Rolety czy żaluzje – które lepiej się sprawdzą?

Rolety czy żaluzje – które lepiej się sprawdzą?

Dekoracja okna nie ogranicza się jedynie do wybrania zasłon, firan lub postawienia jakiejś ozdoby na parapecie. Tak naprawdę najważniejszym elementem jest wyposażenie, dzięki któremu nie tylko zyskamy odrobinę prywatności oraz dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi. Właśnie z tego powodu tak często decydujemy się na rolety lub żaluzje. Jednak najpierw zwróćmy uwagę na to, który z nich będzie lepszych wyborem.

Dlaczego warto wybierać osłony okienne?

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że każda ochrona na oknach może sprawić, że przebywanie w pomieszczeniach, gdzie się znajdują, będzie bardziej komfortowe. Jest to związane, chociażby z zyskaniem większej prywatności i swobody, co jest ważne, jeżeli nasze okna znajdują się blisko ulicy, a także sąsiednich domów lub mieszkań. Poza tym zyskujemy dodatkową ochronę przed słońcem. Ważne jest tylko to, żebyśmy wybrali odpowiedni rodzaj, a do dyspozycji mamy rolety i żaluzje.

Rolety – czym się wyróżniają?

Trzeba przyznać, że rolety są obecnie najpopularniejszym rodzajem osłon okiennych. Przede wszystkim jest to związany z szerokim wyborem różnych modeli, dzięki temu możemy swobodnie wybrać taki, który pasuje nie tylko do wnętrza, ale również spełnia wiele funkcji. Warto też podkreślić, że rolety bez problemu znajdziemy w wielu sklepach. Jednak w tym przypadku będziemy zadowoleni tylko wtedy, gdy postawimy na jakość, więc szczególnie polecany jest rolety.eu.

Najważniejsze zalety rolet:

  • Wiele rodzajów – musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez problemu wybierzemy rolety, które pasują nam do wnętrza, nie tylko pod względem koloru, ale też stylu. Jest to związane z różnymi rodzajami rolet, jakie są dostępne, np. wolnowiszące, plisowane, zewnętrzne, typu Dzień-Noc, a także rzymskie i austriackie.
  • Łatwa pielęgnacja – choć rolety wymagają czyszczenia, to jest to znacznie mniej kłopotliwe niż w przypadku żaluzji. W tym przypadku konieczne jest regularne odkurzanie i usuwanie plam, jeżeli się pojawią. Poza tym niektóre rodzaje wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce.
  • Funkcjonalność – zwróćmy uwagę na to, że rolety mogą spełniać wiele zadań. W końcu nie tylko są ciekawą ozdobą, ale też chronią przed słońcem, zapewniają prywatność, a nawet stanowią dodatkową ochronę przed włamaniami. Poza tym swobodnie dopasujemy ilość światła w pomieszczeniu.

Żaluzje – dlaczego je wybieramy?

Warto podkreślić, że żaluzje były kiedyś bardzo popularnym rozwiązaniem, ale zostały zastąpione przez rolety. Obecnie możemy znaleźć wiele modeli, które mogą być np. drewniane lub wykonane z tkaniny, dzięki temu dopasowują się do różnych stylów wnętrz. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że żaluzje nadal są kojarzone z niezbyt nowoczesną aranżacją.

Poza tym żaluzje mogą być trudne w utrzymaniu czystości, co jest związane z osiadaniem się kurzu na wszystkich listwach. Zauważmy zatem, że jest to bardzo czasochłonne, a także problemowe rozwiązanie dla alergików oraz dla osób, które szukają mniej kłopotliwych osłon okiennych.

Previous Blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi
Next Przechowywał narkotyki w kuchennej szafce i pojemniku po lekarstwach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Darowizna nieruchomości na rzecz współmałżonka

Parę lat temu, kiedy córka nie miała jeszcze męża, po dziadkach odziedziczyła działkę, a wraz z nią dom jednorodzinny. Będąc już właścicielką, wyszła za mąż. W tym momencie ona i

Wiadomości 0 Comments

Elektryk w Krakowie lub okolicy? Wybierz firmę Pawła Kękusia!

Chociaż często staramy się być jak najbardziej zaradni i samodzielnie radzić sobie z problemami, które pojawiają się w naszych domach i mieszkaniach, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. O ile

Wiadomości 0 Comments

Kobieta chciała targnąć się na swoje życie – uratowali ją policjanci

W niedzielę, 14 stycznia br., Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach około 18.20 otrzymał zgłoszenie, że w rejonie mostu kolejowego na terenie Wadowic może dojść do tragedii. Jak przekazała osoba

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź