Sposoby na utrwalenie makijażu: jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Sposoby na utrwalenie makijażu: jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Coraz więcej kobiet o wrażliwej, skłonnej do alergii cerze, decyduje się na zakup kosmetyków mineralnych. Są to propozycje naturalne, hypoalergiczne, nie powodują podrażnień i zmian skórnych. Należy jednak pamiętać, że kosmetyki mineralne nakłada się inaczej niż standardowe rozwiązania.

Poniżej prezentujemy krótki poradnik, w jaki sposób wykonać makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych.

Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to produkty naturalne, bezpieczne dla cery. Makijaż mineralny prezentuje się tak samo efektownie jak tradycyjny, należy jednak pamiętać, że kosmetyki mineralne wymagają odpowiedniego stosowania i nakładania.

Makijaż kosmetykami mineralnymi – od czego zacząć?

Kosmetyki naturalne mają sypką konsystencję, dlatego też szybciej i łatwiej się osypują – dla osoby wykonującej makijaż oznacza to konieczność wypracowania odpowiednich umiejętności i przede wszystkim sprawności.

Podstawową zasadą jest to, że nie wolno wkładać pędzla do słoiczka z kosmetykiem. Niewielką ilość proszku należy przesypać do małej nakrętki, plastikowej lub szklanej, a następnie aplikować kosmetyk za pomocą pędzla. Nadmiar pudru należy koniecznie strzepnąć, zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych smug na twarzy. Czynność można powtórzyć nawet kilka razy.

Kolnym argumentem, który przemawia za stopniowym nakładaniem kosmetyków mineralnych jest to, że nadmiar pudru może spowodować efekt maski. Warto pamiętać, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne, dlatego też do wykonania makijażu wystarczy niewielka ilość kosmetyku. Zdecydowanie lepiej nałożyć kilka razy niewielka ilość pudru niż jedną, grubszą warstwę, która nie zapewni pożądanych efektów.

Makijaż kosmetykami mineralnymi – jak nakładać podkład mineralny?

Podstawową różnicą między podkładem klasycznym i mineralnym jest konsystencja – podkłady mineralne są lżejsze i bardziej sypkie, dzięki czemu nie zapychają porów. Bardzo ważny jest także odpowiedni pędzel – najlepszy jest flat top lub kabuki, wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt chce osiągnąć osoba wykonująca makijaż.

Flat top posiada zbite i gęste włosie, dzięki czemu zapewnia mocne krycie, natomiast pędzel kabuki posiada włosie bardziej puszyste i jest adresowany głównie dla osób o wrażliwej, delikatnej cerze.

Struktura podkładu mineralnego wymaga odpowiedniego podłoża, czyli zwilżenia twarzy kremem przed nałożeniem kosmetyku.

Osoby,których cera jest tłusta lub chcą uzyskać matowy efekt, mogą wcześniej nałożyć niewielką ilość transparentnego pudru.

Podkład mineralny należy wcierać w cerę kolistymi ruchami, zaczynając od policzków.

Więcej na http://cosmedicolight.pl/makijaz-mineralny/zwhy/sposoby-na-wykonczenie-i-utrwalenie-makijazu-mineralnego.html

Previous Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
Next Uzależnienie od ćwiczeń fizycznych - skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak stworzyć zestaw audio, który zagra na miarę naszych oczekiwań?

Czy kiedykolwiek włączając nowy telewizor – rozczarowała cię jakość dźwięku? Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać wrażenia jak w kinie, czy po prostu szukasz czystszej prezentacji dźwiękowej, musisz wykonać następujące

Life&Style 0 Comments

Sok z kiszonej kapusty – ekologia dla naszego zdrowia

Medycyna naturalna znana jest od wieków i wykorzystywana jako najlepszy sposób na to, by skutecznie dbać o swój organizm. Warto o tym pamiętać i również obecnie sięgać po takie naturalne

Life&Style 0 Comments

Właściwości lecznicze marihuany

Marihuana występuje w różnych postaciach, a korzyści zdrowotne wynikające z jej stosowania stale rosną. Marihuana zawiera CBD, który jest substancją chemiczną, która wpływa na mózg, sprawiając, że funkcjonuje lepiej, nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź