Tymczasowy areszt dla sprawcy brutalnego ataku w autobusie

Tymczasowy areszt dla sprawcy brutalnego ataku w autobusie

2 lutego br. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 21-latka, podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i gróźb karalnych pozbawienia życia wobec współpasażera miejskiego autobusu.

Do zdarzenia doszło w środę (tj. 31 stycznia br.) ok. godziny 14.00 w autobusie linii 144, jadącym w kierunku osiedla Rżąka. Według ustaleń śledczych z Komisariatu VI Policji w Krakowie, nietrzeźwy i agresywny mężczyzna zaatakował współpasażera, zajmującego miejsce siedzące w tylnej części pojazdu. Sprawca podszedł do 24-letniego wracającego do domu studenta, demonstracyjnie wyciągając z kurtki przedmiot przypominający broń palną, a następnie groził swojej ofierze pozbawieniem życia. Pokrzywdzony nie reagował na zaczepki, co jeszcze bardziej rozjuszyło napastnika, który zaczął bić pokrzywdzonego po całym ciele pięściami oraz kolbą atrapy pistoletu po głowie.  W wyniku czego doznał on  obrażeń głowy i twarzoczaszki, wymagających interwencji chirurgicznej.  Kierowca widząc niebezpieczeństwo zatrzymał się  a wtedy sprawca przestępstwa wybiegł z autobusu. O całym zdarzeniu został powiadomiony  dyspozytor MPK, który zaalarmował Policję. Dyżurny „Szóstki” niezwłocznie skierował na miejsce dzielnicowych, znajdujących się w tym  rejonie służbowym. W trakcie przejazdu, funkcjonariuszy zatrzymał świadek pobicia, który dokładnie opisał wygląd napastnika. W wyniku czego na ul. Wielickiej mundurowi zatrzymali 21-latka. Jak się okazało, miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty o charakterze chuligańskim: uszkodzenia ciała (art. 157 par.1 kk w zw. z art. 57a kk) oraz gróźb karalnych (art. 190 par.1kk również z zw. z art. 57a). Przyznał się do ich popełnienia i wyraził skruchę. Wyjaśnił, iż atrapę pistoletu zakupił w sklepie z militariami.

Za powyższe czyny łącznie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Oświęcim. Dzielnicowy w plecaku wagarowicza ujawnił nóż taktyczny i paralizator
Next "Smog" - wzmożone działania WRD KMP w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Małopolscy policjanci pomagają osobom narażonym na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Jeżeli widzisz osobę bezdomną, samotną bądź nieporadną narażoną na działanie niskich temperatur  – zareaguj! Udziel wsparcia lub poinformuj odpowiednie służby: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – informacja o możliwych formach wsparcia (m.in.

Wiadomości 0 Comments

Internetowy oszust żerował na uczuciach poszkodowanej – kobieta straciła ponad 100 tys. złotych

Małopolska policja zaobserwowała kolejny sposób wyłudzeń pieniędzy. Naciągacze podają się np. za żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie i pod taką legendą „zaczepiają” użytkowniczki portali społecznościowych. Korespondują z nimi, zaprzyjaźniają

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 19-latka, przy którym zabezpieczono znaczne ilości narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu Policji VI w Krakowie nie ustają w tropieniu osób trudniących się uprawą oraz rozprowadzaniem środków odurzających. Skutecznie przeprowadzone realizacje, udaremniają wprowadzenie na czarny rynek  prawnie zabronionych substancji oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź