Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Czasami nie zdążymy odebrać połączenia, bywa też tak, że świadomie decyduje się nie odbierać telefonów z nieznanych numerów. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się pytanie – kto i dlaczego do mnie dzwonił? Na szczęście można to sprawdzić!

Nie odbieraj nieznanych numerów!

Wiele osób świadomie decyduje się na nieodbieranie połączeń z nieznanych numerów. W końcu, jeśli nie oczekujemy telefonu od kogoś, dlaczego powinniśmy odbierać telefon? Zwykle po drugiej stronie słuchawki usłyszymy nachalne reklamy albo propozycję zaciągnięcia kredytu. Lepiej odpuścić sobie takie połączenia i cieszyć się rozmową tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

Poza tym coraz częstsze są różne sposoby oszukiwania i wyłudzania pieniędzy – tak zwane sposoby „na wnuczka”, „na policjanta” i wiele innych opierają się właśnie na rozmowie telefonicznej. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa, warto nie odbierać. Zawsze jednak pojawia się wątpliwość  – co, jeśli dane połączeni było ważne?

Czy na pewno nie prosiłeś kogoś o telefon?

Warto zastanowić się przede wszystkim, czy ktoś z naszych znajomych mógł zadzwonić do nas z innego numeru telefonu? Czy na pewno nie prosiliśmy kogoś o kontakt i nie podaliśmy mu swoich danych kontaktowych? Często taka prośba wypadnie nam z głowy.

Możemy też zapytać znajomych o to, czy nie podali naszego numeru kontaktowego do kogoś, kogo znają. Być może ktoś kontaktuje się z nami w jakiejś sprawie z polecenia. Może też zdarzyć się, że ktoś z naszych znajomych lub członków rodziny po prostu zmienił numer telefonu i chciał nam o tym dać znać.

Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił

Jeśli do głowy nie przychodzi nam żadne rozwiązanie, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki numerów telefonów. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił. W wyszukiwarkę należy wpisać numer telefonu, z którego mieliśmy połączenie, a następnie zapoznać się z wynikami wyszukiwania. Jeśli dzwonił do nas przedstawiciel jakiejś firmy marketingowej, banku lub operatora sieci komórkowej, to na pewno taka informacja nam się ukaże. Podobnie, kiedy dzwoniła do nas osoba prywatna.

Po zapoznania się ze znalezionymi informacjami możemy zadecydować – oddzwaniać, czy nie? Wszystko zależy od nas. Jeśli nie czujemy się pewni w rozmowie, ale chcemy dowiedzieć się, kto próbował do nas zadzwonić, warto wysłać smsa z zapytaniem. Może okazać się, że to członek naszej rodziny, kolega z pracy albo po prostu pomyłka.

Sprawdzenie, kto do nas dzwonił, pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przypadku, kiedy kontaktował się z nami ktoś, z kim nie mamy czasu lub ochoty rozmawiać!

Previous Lokalizacja telefonu: kiedy może się przydać
Next Pomimo stosowania anonimizacji w sieci oszust został zatrzymany przez policjantów z „Cyber"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (5 października br.) przed godz. 21.00 na ul. Łowińskiego w Krakowie. Kierujący samochodem m-ki Peugeot Partner na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił

Wiadomości 0 Comments

Sposób na tanie i szybkie zakupy spożywcze w sieci

Polacy już od dawna przerzucili sporą część swoich zakupów do sieci. Jednak jeszcze kilka lat temu kupowaliśmy w Internecie głównie sprzęty elektroniczne, książki oraz gry i filmy, natomiast ostatnio coraz

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany 34-letni sprawca napadu rabunkowego na sklep ogólnospożywczy w Krakowie

18 lutego br. w godzinach wieczornych,  w jednym ze śródmiejskich sklepów ogólnospożywczych doszło do napadu rabunkowego. Około godz.19, jeden z klientów podszedł do ekspedientki  aby kupić paczkę gum do żucia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!