Regeneracja plastików

Regeneracja plastików

Tworzywa sztuczne, prawdopodobnie ze względu na ich względną taniość, a jednocześnie bezpretensjonalność, stały się ostatnio bardzo popularnym materiałem w produkcji samochodów. Jest aktywnie wykorzystywany do tworzenia części wewnętrznych, a także komponentów zewnętrznych: zderzaków, kratek chłodnic, zestawów tuningowych. W porównaniu z metalem tworzywo sztuczne jest znacznie bardziej kruche, dlatego prawie każdy właściciel samochodu prędzej czy później musi naprawić plastikowe części samochodu. Na szczęście regeneracja plastików nie jest trudna. 

Metody renowacji tworzyw sztucznych.

Istnieje możliwość przywracania uszkodzonych plastikowych elementów samochodu na różne sposoby. Najłatwiej jest je skleić: wymaga to minimum czasu i materiału. Innym powszechnym sposobem naprawy plastikowych części samochodu własnymi rękami jest lutowanie. Proces jest bardziej złożony, do którego potrzebujesz specjalnej lutownicy do pracy z plastikiem. Aby szew w miejscu spawania był schludny, potrzebne jest doświadczenie w wykonywaniu takiej pracy: może nie działać dobrze za pierwszym razem. Oprócz tych metod istnieją inne, które są nie mniej popularne, za pomocą których można naprawiać klamki, zderzaki lub plastikowe części wnętrza samochodu. Uszkodzony obszar pokryj podkładem, a następnie farbą. Element z tworzywa sztucznego jest podgrzewany, a następnie szlifowany przeznaczonym do tego narzędziem. Obszar uszkodzenia jest uszczelniany specjalną folią maskującą, po starannym wybraniu go w kolorze.

Masz problem z plastikami które wypłowiały i straciły swój kolor ? Zobacz jak jeszcze możesz to naprawić na http://autokomiskrakow.pl/porady-i-wskazowki/yrtv/regeneracja-splowialych-plastikow-nadwozia.html >>

Klejenie plastiku podzielonego na dwie części

Jest to prosty popularny sposób naprawy plastikowych części samochodowych. Jeśli konieczne będzie przyklejenie uszkodzonej części, przygotuj następujące materiały: Specjalny podkład wyrównujący, po którym można pomalować lub nałożyć krem. Kompozycja klejowa epoksydowa. Kawałki tkaniny z włókna szklanego odpowiedniego rozmiaru. Odpowiednio dobrany papier ścierny o ziarnistości. W przypadku większych powierzchni pobierana jest grubsza skóra i odwrotnie. Podczas naprawy plastikowych części samochodowych przez klejenie bardzo ważna jest wybrana kompozycja, która powinna być odporna na skoki temperatury, wysoką wilgotność, wstrząsy i mróz. Dwie części elementu z tworzywa sztucznego, które należy połączyć, są posmarowane klejem i połączone. Wyciekające krople są szybko wycierane materiałem z włókna szklanego. Następnie część zamienna powinna leżeć spokojnie przez kilka godzin. Jeśli klejone miejsce jest dobrze wysuszone, a na plastiku nadal widoczne są ślady uszkodzeń, miejsca te są pokryte podkładem i malowane w razie potrzeby.

Podkład i farby wgniecenia na plastiku

Oto zestaw narzędzi i materiałów, które będą potrzebne w procesie naprawy plastikowych części samochodowych:

specjalnie zaprojektowane do powlekania powierzchni z tworzyw sztucznych;

szmergiel (ziarnistość P 1200);

starannie dobrana farba kolorowa;

podkład w celu wyrównania wad powierzchniowych;

narzędzie potrzebne do usunięcia łączników i demontażu uszkodzonych elementów.

Przed przystąpieniem do naprawy plastikowych części samochodu własnymi rękami, najpierw należy odkręcić pęknięty lub zdeformowany, zużyty element. Aby nie uszkodzić go bardziej podczas demontażu, lepiej do tego użyć specjalnych narzędzi.

Previous Najlepsze filmy dramatyczne 2018 roku
Next Pierścionek zaręczynowy - jaki kamień wybrać?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyka samochodowa

Wielu właścicieli pojazdów stara się oszczędzać na pielęgnacji i konserwacji, nie przywiązując wagi do stanu samochodu. Tymczasem kosmetyka samochodowa jest bardzo ważna i wpływa na wartość samochodu. Czym są kosmetyki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź