Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany

Marihuana występuje w różnych postaciach, a korzyści zdrowotne wynikające z jej stosowania stale rosną. Marihuana zawiera CBD, który jest substancją chemiczną, która wpływa na mózg, sprawiając, że funkcjonuje lepiej, nie dając mu wysokiego poziomu, oraz THC, który ma właściwości łagodzące ból. Obie substancje mogą być ekstrahowane i wzmacniane w celu wykorzystania w procesie krótkotrwałej destylacji.

Użytkownicy mogą uzyskać następujące korzyści zdrowotne związane z marihuaną:

Złagodzenie przewlekłego bólu

W marihuanie znajdują się setki związków chemicznych, z których wiele to kannabinoidy. Kannabinoidy zostały połączone z zapewnieniem ulgi w chronicznym bólu z powodu ich składu chemicznego. Dlatego też produkt uboczny konopi indyjskich, taki jak marihuana medyczna, jest powszechnie stosowany do łagodzenia przewlekłego bólu.

Zwiększa pojemność płuc.

W przeciwieństwie do palenia papierosów, palenie marihuany w postaci marihuany nie powoduje uszkodzenia płuc. W rzeczywistości badanie wykazało, że konopie indyjskie faktycznie pomagają zwiększyć pojemność płuc, a nie wyrządzają im szkody.

Pomóż schudnąć

Jeśli rozejrzysz się wokół, zauważysz, że zapalony użytkownik konopi indyjskich zazwyczaj nie ma nadwagi. Dzieje się tak dlatego, że marihuana jest związana z wspomaganiem organizmu w regulowaniu poziomu insuliny przy jednoczesnym efektywnym spożyciu kalorii.

Reguluje cukrzycę i zapobiega jej występowaniu

Ze względu na wpływ na insulinę ma sens tylko to, że marihuana może pomóc w regulacji i zapobieganiu cukrzycy. Badania przeprowadzone przez American Alliance for Medical Cannabis (AAMC) połączyły konopie indyjskie, aby ustabilizować poziom cukru we krwi, obniżyć ciśnienie krwi i poprawić krążenie krwi.

Walka z rakiem

Jedną z największych korzyści medycznych związanych z marihuaną jest jej związek ze zwalczaniem raka. Istnieje wiele dowodów na to, że kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu raka lub przynajmniej niektórych jego rodzajów.

Pomaga w leczeniu depresji.

Depresja jest dość powszechna, a większość ludzi nie wie nawet, że ją ma. Związki endokannabinoidów zawarte w konopiach indyjskich mogą pomóc w stabilizacji nastrojów, które mogą złagodzić depresję.

Kontrola autyzmu.

Wiadomo, że konopie indyjskie uspokajają osoby używające tego narkotyku i kontrolują ich nastrój. Może pomóc dzieciom z autyzmem, które doświadczają częstych gwałtownych wahań nastroju, kontrolować je.

Pomoc w terapii padaczkowej

Badania przeprowadzone na CBD wykazały, że może on pomóc w kontroli napadów. Prowadzone są badania mające na celu określenie wpływu konopi indyjskich na osoby cierpiące na padaczkę.

Napraw kości.

Cannabidiol został połączony z pomocą w leczeniu złamanych kości, co przyspiesza proces. Według Bone Research Laboratory w Tel Awiwie, pomaga również wzmocnić kość w procesie gojenia. To utrudnia złamanie kości w przyszłości.

Pomaga w przypadku ADHD/ADD.

Osoby z ADHD i ADD mają problemy z koncentracją na zadaniach, które są pod ręką. Zazwyczaj mają problemy z wydajnością poznawczą i koncentracją. Marihuana okazała się obiecująca w promowaniu koncentracji i pomocy osobom cierpiącym na ADHD/ADD. Jest również uważana za bezpieczniejszą alternatywę dla Adderalla i Ritalina.

Leczenie jaskry

Jaskra prowadzi do dodatkowego nacisku na gałkę oczną, co jest bolesne dla osób z chorobą. Marihuana może pomóc zmniejszyć nacisk wywierany na gałkę oczną, zapewniając tymczasową ulgę osobom cierpiącym na jaskrę.

Łagodzi niepokój

Marihuana, przyjmowana w monitorowanej dawce i we właściwy sposób, może pomóc złagodzić lęk i uspokoić.

Previous Jak Lego poszerzają horyzonty?
Next Jakie są meble barberskie?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

BlackBeard – miejsce we Wrocławiu, gdzie odnajdzie się niejeden mężczyzna

Jesteś mężczyzną i poszukujesz miejsca, w którym w profesjonalny sposób opieką zostanie otoczony Twój zarost oraz włosy? A może jako kobieta rozglądasz się za salonem, w którym Twój mężczyzna będzie

Life&Style 0 Comments

Soki o działaniu oczyszczającym

Picie soków to doskonały sposób na to, aby w zdrowy sposób przeprowadzić detoks organizmu. Świeże soki zarówno z wyciskarki, jak i z sokowirówki warto na stałe wprowadzić do swojego menu.

Life&Style 0 Comments

Zdrowe nawyki w odżywianiu

Jeśli chodzi o jedzenie, mamy silne nawyki. Niektóre są dobre („Zawsze jem śniadanie”), a niektóre nie są tak dobre („Zawsze czyszczę swój talerz”). Chociaż wiele z naszych nawyków żywieniowych zostało

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź