Szczęśliwy finał poszukiwań Kasi!

Szczęśliwy finał poszukiwań Kasi!

Sukcesem zakończyły się niedzielne poszukiwania chorej, 16-letniej Kasi, mieszkanki powiatu wielickiego, która oddaliła się z miejsca zamieszkania.

Wczoraj (22 września) około godz. 19:30, dyżurny komisariatu Policji w Gdowie został poinformowany telefonicznie przez mieszkankę jednej z miejscowości gminy, o zaginięciu jej 16 -letniej córki. Z przekazanych informacji wynikało również, że dziecko ma chorobę genetyczną i może być zdezorientowane.
Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce natychmiast został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki, a do poszukiwań zaangażowano również  Pluton Alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Państwową Straż Pożarną w Wieliczce, Ochotniczą Straż Pożarną z Trąbek, Łazan, Biskupic, Bodzanowa, Sławkowic. W poszukiwaniach udział brała także   Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przewodnicy z psami tropiącymi, a także mieszkańcy miejscowości skąd pochodzi dziewczyna oraz miejscowości sąsiednich. Informacje o zaginionej natychmiast zostały rozpowszechnione w mediach społecznościach, co spowodowało, że  z każdą godziną zgłaszały się kolejne osoby chcące pomóc w odnalezieniu zaginionej. W kulminacyjnym momencie, w poszukiwaniach Kasi uczestniczyło blisko 300 osób.
W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, około godz. 3:45, zaginioną odnalazł jeden z wolontariuszy, pan Paweł Szlachta w rejonie okolicznych pól uprawnych.
16-latkę po przebadaniu przez załogę Pogotowia Ratunkowego, przekazano pod opiekę rodzicom.  Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach podziękował wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach, za ciężką pracę i poświęcenie.  Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do pana Pawła Szlachty, co spotkało się z gromkimi  brawami ze strony wszystkich uczestników akcji.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w akcję poszukiwawczą dziewczynki.

Previous 48-latek zatrzymany przez olkuskich kryminalnych za fałszywy alarm bombowy
Next Zalety druku cyfrowego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany włamywacz

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna przez kilka tygodni poszukiwany był przez  kryminalnych z „ósemki”. 36-latek był poszukiwany przez policję od kliku tygodni za włamania

Wiadomości 0 Comments

PONAD 23 TYSIĄCE KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI. SZCZĘŚCIARZAMI ZOSTAŁO 4151

Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – właśnie tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby w naszych strukturach. Jak się okazuje

Wiadomości 0 Comments

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź