Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Czasami nie zdążymy odebrać połączenia, bywa też tak, że świadomie decyduje się nie odbierać telefonów z nieznanych numerów. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się pytanie – kto i dlaczego do mnie dzwonił? Na szczęście można to sprawdzić!

Nie odbieraj nieznanych numerów!

Wiele osób świadomie decyduje się na nieodbieranie połączeń z nieznanych numerów. W końcu, jeśli nie oczekujemy telefonu od kogoś, dlaczego powinniśmy odbierać telefon? Zwykle po drugiej stronie słuchawki usłyszymy nachalne reklamy albo propozycję zaciągnięcia kredytu. Lepiej odpuścić sobie takie połączenia i cieszyć się rozmową tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

Poza tym coraz częstsze są różne sposoby oszukiwania i wyłudzania pieniędzy – tak zwane sposoby „na wnuczka”, „na policjanta” i wiele innych opierają się właśnie na rozmowie telefonicznej. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa, warto nie odbierać. Zawsze jednak pojawia się wątpliwość  – co, jeśli dane połączeni było ważne?

Czy na pewno nie prosiłeś kogoś o telefon?

Warto zastanowić się przede wszystkim, czy ktoś z naszych znajomych mógł zadzwonić do nas z innego numeru telefonu? Czy na pewno nie prosiliśmy kogoś o kontakt i nie podaliśmy mu swoich danych kontaktowych? Często taka prośba wypadnie nam z głowy.

Możemy też zapytać znajomych o to, czy nie podali naszego numeru kontaktowego do kogoś, kogo znają. Być może ktoś kontaktuje się z nami w jakiejś sprawie z polecenia. Może też zdarzyć się, że ktoś z naszych znajomych lub członków rodziny po prostu zmienił numer telefonu i chciał nam o tym dać znać.

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Jeśli do głowy nie przychodzi nam żadne rozwiązanie, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki numerów telefonów. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił. W wyszukiwarkę należy wpisać numer telefonu, z którego mieliśmy połączenie, a następnie zapoznać się z wynikami wyszukiwania. Jeśli dzwonił do nas przedstawiciel jakiejś firmy marketingowej, banku lub operatora sieci komórkowej, to na pewno taka informacja nam się ukaże. Podobnie, kiedy dzwoniła do nas osoba prywatna.

Po zapoznania się ze znalezionymi informacjami możemy zadecydować – oddzwaniać, czy nie? Wszystko zależy od nas. Jeśli nie czujemy się pewni w rozmowie, ale chcemy dowiedzieć się, kto próbował do nas zadzwonić, warto wysłać smsa z zapytaniem. Może okazać się, że to członek naszej rodziny, kolega z pracy albo po prostu pomyłka.

Sprawdzenie, kto do nas dzwonił, pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przypadku, kiedy kontaktował się z nami ktoś, z kim nie mamy czasu lub ochoty rozmawiać!

Previous Lokalizacja telefonu: kiedy może się przydać
Next Pomimo stosowania anonimizacji w sieci oszust został zatrzymany przez policjantów z „Cyber"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pod kluczem jest 7-osobowa grupa młodych mężczyzn, którzy dokonywali napadów rabunkowych na przypadkowe osoby

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Krakowie wytypowali, a następnie zatrzymali wszystkich 7 sprawców  rozbojów, popełnionych na przełomie stycznia i lutego br. na terenie Starego Miasta. Zgłoszenie o pierwszym napadzie

Wiadomości 0 Comments

Policyjne działania wymierzone w narkobiznes

Działania policjantów doprowadziły do namierzenia narkotykowego dilera. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 580 gramów marihuany i 3,29 gramów amfetaminy oraz 11 tabletek extasy. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego został aresztowany

Wiadomości 0 Comments

PONAD 23 TYSIĄCE KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI. SZCZĘŚCIARZAMI ZOSTAŁO 4151

Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – właśnie tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby w naszych strukturach. Jak się okazuje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!