Wyróżnienie za realizację programu Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie

Wyróżnienie za realizację programu Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie

8 marca 2018 roku w trakcie III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, Województwo Małopolskie zostało laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd”, który organizowany był przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Województwo Małopolskie zostało wyróżnione w kategorii „Zdrowe Województwo”, za realizację w latach 2014-2017 dwóch programów:„ Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie” oraz „Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego. Nagrodę w imieniu Województwa Małopolskiego odebrała Pani Sylwia Grzesiak – Ambroży – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Głównym celem Konkursu był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.

Laureatów wybrano spośród 60 samorządów, które zgłosiły 160 projektów profilaktycznych.

Województwo Małopolskie otrzymało wyróżnienie za realizację programów:

• Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie.

• Realizowany przez Województwo Małopolskie wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową

• Powstał, jako odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli i rodziców, dostrzegających narastający problem cyberzagrożeń, z którymi na co dzień mają do czynienia uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Od początku realizacji Programu do końca 2017 roku udało się nim objąć wszystkie szkoły podstawowe w Małopolsce, czyli 1459 placówki.

• Jak pokazują najnowsze statystyki („Digital Report”, podsumowujący globalną cyfryzację na początku 2018 roku) internautą może nazywać się już co drugi człowiek na Ziemi – ponad 4 miliardy ludzi ma dostęp do sieci, a każdy z nich spędza w sieci około 2,5 godziny dziennie.

• Z tego powodu wszelkie działania i inicjatywy mające na celu upowszechnianie bezpiecznego użytkowania zasobów Internetu oraz uświadamianie użytkownikom sieci zagrożeń z nim związanych są w chwili obecnej jak najbardziej aktualne i potrzebne.

• Od początku realizacji projektu „Zagrożenia w sieci-profilaktyka, reagowanie” tj. od 2012 roku, udało się objąć wszystkie szkoły podstawowe w województwie małopolskim – w sumie 1459 placówek, a łączna liczba dotychczasowych beneficjentów wyniosła blisko 376 000 osób, co uważamy za duży sukces tego projektu.

• Nowe technologie, w tym elektroniczne formy przekazu, to wielka pomoc i ułatwienie życia zawodowego i prywatnego, ale jednocześnie duże wyzwanie i odpowiedzialność wobec najmłodszego pokolenia, absolutnie bezbronnego w sytuacji pojawiających się coraz bardziej wysublimowanych zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, dlatego nasz program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, jakie stawia przed nami współczesny rozwój cywilizacyjny.

• Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego.

W latach 2012-2017 na realizację Programu wydatkowano łącznie 3 756 432,85 zł z budżetu województwa. Od początku realizacji objęto nim 12 456 osób, w tym: 7178 pacjentów (badania przesiewowe + edukacja), 3504 uczniów (szkolenia edukacyjne), 967 osób w wieku produkcyjnym (szkolenia edukacyjne) oraz przeszkolono 807 nauczycieli prewencji.

Previous Zatrzymani za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy
Next Internetowy oszust żerował na uczuciach poszkodowanej – kobieta straciła ponad 100 tys. złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gmina Przeciszów pow. oświęcimski. Poszukiwany kłusownik

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania kłusownika, który założył  wnyki, w których myśliwy znalazł martwego psa. Wczoraj o godzinie 11.00 w masywie leśnym

Wiadomości 0 Comments

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwane przez policję zaginione nastolatki odnalezione w centrum Krakowa

Podczas patrolowania ulic Krakowa jeden z patroli policji rozpoznał poszukiwane nastolatki. 15-latki – uciekły 11 marca br.  z placówki opiekuńczej na terenie Nowej Huty. Dziewczyny poszukiwane były przez małopolską policję,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź