Złota era dermatologii estetycznej

Złota era dermatologii estetycznej

Pragnienie udoskonalania swojego wyglądu nie jest fenomenem współczesności. Zabiegi mające na celu poprawę jakości czy zahamowanie starzenia się cery są stosowane od tysięcy lat.  Półki w aptekach i sklepach kosmetycznych uginają się od ilości najróżniejszych preparatów różnorakich firm. Pojawia się więc dylemat: jakie substancje są właściwe dla naszej cery? Jaki zabieg z szerokiej oferty gabinetów należałoby zastosować, aby przeprowadzić korektę niedociągnięć natury? Czy decydować samemu, czy jednak skorzystać z pomocy specjalisty?

Zabiegi estetyczne kiedyś i dziś

Pierwotnie nakładano na skórę barwniki  pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Bogate Egipcjanki brały kąpiele w kwaśnym mleku, smarowały się tłuszczem zwierzęcym i koloryzowały ciała alabastrem. Indianki nakładały na siebie papkę z pumeksu zmieszanego z własnym moczem. Turcy prowokowali złuszczenie naskórka opalając skórę ogniem. W XVIII wieku zaczęto traktować skórę jak ważny organ ludzkiego ciała, a w XIX wieku mnożyła się błyskawicznie ilość przy-aptecznych laboratoriów, w których pracowano nad udoskonalaniem preparatów kosmetycznych. Od końca dwudziestego wieku mamy do czynienia z ogromnym przyspieszeniem rozwoju technik i środków, przywracających zdrowy wygląd i elastyczność cery, a także poprawiających strukturę paznokci czy włosów.  Można pokusić się o stwierdzenie, że trwa złoty wiek medycyny estetycznej.

Dermatologia estetyczna – do czego potrzebny nam fachowiec?

Nie ma chyba osoby, która nie doświadczyłaby dyskomfortu związanego z problemami skóry, włosów czy paznokci. Wielu pamięta nastoletnie  rozterki związane z trądzikiem młodzieńczym czy łojotokowym zapaleniem skóry. Nikt z nas nie jest wieczny, a skóra z biegiem lat daje tego wyraźne świadectwo. Dawno już obalono mit, że z pomocy kliniki estetycznej korzystają tylko  osoby zamożne lub zdesperowane. Nasz wygląd jest naszą wizytówką. Znacznie poprawia dobry nastrój, witalność, poczucie własnej wartości, a co za tym idzie – jakość naszych działań i relacji z otoczeniem. Samowolne eksperymentowanie z kosmetykami, kierując się jedynie reklamą, zachętą znajomej  czy sugestią farmaceuty, może okazać się zgubne. Twoja ciało nie zasługuje na taką  rosyjską ruletkę.

Co zrobić, by nie popełnić błędu i obrać właściwą strategię?

Przede wszystkim należy dokładnie zdiagnozować problem. Każdy z nas jest inny  i do każdego typu skóry dobierana jest indywidualna terapia. Często stan skóry jest odzwierciedleniem głębszych przyczyn m.in. dysfunkcji organów wewnętrznych czy nieprawidłowej diety. W Klinice Murano zatrudniony jest duży  zespół specjalistów z różnych dziedzin, a dzięki  ich zgranej współpracy, podejście do każdego pacjenta jest holistyczne. Każdy z członków zespołu pod okiem dr. n. Med. Pawła Rujny oddaje się swojej pracy z zaangażowaniem i pasją, dbając o komfort i satysfakcję pacjenta na każdym etapie leczenia.

„Mając kilkunastoletnie doświadczenie w branży, potwierdzone szeregiem dyplomów, certyfikatów oraz ukończonych kursów, zapraszamy państwa do skorzystania z bogatej oferty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonywanych w naszej Klinice” – zaprasza dr. n. Med. Paweł Rujna.

Co może nam pomóc poprawić wygląd  i jakość skóry?

Zanim zaczniemy poprawiać skutki, warto poszukać przyczyny. Czasem wystarczy zmienić sposób odżywiania. Doświadczony dietetyk może nam pomóc wprowadzić właściwe nawyki żywieniowe, poprawiające naturalnie proces leczenia. W stosunku do zmian skórnych, których nie wyeliminujemy dietą, dermatologia estetyczna dysponuje  szerokim wachlarzem metod zabiegowych i farmaceutycznych, redukujących  przykładowo cellulit, rozstępy, a także usuwających zmiany skórne (przebarwienia, brodawki, tatuaże itd.), przywracających owal twarzy, redukujących zmarszczki i wiele innych. Warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia zespołu Kliniki Murano  i ich bogatej oferty z dziedziny dermatologii estetycznej i laseroterapii.

Previous Policjanci zlikwidowali znaczne ilości marihuany, amfetaminy i grzybków halucynogennych
Next 5 najpopularniejszych usług kosmetycznych w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Regularne wizyty u ginekologa – jakie badania profilaktyczne trzeba robić i co ile?

Wiele kobiet nie myśli o regularnych wizytach u ginekologa, a przecież wykonywanie profilaktycznych badań, które często refundowane są przez NFZ, pozwala zapobiegać wielu chorobom. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakie

Life&Style 9 komentarzy

Gdzie znajdziesz najlepszą pizzę w Krakowie?

Bez wątpienia najlepsza pizza to ta jaką pamiętamy z dzieciństwa. Nie ma nic pyszniejszego niż obiad przyrządzony przez mamę lub babcię. Grube, pulchne ciasto i ogrom dodatków to znak firmowy

Life&Style 0 Comments

Romantyczne falbany i kurtki pilotki w nowej kolekcji marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017

Trendy marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017 można podsumować jednym zdaniem: paryski szyk kontra projekty inspirowane lotnictwem. Z jednej strony nie zabraknie więc romantycznych falban, sukienek z obniżoną talią i pastelowych kolorów,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!