Separacja zębów

Separacja zębów

Oddzielenie zębów zawsze ma miejsce przed założeniem aparatu ortodontycznego stałego. Wykonywane jest od dwóch do czterech tygodni przed założeniem aparatu. Polega na umieszczenia między zębami trzonowymi elastycznych elementów. Ich zadaniem jest utworzenie miejsca na pierścienie, które następnie zakładane są na pierwsze zęby trzonowe. Zdarza się, że takim zabiegiem trzeba objąć również inne zęby. Po tygodniu od zabiegu niezbędna jest wizyta u ortodonty. W czasie jej trwania założone wcześniej elementy zostają usunięte, a na zębach pojawiają się pierścienie. Dopiero na tak przygotowane zęby może być założony właściwy aparat.

Mając na myśli te osoby, które dopiero czeka przejście przez ten proces, zamieszczamy kilka informacji dotyczących tego co zrobić, zanim pojawimy się u ortodonty. Będąc po wstępnej konsultacji u ortodonty trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Należy:- wyleczyć wszystkie zęby, a niektóre stare plomby wymienić na nowe – chodzi o to, aby ryzyko, że coś niedobrego będzie działo się z zębami w trakcie leczenia ortodontycznego było jak najmniejszego. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli coś się stanie, nie będzie to dramat. Trzeba będzie jednak poprosić ortodontę o to, aby uwolnił nam zęba;- czasami usunąć wskazany przez ortodontę ząb. W zdecydowanej większości przypadków jest to czwórka. Nie w każdym przypadku jest to niezbędne;- wykonać pantomogram, wyciski oraz rentgen boczny (tele RTG) – jest to niezbędne do ustalenia prawidłowego sposobu leczenia. Zarówno pantomogram, jak i rentgen boczny wykonuje się dosłownie chwilę.

Nieco gorzej jest z wyciskami. Wymagają one bowiem umieszczenia w jamie ustnej forem z masą plastyczną, co dla wielu osób nie jest zbyt przyjemne;- wykonać czyszczenie zębów – chodzi zarówno o skaling, jak i piaskowanie. Są to zabiegi, które pozwalają na dokładne usunięcie kamienia nazębnego. Każdy powinien wykonać je raz na jakiś czas. Przed założeniem aparatu ortodontycznego są one absolutnie obowiązkowe. Nie trwają one zbyt długo, nie wiążą się również z bólem. Osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać jedynie pewien dyskomfort;- wykonać separację zębów – na zęby zakłada się specjalne pierścienie, czyli niewielkich rozmiarów gumeczki, których zadaniem jest przygotowanie zębów trzonowych do założenia aparatu. Trzeba bowiem pamiętać, że to właśnie na tych zębach opiera się cała konstrukcja aparatu. Gumki nosi się przez około tydzień przed założeniem aparatu. Rozpychają one przestrzenie znajdujące się między zębami. Co ważne, zabieg ten nie jest konieczny u wszystkich, którzy chcą rozprawić się z wadą zgryzu.

UWAGA: u niektórych osób już na tym etapie niezbędna jest rezygnacja z twardych pokarmów. Może więc okazać się koniecznym zastosowanie diety płynnej. Wiele osób obawia się bólu podczas noszenia gumek. Na ogół dyskomfort towarzyszy wyłącznie jedzeniu. Proste, zdrowe zęby to marzenie wielu osób. Dzisiaj można je bardzo prosto spełnić. Wystarczy zdecydować się na aparat ortodontyczny. Zanim jednak pojawi się na zębach niezbędne jest ich odpowiednie przygotowanie.

Więcej na http://jadczyk-stomatolog.pl/

Previous Aby kuchnia była przyjemnym pomieszczeniem w Twoim domu
Next Jak oderwać płytki bez uszkodzenia?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Wiadomości 0 Comments

Krakowscy policjanci rozbili szajkę wyłudzającą kredyty

W ostatnich dniach policjanci Komisariatu Policji II w Krakowie, na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali 5 osób (3 mężczyzn i 2 kobiety)  mieszkańców Krakowa, którzy w okresie od maja do sierpnia 2017

Wiadomości 0 Comments

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź