Poznał kobietę. Obudził się okradziony

Poznał kobietę. Obudził się okradziony

Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Krakowie zatrzymali kobietę oraz jej dwóch wspólników, podejrzanych o dokonanie na 24-letnim mężczyźnierozbojupoprzez doprowadzenie go do utraty przytomności za pomocą substancji dosypanej do napoju.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia br. Tego wieczoru pokrzywdzony spędzał wolny czas w  śródmiejskich pubach. Wśród wielu poznanych osób, jedna z młodych kobiet szczególnie upodobała sobie jego towarzystwo. Mężczyzna nie podejrzewał, że stał się potencjalną ofiarą 22-latki. Kobieta, podczas wspólnej zabawy w krakowskich lokalach, ochoczo piła alkohol i dbała, aby pokrzywdzony również degustował wyskokowe trunki. Taki przebieg zdarzeń zapamiętał, zanim stracił przytomność. Mężczyzna obudził się dopiero następnego dnia  wieczorem w swoim mieszkaniu, które zostało splądrowane i ograbione ze sprzętu elektronicznego. Wówczas o sprawie powiadomił Policję.

Kryminalni z KP III w Krakowie niezwłocznie przystąpili do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich doszło do popełnienia przestępstwa oraz typowania jego sprawców. Wnikliwa i intensywna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania 22-latki oraz jej dwóch kompanów w wieku 24  i 29 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na zgłaszającym. Policjanci odzyskali także część skradzionych przez nich rzeczy, których nie zdążyli spieniężyć.

Według ustaleń mundurowych, przestępcze trio, wykorzystało chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, dosypując mu do napoju substancję, która spowodowała u niego utratę świadomości. Następnie sprawcy wspólnie ze swą ofiarą udali się do mieszkania 24-latka, z którego skradli telefony komórkowe, laptopa oraz pieniądze. Wartość strat powstałych w wyniku rabunku sięgnęła kwoty 10 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju (280KK) za co grozi  do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym  jeden z nich odpowie za ten czyn w warunkach tzw. recydywy co powoduje zwiększenie wymiaru kary.

7 i 8 października br. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków –Śródmieście Wschód sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec kobiety zastosowano dozór Policji.

Previous Amunicja i granaty znalezione podczas prac ziemnych
Next Rodzinny biznes trójki farmaceutów zakończony zarzutami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Krakowscy policjanci rozbili szajkę wyłudzającą kredyty

W ostatnich dniach policjanci Komisariatu Policji II w Krakowie, na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali 5 osób (3 mężczyzn i 2 kobiety)  mieszkańców Krakowa, którzy w okresie od maja do sierpnia 2017

Wiadomości 0 Comments

Mikrodermabrazja – czyli kontrolowany mikropeeling

Coraz więcej osób zgłasza się na przeróżne zabiegi medycyny estetycznej, chcąc poprawić wyraźnie swój wygląd. Zawsze atrakcyjność zewnętrzna miała wielkie znaczenie, jednak w tej chwili jest ono szczególne. Wszystko przez

Wiadomości 0 Comments

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź