Włamywacze złapani ze skradzionym łupem

Włamywacze złapani ze skradzionym łupem

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu, z którego skradli biżuterię oraz perfumy. Sprawcy wpadli w ręce kryminalnych bezpośrednio po dokonanym włamaniu na terenie gm. Kalwaria Zebrzydowska. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (07.03 br.), kiedy to kryminalni z powiatu krakowskiego podjęli trop za znanym im pojazdem m-ki Opel Astra, którym wg ich podejrzeń mogły poruszać się osoby dokonujące włamań do domów na terenie powiatu krakowskiego. Około godz. 17:30 ten samochód był widziany na terenie powiatu wadowickiego. Policjanci  dokonali  penetracji tego terenu i podjęli działania zmierzające do ustalenia, czy w którymś z domów w tej okolicy mogło dojść do włamania. Po chwili, na jednej ze wsi w gm. Kalwaria  Zebrzydowska, policjanci zauważyli nieoświetlony dom  (bez ogrodzenia) z otwartymi drzwiami tarasowym i wybitą szybą w oknie.  Mając podejrzenie, że doszło do włamania,  niezwłocznie wezwali wsparcie i podjęli działania zmierzające do zatrzymania  pojazdu, który mógł mieć z tym zdarzeniem związek.

Chwilę później, jeden patroli napotkał i zatrzymał Opla Astrę nadjeżdżającego z tamtego rejonu w kierunku Krakowa. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne, gdyż poruszający się tym pojazdem dwaj 41- letni mieszkańcy Krakowa  posiadali przy sobie skradziony łup. Z kieszeni pasażera wysypała się różnego rodzaju biżuteria, która została rozpoznana później przez właścicieli domu w gm. Kalwarii Zebrzydowskiej, jako ich własność. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli również różnego rodzaju narzędzia, których mężczyźni mogli użyć do włamania. Złodzieje zostali zatrzymani przez policjantów i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

W piątek (09.03 br.) zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo, jeden z nich usłyszał  zarzut za dokonanie 29 października 2017r. włamania do domu w Skawinie, skąd również skradł biżuterię. Okazało się, że odciski palców zabezpieczone na miejscu tamtego zdarzenia są identyczne z jego odciskami palców.  Nie jest wykluczone, że mężczyźni usłyszą dodatkowe zarzuty za dokonywanie włamań na terenie innych posesji.

10 marca br. Sąd Rejonowy w Wieliczce na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Nadmienić należy, że sprawcy działali w ramach tzw. recydywy, czyli w przeszłości odbywali już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, a to może być podstawą do zwiększenia wymiaru kary wobec nich nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Previous Tymczasowy areszt dla 4 sprawców rozboju na Portugalczyku
Next Policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Brutalnie pobili 61-letnią ekspedientkę, aby ukraść sklepową kasetkę z gotówką

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwójkę napastników, którzy napadli na sklep nocny. Pracownica sklepu broniąc się przed wydaniem gotówki została brutalnie pobita. Teraz 24-letnia kobieta i 27-mężczyzna

Wiadomości 0 Comments

Tymczasowy areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem brudnych pieniędzy

Krakowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się praniem brudnych pieniędzy. Sprawcy zakładali w Polsce rachunki bankowe, na które wpływały z zagranicy środki pieniężne, pochodzące z przestępstw. Przestępczy proceder ujawnili

Wiadomości 0 Comments

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź