie funkcjonować.

Tresujemy psa – droga do dobrego wychowania zwierzaka.

Powinniśmy rozpoczynać naukę praktycznie od pierwszej chwili, gdy pies przybywa do domu. Ważne jest wprowadzenie prostych i jasnych reguł współżycia z psem, które potem muszą być przestrzegane przez domowników. Wiele problemów związanych z zachowaniami psa wynika przede wszystkim z tego, że zwierzę ma jakieś sprzeczne komunikaty. Często jest tak, że jednego dnia na coś pozwalamy psu, by drugiego tego samego zabronić. W ten sposób dochodzi do sytuacji, w której pies sam już nie wie czego mu wolno a czego nie wolno. To sprawia., że jest zdezorientowany, może się pojawić pewna oznaka frustracji, zniechęcenia, zdenerwowania. Zwierzę nie wie jakie panują zasady w domu, nie będzie się tam dobrze i bezpiecznie czuł. Tak będą się rodzić z nim dalsze problemy.

Taką bardzo ważną kwestią przy wychowaniu psa na pewno będzie zaufanie, które jest podstawą dobrych relacji. Należy myśleć o tym, by wytyczyć pewne granice, które pozwolą takie zaufanie również zbudować. Pies musi wiedzieć czego się może po nas spodziewać i my również to powinniśmy wiedzieć. Jeśli wszystko będzie dobrze ustalone można oczekiwać, że pies będzie chciał wykonywać nasze polecenia, uczyć się będzie nowych zadań. Pomocna jest cierpliwość, ponieważ dzięki temu z opanowaniem zajmiemy się takim psem.

Wychowanie psa ze schroniska

Gdy udało się nam załatwić wszystkie formalności związane z opieką nad psem w naszym domu to już będzie można rozpocząć proces socjalizacji. Na tym etapie na pewno trzeba wprowadzić psa w nasze domowe środowisko, przygotować miejsce, gdzie zwierzę będzie czuło się bezpiecznie. Musi mieć takie warunki, że gdy będzie chciało uda się mu również skryć, odsunąć od domowników. Trzeba pamiętać, że my nie wiemy co zwierzak przeżył w swoim wcześniejszym życiu. Wychowanie psa w jakies mierze jest to etap prób i błędów. Nie możemy próbować naciskać na psa i wymagac pewnych zachowań, ponieważ tak możemy doprowadzić do problemowych, konfliktowych sytuacji. Nie można wykazywać również jakiegoś szczególnego zdenerwowania, trzeba umieć się dobrze zachować i działać tak, że dla psa będzie pewne zrozumienie, doza ostrożności i wyrozumiałości. W taki sposób możemy oczekiwać, żę to wychowania psa nie będzie nastręczać takich trudności i ostatecznie efekt także będzie w dłuższej perspektywie znacznie lepszy.

Więcej informacji uzyskasz na: zoovit.pl

Previous Małopolscy policjanci pomagają osobom narażonym na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Next Samochodem po Krakowie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

5 sposobów na pachnące ubrania

Zapachy to ważny element w codziennym zżyciu. Otaczamy się z przyjemnością perfumami czy balsamami, które pięknie pachną. Chcemy sprawiać, by nasze ubrania pięknie pachniały. Jak zrobić, by ten aromat utrzymał

Life&Style 0 Comments

Gdzie szukać najlepszych promocji na alkohol?

Badania statystyczne pokazują, że przeciętny Polak spożywa rocznie 10,5 litra czystego alkoholu, co w przeliczeniu daje 53 butelki wódki rocznie – jedną na tydzień. Nie wyobrażamy sobie rodzinnych imprez, czy

Life&Style 0 Comments

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!