Za ile dostaniemy OC w Krakowie?

Za ile dostaniemy OC w Krakowie?

Życie w grodzie Kraka nie jest tanie, o czym dobrze wiedzą zarówno stali mieszkańcy, jak i studenci, którzy każdego roku licznie przybywają do stolicy Małopolski. A jak wygląda kwestia polisy OC? Czy również kierowcy w Krakowie muszą być gotowi na wysokie koszty związane z ubezpieczeniem samochodu?

Miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC

Z własnego doświadczenia na pewno kojarzysz, że cena OC jest zmienna i trudno przewidzieć jej wartość. Przy jej wyliczeniu towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają wiele różnych czynników, które odnoszą się zarówno do pojazdu, jak i jego właściciela. Na wysokość składki w dużej mierze wpływa miejsce zamieszkania kierowcy, dlatego ta sama osoba poszukująca polisy dla tego samego samochodu może zapłacić całkowicie różną cenę za to samo OC, tyle że kupowane w różnych miastach. Przykładowo, ubezpieczenie we Wrocławiu jest o ok. 1/3 droższe niż w odległym o dwie godziny jazdy samochodem Wodzisławiu Śląskim. Co jest przyczyną tych różnic?

Miejsce zameldowania właściciela wpływa bowiem na ryzyko, z jakim wiąże się ubezpieczenie danego auta. Trzeba się wszakże zgodzić, że we Wrocławiu panuje znacznie większych ruch samochodowy niż w Wodzisławiu Śląskim, w związku z czym w stolicy Dolnego Śląska istnieje także większe prawdopodobieństwo szkody, które towarzystwa rekompensują sobie wyższymi składkami na ubezpieczenie OC. A jak kształtują się ceny obowiązkowego ubezpieczenia w Krakowie?

Ceny OC w Krakowie

Chcąc sprawdzić wysokość składki dla krakowskich kierowców, najpierw należy określić, dla kogo i dla jakiego auta wyszukuje się OC. W naszym przykładzie jako reprezentanta krakowskich kierowców wybraliśmy mężczyznę urodzonego w 1983 r., który przez ostatnie 5 lat kontynuuje polisę, prawo jazdy ma od 8 lat, jest mężem i ojcem jednego dziecka, pracuje jako samozatrudniony i dysponuje zniżkami ubezpieczeniowymi w wysokości 50%. Nasz kierowca jest zainteresowany polisą dla swojego 10-letniego Opla Astry z silnikiem 2,0 l i przebiegiem 200 000 km.

Na szybkie i bezproblemowe wyliczenie składki pozwolił internetowy kalkulator OC, na podstawie którego, poprzez porównanie, da się błyskawicznie znaleźć najkorzystniejszą ofertę na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Podobne kalkulatory warto wykorzystać również, jeśli interesuje Cię ubezpieczenie autocasco. Wracając do ceny dla naszego krakowskiego kierowcy – kalkulator wskazał, że najtańsza polisa w jego przypadku kosztuje 615 zł. W porównaniu z Wrocławiem, w którym identyczne OC dla tego samego kierowcy i jego auta kosztuje o 200 zł więcej oraz z Warszawą, gdzie nasz kierowca zapłaciłby o 100 zł więcej, okazuje się, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia w Krakowie nie należą do najwyższych.

Previous Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który okradł kolekcjonera monet
Next Ile kosztuje jedna godzina parkowania przy lotnisku Kraków – Balice?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Transport w Krakowie – jak to zorganizować?

Zmieniasz mieszkanie w Krakowie i szukasz kogoś, kto przewiezie Twoje rzeczy? Część z tych rzeczy możesz przewieźć samochodem osobowym, ale są i takie, które wymagają dysponowania większym pojazdem. Problematyczna pod

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać niszczarkę do biura?

Niszczarka to bardzo ważny element wyposażenia każdego biura. W czasach, gdy tak bardzo zwraca się uwagę na ochronę danych osobowych dobra niszczarka będzie rzeczywiście ważnym elementem wyposażenia w każdym biurze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!