Usuwanie rys na samochodzie pastą do zębów

Usuwanie rys na samochodzie pastą do zębów

Kto wiedział, że pasta do zębów może być tak wszechstronna? Używasz pasty do zębów, by je czyścić i polerować. Ale czy kiedykolwiek rozważałeś użycie pasty do zębów, aby wypolerować te małe rysy w samochodzie? Zgadujemy, że nie. Więc następnym razem, gdy Twój samochód dostaje małe zadrapanie, rozważ sięgnięcie po wilgotną szmatkę i ulubioną tubkę pasty do zębów przed droższymi rozwiązaniami.

Zadrapania, otarcia są często tylko w czystej powłoce

Drobne rysy, otarcia i otarcia zwykle nie przenikają przez lakier bezbarwny, który jest bardzo cienką warstwą bezbarwnej emalii ochronnej nakładanej na lakier samochodu. Dodaje ona dodatkową warstwę połysku do samochodu, co sprawia, że nowy samochód wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie.

Lakier bezbarwny absorbuje również uderzenia środowiska, pozostawiając farbę pod spodem praktycznie nietkniętą. Usuwa nadmiar światła ultrafioletowego, ozonu, spalin, brudu, deszczu, soli drogowej, robaków, ptasich odchodów itp. Każda z tych rzeczy powoduje mikroskopijne (lub większe) uszkodzenia lakieru bezbarwnego, dlatego też w miarę starzenia się samochodu wydaje się on mglisty i mniej lśniący. Każda z tych rzeczy powoduje mikroskopijne (lub więcej) uszkodzenia lakieru bezbarwnego, dlatego też w miarę starzenia się samochodu wydaje się on mglisty i mniej błyszczący.

Pasta do zębów jest alternatywą dla polerowania całego samochodu

Spójrzmy prawdzie w oczy. W większości przypadków nie chcemy zrzucać pieniędzy na profesjonalne polerowanie naszych samochodów, bez względu na to, jak ładnie będą wyglądały po nim. A przy szerokiej gamie produktów większość z nas nie chce też wybiegać do sklepu, aby znaleźć odpowiedni, który zajmie się naszymi zadrapaniami.

To tam wchodzi zwykła tubka pasty do zębów. Każdy ma gdzieś tubkę, więc nie trzeba biegać do sklepu i przeszukiwać wysepek różnych produktów, od wypełniaczy, przez środki do pocierania, po środki do polerowania.

Zalecamy wybielanie pasty do zębów. Jest ona nieco bardziej ścierna niż zwykła pasta do zębów, ale każda pasta wystarczy. Ta ścieralność jest bardzo podobna do materiałów ściernych znajdujących się w typowym pojemniku pasty do zębów. Działanie ścierne może usunąć mikroskopijne warstwy filmu i czystą powłokę, polerując to, co kiedyś uważałeś za trwałe zadrapanie, aby uzyskać wspaniały połysk! I w zależności od tego, jakiej pasty do zębów używasz, opuści samochód z miętowym uczuciem świeżości!

Pasta do zębów nie naprawi wszystkiego

Im głębsze jest zadrapanie, tym trudniej jest je usunąć. Jeśli Twoje zadrapanie przebije się przez powłokę bezbarwną, pasta do zębów może pomóc w zmniejszeniu wyglądu zadrapania poprzez polerowanie powłoki bezbarwnej wokół niej. W zależności od warstwy lakieru bezbarwnego, może się ona nieznacznie „stopić”, aby wypełnić zadrapanie.

Pasta do zębów nie utrwala odprysków ani nie łuszczy się bezbarwnej powłoki ani farby. Powinno to być oczywiste, ale bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie naprawi to wgnieceń, wgnieceń czy pękniętych zderzaków.

Zacznij od obszaru ukrytego

Zalecamy przetestowanie tej techniki w niepozornym miejscu samochodu, zanim zaczniesz wyrzucać pastę do zębów na zderzak oczodołowy i przyjdziesz do nas w poszukiwaniu nowej powłoki lakierniczej.

KROK 1: Mycie samochodu

Zanim pójdziesz do pracy, wyczyść dobrze samochód. Jeśli pracujesz tylko na małej powierzchni, możesz czyścić tylko ten obszar. Nie pomijaj tego kroku, nawet jeśli samochód był niedawno czyszczony. Gdy tylko zaczniesz ocierać, możesz zacząć wirować drobne kawałki brudu, powodując więcej uszkodzeń i zadrapań. Poza tym, gdy zadrapanie zniknie, będziesz chciał, aby samochód wyglądał ładnie!

KROK 2: Wybór materiału

Będziesz chciał użyć gładkiej ściereczki, jak frotte lub mikrofibra. Jeśli nie masz żadnej z nich, możesz użyć miękkiej ściereczki. Im gładsza ściereczka, tym gładsze będzie jej wykończenie. Nie zbieraj starej szmatki sklepowej, bo możesz wcierać w nią osadzony brud.

KROK 3: Nałożenie pasty do zębów

Zwilż szmatkę niewielką ilością wody, a następnie nanieś na nią niewielką ilość pasty do zębów. Zacznij delikatnie wcierać pastę do zębów w otarcie w małym okręgu. W zależności od głębokości zarysowania, w ciągu kilku sekund możesz zauważyć, że całość lub jej części znikają.

KROK 4: Dotarcie do głębszych zarysowań

Lekki nacisk może nie być wystarczający, aby naprawdę dostać się do niektórych zadrapań, więc może trzeba będzie użyć większego nacisku. Bądź ostrożny, ponieważ zbyt duży nacisk może spowodować pożar. Stopniowo zwiększaj ciśnienie, aż zadrapanie zacznie zanikać. Trzymaj ściereczkę wilgotną i nakładaj ponownie pastę do zębów w razie potrzeby.

KROK 5: Stop

Gdy zadrapanie zniknie lub zrobisz wszystko, co w twojej mocy, by je zmniejszyć, STOP! Farba jest bardzo cienka, ale czysta warstwa to tylko ułamek grubości farby. Im dłużej się pocierasz, tym bardziej czysta powłoka jest usuwana. Gdy całkowicie usuniesz powłokę bezbarwną, jedynym sposobem na jej naprawienie jest jej przerobienie.

Wypełnienie głębszego zarysowania

Jeśli masz głębsze rysy, których sama pasta do zębów nie naprawi, możesz je wypełnić farbą renowacyjną, a następnie wypolerować pastą do zębów.

Jeśli nakładanie farby renowacyjnej działa ku Twojemu zadowoleniu, możesz na tym poprzestać. Możesz też nałożyć farbę renowacyjną na szmatkę i delikatnie wcierać ją w zadrapanie. Gdy farba wyschnie, możesz użyć pasty do zębów, aby wypolerować nadmiar farby z powierzchni lakieru bezbarwnego. Następnie należy pozostawić zadrapanie, które zostało wypoziomowane i nie jest tak zauważalne.

https://autokosmetyki.edu.pl/poradnik/rdmt/maskowanie-rys-na-lakierze-skuteczne-sposoby.html

Previous Ortodontyczna separacja zębów
Next Co to jest uzależnienie od narkotyków? Terapie odwykowe.

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak dbać o opony by mogły bezpiecznie służyć przez wiele sezonów? Sprawdzona wulkanizacja i codzienne nawyki eksploatacyjne

Opony samochodowe odpowiadają za poziom bezpieczeństwa jazdy samochodem. Powierzchnia styku opon z asfaltem podczas jazdy jest naprawdę niewielka – porównywalna z wielkością kartki A4, ale to dzięki nim samochód może

Motoryzacja 0 Comments

Najlepsze kosmetyki samochodowe Motogo

Z pewnością żaden właściciel samochodu nie lubi, kiedy wnętrze jego auta jest brudne i zakurzone. To, jak prezentuje się nasz samochód świadczy o nas samych. Warto również pamiętać o tym,

Motoryzacja 0 Comments

Regeneracja plastików

Tworzywa sztuczne, prawdopodobnie ze względu na ich względną taniość, a jednocześnie bezpretensjonalność, stały się ostatnio bardzo popularnym materiałem w produkcji samochodów. Jest aktywnie wykorzystywany do tworzenia części wewnętrznych, a także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź