Za ile dostaniemy OC w Krakowie?

Za ile dostaniemy OC w Krakowie?

Życie w grodzie Kraka nie jest tanie, o czym dobrze wiedzą zarówno stali mieszkańcy, jak i studenci, którzy każdego roku licznie przybywają do stolicy Małopolski. A jak wygląda kwestia polisy OC? Czy również kierowcy w Krakowie muszą być gotowi na wysokie koszty związane z ubezpieczeniem samochodu?

Miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC

Z własnego doświadczenia na pewno kojarzysz, że cena OC jest zmienna i trudno przewidzieć jej wartość. Przy jej wyliczeniu towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają wiele różnych czynników, które odnoszą się zarówno do pojazdu, jak i jego właściciela. Na wysokość składki w dużej mierze wpływa miejsce zamieszkania kierowcy, dlatego ta sama osoba poszukująca polisy dla tego samego samochodu może zapłacić całkowicie różną cenę za to samo OC, tyle że kupowane w różnych miastach. Przykładowo, ubezpieczenie we Wrocławiu jest o ok. 1/3 droższe niż w odległym o dwie godziny jazdy samochodem Wodzisławiu Śląskim. Co jest przyczyną tych różnic?

Miejsce zameldowania właściciela wpływa bowiem na ryzyko, z jakim wiąże się ubezpieczenie danego auta. Trzeba się wszakże zgodzić, że we Wrocławiu panuje znacznie większych ruch samochodowy niż w Wodzisławiu Śląskim, w związku z czym w stolicy Dolnego Śląska istnieje także większe prawdopodobieństwo szkody, które towarzystwa rekompensują sobie wyższymi składkami na ubezpieczenie OC. A jak kształtują się ceny obowiązkowego ubezpieczenia w Krakowie?

Ceny OC w Krakowie

Chcąc sprawdzić wysokość składki dla krakowskich kierowców, najpierw należy określić, dla kogo i dla jakiego auta wyszukuje się OC. W naszym przykładzie jako reprezentanta krakowskich kierowców wybraliśmy mężczyznę urodzonego w 1983 r., który przez ostatnie 5 lat kontynuuje polisę, prawo jazdy ma od 8 lat, jest mężem i ojcem jednego dziecka, pracuje jako samozatrudniony i dysponuje zniżkami ubezpieczeniowymi w wysokości 50%. Nasz kierowca jest zainteresowany polisą dla swojego 10-letniego Opla Astry z silnikiem 2,0 l i przebiegiem 200 000 km.

Na szybkie i bezproblemowe wyliczenie składki pozwolił internetowy kalkulator OC, na podstawie którego, poprzez porównanie, da się błyskawicznie znaleźć najkorzystniejszą ofertę na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Podobne kalkulatory warto wykorzystać również, jeśli interesuje Cię ubezpieczenie autocasco. Wracając do ceny dla naszego krakowskiego kierowcy – kalkulator wskazał, że najtańsza polisa w jego przypadku kosztuje 615 zł. W porównaniu z Wrocławiem, w którym identyczne OC dla tego samego kierowcy i jego auta kosztuje o 200 zł więcej oraz z Warszawą, gdzie nasz kierowca zapłaciłby o 100 zł więcej, okazuje się, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia w Krakowie nie należą do najwyższych.

Previous Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który okradł kolekcjonera monet
Next Ile kosztuje jedna godzina parkowania przy lotnisku Kraków – Balice?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Reklama na Mapach Google – pozyskaj nowych, lokalnych klientów!

Reklama on-line pozwala na uzyskanie świetnych efektów niskim kosztem. Wśród nich znajduje się także reklama na Mapach Google! Z internetu korzystamy na co dzień – regularnie używamy wyszukiwarek internetowych oraz

Strefa Biznesu 0 Comments

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Strefa Biznesu 0 Comments

Air Cargo w Polsce

Transport towarów lotniczych drogą lądową (Air Cargo rfs) rozwija się dość dynamicznie w okresie ostatnich lat. Odnosi się to do ładunków, które wymagają szybkiej, bezpiecznej, jak i terminowej dostawy. Przemieszczanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!