Ucieczka ze szpitala

Ucieczka ze szpitala

Chrzanowska Policja poszukiwała pacjenta, który po badaniu oddalił się ze szpitala. Został odnaleziony w Austrii i tam poddany kwarantannie.

W czwartek (12 marca), późnym wieczorem, na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chrzanowie  zgłosił się  Polak na stale pracujący w Austrii, zaraz po przyjeździe z zagranicy. Po wykonanym badaniu lekarz zalecił pacjentowi kwarantannę. Mężczyzna nie zgadzając się z decyzją lekarza samowolnie opuścił szpital. Po przekazaniu  przez szpital  tej informacji  policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. Nie było  go jednak w żadnym z miejsc, z którym wiązałyby go jakieś więzi rodzinne czy towarzyskie. Wszystko wskazywało na to, że człowiek ten mógł powrócić na teren Austrii.  Niezwłocznie więc poinformowano służby austriackie o zaistniałej  sytuacji.

14 marca, chrzanowska Policja otrzymała informację zwrotną od policji austriackiej, że mężczyzna rzeczywiście znajduje się na ich terenie, a także, że zostały już wdrożone przez wobec niego odpowiednie środki (został przebadany i poddany kwarantannie domowej).

Działanie naszych i austriackich służb to kolejny dowód międzynarodowej współpracy, w której przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo obywateli.

Powyżej opisana interwencja jest przykładem braku odpowiedzialności mężczyzny, która mogła doprowadzić do narażenia innych ludzi.

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie wskazań służby zdrowia  jest naruszeniem artykułu  116 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z tym przepisem kto jest  podejrzanym o nosicielstwo i  nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych przez organy służby zdrowia, podlega karze grzywny /do 5000 zł/ albo karze nagany.

Natomiast kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób  powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych,  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 165 kodeksu karnego), a kto wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku  (art. 161 § 2 kodeksu karnego).

Previous Kontrola sanitarna na granicy polsko-słowackiej w Małopolsce
Next Apel KWP Kraków i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego o rozwagę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Archiwum X poszukuje łodzi użytej do przestępstwa

Policjanci krakowskiego Archiwum X pod nadzorem  Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  Prokuratury Krajowej w Krakowie pracują nad sprawą zabójstwa 33-letniego Tadeusza Draba, do którego doszło

Wiadomości 0 Comments

Policjanci rozpracowali działalność cyberoszusta

Ponad sto osób z całej Polski zostało oszukanych przez 27-latka, który na portalach społecznosciowych oferował fikcyjne bilety na imprezy kulturalne i sportowe. Oszust został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledczy

Wiadomości 0 Comments

Funkcjonariusze zatrzymali 5 kobiet podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytów bankowych na ponad 200 tys. zł

Policjanci  zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej nie ustają w tropieniu sprawców prowadzących nielegalne interesy. W wyniku doskonałego rozpoznania operacyjnego połączonego z wnikliwą analizą materiału dowodowego, w minionym tygodniu  w ręce

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź