Wstępne podsumowanie Sylwestra 2017 na małopolskich drogach

Wstępne podsumowanie Sylwestra 2017 na małopolskich drogach

Bilans tegorocznych wyjazdów i powrotów sylwestrowych pokazuje, że  w okresie od 29 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018  roku na małopolskich drogach doszło do 19 wypadków, w których  śmierć poniosły 2 osoby (w tym 1 pieszy i 1 rowerzysta), a 20 zostało rannych.

Do 2 wypadków śmiertelnych doszło nocą w poniedziałek 1 stycznia.

Pierwszy z nich miał miejsce około godz. 2:40 w miejscowości Kuków, powiat suski. Jak wstępnie ustalono 26 – letni kierujący pojazdem marki Opel, potrącił idącego poboczem 36 – letniego pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Jak ustalono pieszy nie posiadał elementów odblaskowych mimo, że poruszał się w terenie niezabudowanym.

Do kolejnego wypadku tego dnia doszło około godz. 4:20 w miejscowości Przemyków w powiecie proszowickim, gdzie jak wstępnie ustalono 26 – letni kierujący samochodem marki Seat, potrącił rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących.

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej noc sylwestrową spędził w policyjnej celi

W nocy z 31.12.2017/1.01.2018r., tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Kętach,  zostali powiadomieni, że w ogrodzenie posesji, znajdującej się przy ulicy Fabrycznej w Kętach, wjechał samochód.  Jeden z patroli natychmiast pojechał we wskazane miejsce. Szybko okazało się, co było powodem, utraty przez kierującego panowania nad pojazdem, 23 – letni mieszkaniec Kęt był nietrzeźwy. Wsiadł za kierownicę BMW, mając w  organizmie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie odniósł żadnych obrażeń ciała, w związku z tym został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Podczas ubiegłorocznego Sylwestra, tj. od 30 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku doszło do 26 wypadków, w których  30 osób   zostało rannych. 

Previous Internetowy pedofil w rękach Policji
Next Gdzie szukać najlepszych promocji na alkohol?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Wiadomości 0 Comments

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krakowie

W Małopolsce obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczczone zostało patriotycznymi uroczystościami. Funkcjonariusze z całego garnizonu małopolskiego uczestniczyli w lokalnych uroczystościach upamiętniających walki Narodu Polskiego o wolność. Główne obchody

Wiadomości 0 Comments

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!