Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Czasami nie zdążymy odebrać połączenia, bywa też tak, że świadomie decyduje się nie odbierać telefonów z nieznanych numerów. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się pytanie – kto i dlaczego do mnie dzwonił? Na szczęście można to sprawdzić!

Nie odbieraj nieznanych numerów!

Wiele osób świadomie decyduje się na nieodbieranie połączeń z nieznanych numerów. W końcu, jeśli nie oczekujemy telefonu od kogoś, dlaczego powinniśmy odbierać telefon? Zwykle po drugiej stronie słuchawki usłyszymy nachalne reklamy albo propozycję zaciągnięcia kredytu. Lepiej odpuścić sobie takie połączenia i cieszyć się rozmową tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

Poza tym coraz częstsze są różne sposoby oszukiwania i wyłudzania pieniędzy – tak zwane sposoby „na wnuczka”, „na policjanta” i wiele innych opierają się właśnie na rozmowie telefonicznej. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa, warto nie odbierać. Zawsze jednak pojawia się wątpliwość  – co, jeśli dane połączeni było ważne?

Czy na pewno nie prosiłeś kogoś o telefon?

Warto zastanowić się przede wszystkim, czy ktoś z naszych znajomych mógł zadzwonić do nas z innego numeru telefonu? Czy na pewno nie prosiliśmy kogoś o kontakt i nie podaliśmy mu swoich danych kontaktowych? Często taka prośba wypadnie nam z głowy.

Możemy też zapytać znajomych o to, czy nie podali naszego numeru kontaktowego do kogoś, kogo znają. Być może ktoś kontaktuje się z nami w jakiejś sprawie z polecenia. Może też zdarzyć się, że ktoś z naszych znajomych lub członków rodziny po prostu zmienił numer telefonu i chciał nam o tym dać znać.

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Jeśli do głowy nie przychodzi nam żadne rozwiązanie, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki numerów telefonów. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił. W wyszukiwarkę należy wpisać numer telefonu, z którego mieliśmy połączenie, a następnie zapoznać się z wynikami wyszukiwania. Jeśli dzwonił do nas przedstawiciel jakiejś firmy marketingowej, banku lub operatora sieci komórkowej, to na pewno taka informacja nam się ukaże. Podobnie, kiedy dzwoniła do nas osoba prywatna.

Po zapoznania się ze znalezionymi informacjami możemy zadecydować – oddzwaniać, czy nie? Wszystko zależy od nas. Jeśli nie czujemy się pewni w rozmowie, ale chcemy dowiedzieć się, kto próbował do nas zadzwonić, warto wysłać smsa z zapytaniem. Może okazać się, że to członek naszej rodziny, kolega z pracy albo po prostu pomyłka.

Sprawdzenie, kto do nas dzwonił, pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przypadku, kiedy kontaktował się z nami ktoś, z kim nie mamy czasu lub ochoty rozmawiać!

Previous Lokalizacja telefonu: kiedy może się przydać
Next Pomimo stosowania anonimizacji w sieci oszust został zatrzymany przez policjantów z „Cyber"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście osób w sprawie kradzieży europalet o wartości co najmniej 60 000 zł

Na trop nielegalnego procederu wpadli kryminalni z „Ósemki”, którzy od kilku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w tej sprawie. W ich wyniku  policjanci ustalili mechanizm działania sprawców oraz wytypowali i zatrzymali

Wiadomości 0 Comments

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Wiadomości 0 Comments

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!