Gdzie szukać najlepszych promocji na alkohol?

Gdzie szukać najlepszych promocji na alkohol?

Badania statystyczne pokazują, że przeciętny Polak spożywa rocznie 10,5 litra czystego alkoholu, co w przeliczeniu daje 53 butelki wódki rocznie – jedną na tydzień. Nie wyobrażamy sobie rodzinnych imprez, czy spotkań z przyjaciółmi bez piwa lub lampki wina. Gdzie zatem najlepiej kupować alkohol?

Jaki alkohol piją Polacy?

Euromonitor, na podstawie preferencji zakupowych mieszkańców Unii Europejskiej, przygotował w 2017 roku raport na temat spożycia alkoholu w Europie. Wedle tego raportu Polacy najczęściej sięgają po piwo i zajmują trzecie miejsce w Europie pod tym względem. Statystycznie pijemy 86 litrów piwa w ciągu roku i wydajemy na nie 512 zł, czyli 42,66 zł miesięcznie. Wyprzedzają nas tylko Czesi słynący z piwowarskiej tradycji oraz Litwini.

Polacy spożywają natomiast znacznie mniej wina niż mieszkańcy innych krajów unijnych. Statystycznie pijemy go 18 litrów rocznie, czyli ponad pięciokrotnie mniej niż liderzy na tym polu – Portugalczycy. Statystycznie na wino wydajemy nieco ponad 100 zł rocznie. Spożycie wódki, to około 8 litrów rocznie na głowę. Wyraźnie widać spadkowy trend w sprzedaży mocnych alkoholi na rzecz piwa i wina, jednak Polacy są coraz bardziej ciekawi alkoholi, do których nie przywykliśmy. Najszybciej rosnącą kategorią jest spożycie whiskey, której spróbowało już 15% Polaków.

Dla sprzedaży piwa niezwykle istotny jest coraz popularniejszy trend na piwa kraftowe pochodzące z małych browarów i oparte o oryginalne receptury. Trunki tego typu mają często nietypowe smaki i opierają się o receptury i składniki z różnych zakątków świata. Obecnie na rynku piwowarskiem oferta kraftowego piwa jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie kupić tani alkohol?

Wiemy już, że pijemy sporo i sporo wydajemy na ulubione trunki, jak zatem zmniejszyć koszty i gdzie znaleźć najlepsze promocje na alkohol? Pomocne okażą się supermarkety, np. Tesco. Poza najpopularniejszymi markami piwa, wina i wódki znajdziemy tu szeroki asortyment alkoholi ekskluzywnych, jak najlepsze likiery, brandy czy whiskey z górnej półki. Supermarkety często organizują atrakcyjne promocje na alkohol, dzięki którym mamy możliwość nabycia wyśmienitych trunków bez zbytniego obciążania portfela.

Pełen asortyment alkoholowy sklepu Tesco znajdziesz na tesco.okazjum.pl

Supermarkety to nie jedyne miejsca, gdzie dostaniemy tani alkohol. W sklepach osiedlowych znanych sieci jak Delikatesy Centrum także możemy liczyć na świetne okazje. Znajdziemy tu nie tylko przeceny piwa, ale także oferty w rodzaju 3+1 i specjalne promocje na alkohol kupowany w większych ilościach, np. w czteropakach. Zaletą sklepów osiedlowych jest to, że ich oferta dostosowana jest do lokalnych klientów, dlatego możemy liczyć na to, że najlepsze okazje na tani alkohol będą dotyczyły tych produktów, które są najpopularniejsze w danym miejscu. W takim przypadku również najlepszym sposobem na efektywne korzsytanie z promocji są gazetki promocyjne online, które z łatwością można odnaleźć na https://delikatesy-centrum.promoceny.pl/

Alkohol stanowi ważny element naszej kultury. Większość Polaków nie wyobraża sobie spotkań towarzyskich bez wznoszenia toastów ulubionym trunkiem. Letni grill bez zimnego piwa dla ochłody to żadna atrakcja, a romantyczna kolacja nie może obyć się bez lampki wina. W spożywaniu alkoholu nie ma nic złego, jesli robi sie to z umiarem. Umiar wskazany jest jednak nie tylko w piciu, ale i w wydawaniu pieniędzy, dlatego warto szukać atrakcyjnych ofert i promocji na alkohol.

Previous Wstępne podsumowanie Sylwestra 2017 na małopolskich drogach
Next Sposób na tanie i szybkie zakupy spożywcze w sieci

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

BlackBeard – miejsce we Wrocławiu, gdzie odnajdzie się niejeden mężczyzna

Jesteś mężczyzną i poszukujesz miejsca, w którym w profesjonalny sposób opieką zostanie otoczony Twój zarost oraz włosy? A może jako kobieta rozglądasz się za salonem, w którym Twój mężczyzna będzie

Life&Style 0 Comments

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

W polskiej tradycji pierścionek zaręczynowy po prostu musi być. Mężczyzna, który chce spędzić resztę życia z wybraną kobietą oświadcza się jej, wręczając właśnie pierścionek zaręczynowy. Obecnie jubilerzy proponują naprawdę wiele

Life&Style 0 Comments

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź