Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Czasami nie zdążymy odebrać połączenia, bywa też tak, że świadomie decyduje się nie odbierać telefonów z nieznanych numerów. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się pytanie – kto i dlaczego do mnie dzwonił? Na szczęście można to sprawdzić!

Nie odbieraj nieznanych numerów!

Wiele osób świadomie decyduje się na nieodbieranie połączeń z nieznanych numerów. W końcu, jeśli nie oczekujemy telefonu od kogoś, dlaczego powinniśmy odbierać telefon? Zwykle po drugiej stronie słuchawki usłyszymy nachalne reklamy albo propozycję zaciągnięcia kredytu. Lepiej odpuścić sobie takie połączenia i cieszyć się rozmową tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

Poza tym coraz częstsze są różne sposoby oszukiwania i wyłudzania pieniędzy – tak zwane sposoby „na wnuczka”, „na policjanta” i wiele innych opierają się właśnie na rozmowie telefonicznej. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa, warto nie odbierać. Zawsze jednak pojawia się wątpliwość  – co, jeśli dane połączeni było ważne?

Czy na pewno nie prosiłeś kogoś o telefon?

Warto zastanowić się przede wszystkim, czy ktoś z naszych znajomych mógł zadzwonić do nas z innego numeru telefonu? Czy na pewno nie prosiliśmy kogoś o kontakt i nie podaliśmy mu swoich danych kontaktowych? Często taka prośba wypadnie nam z głowy.

Możemy też zapytać znajomych o to, czy nie podali naszego numeru kontaktowego do kogoś, kogo znają. Być może ktoś kontaktuje się z nami w jakiejś sprawie z polecenia. Może też zdarzyć się, że ktoś z naszych znajomych lub członków rodziny po prostu zmienił numer telefonu i chciał nam o tym dać znać.

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Jeśli do głowy nie przychodzi nam żadne rozwiązanie, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki numerów telefonów. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił. W wyszukiwarkę należy wpisać numer telefonu, z którego mieliśmy połączenie, a następnie zapoznać się z wynikami wyszukiwania. Jeśli dzwonił do nas przedstawiciel jakiejś firmy marketingowej, banku lub operatora sieci komórkowej, to na pewno taka informacja nam się ukaże. Podobnie, kiedy dzwoniła do nas osoba prywatna.

Po zapoznania się ze znalezionymi informacjami możemy zadecydować – oddzwaniać, czy nie? Wszystko zależy od nas. Jeśli nie czujemy się pewni w rozmowie, ale chcemy dowiedzieć się, kto próbował do nas zadzwonić, warto wysłać smsa z zapytaniem. Może okazać się, że to członek naszej rodziny, kolega z pracy albo po prostu pomyłka.

Sprawdzenie, kto do nas dzwonił, pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przypadku, kiedy kontaktował się z nami ktoś, z kim nie mamy czasu lub ochoty rozmawiać!

Previous Lokalizacja telefonu: kiedy może się przydać
Next Pomimo stosowania anonimizacji w sieci oszust został zatrzymany przez policjantów z „Cyber"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rusza nabór projektów w popularnym konkursie dla innowatorów „Szybka Ścieżka”. Małopolscy przedsiębiorcy i naukowcy przed kolejną szansą, by sięgnąć po dofinansowanie

Od 16 września można zgłaszać wnioski w popularnym konkursie Szybka Ścieżka. Innowatorzy mogą zgłaszać swoje projekty już od 16 września.mld zł. W zeszłym roku przedsiębiorcy z regionu małopolskiego otrzymali 552

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali seryjnego złodzieja

Kilka dni temu, w wyniku wnikliwej pracy, w ręce stróżów prawa z Komisariatu IV Policji w Krakowie wpadł 20- latek, podejrzany o liczne kradzieże oraz rozbój. Mężczyzna od lutego br.

Wiadomości 0 Comments

Podwójne uderzenie w narkobiznes

Kolejne realizacje wymierzone w narkobiznes, które zostały przeprowadzone w miniony weekend doprowadziły do zatrzymania dwóch amatorów środków odurzających oraz zabezpieczenia 67  g suszu marihuany, 190 g amfetaminy oraz 35 sztuk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź