Została oszukana metodą na „oficera CBŚ” i straciła 100 tysięcy złotych

Została oszukana metodą na „oficera CBŚ” i straciła 100 tysięcy złotych

Wczoraj ofiarą przestępców padła 66-letnia mieszkanka Limanowej, która straciła 100 tysięcy złotych. Kobieta odebrała telefon od oszusta i dała się przekonać, że jej pieniądze w banku są zagrożone.

Oszuści znów naciągają seniorów. Coraz rzadziej podają się za wnuczków, teraz wykorzystują metody „na policjanta”, albo „na oficera CBŚ”. Mężczyzna, który zadzwonił do kobiety 13 marca br., podał się za funkcjonariusza z Centralnego Biura Śledczego Policji, który walczy z nieuczciwymi bankowcami.  Kobieta uwierzyła, że bierze udział w akcji policyjnej. Oszuści nakłonili ofiarę do założenia nowego konta bankowego na które przelała oszczędności, a następnie podała oszustom login oraz hasło. Sprawcy odradzali kobiecie kontakt z tutejszą Jednostką Policji bądź z pracownikami banku twierdząc że może to zaważyć na powodzeniu ich akcji.

Apelujemy o szczególną ostrożność i przypominamy, że  policjant nigdy nie zadzwoni i nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Funkcjonariusze Policji i innych służb nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach!

Nie dajmy się oszukać – gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom o tym Policję.

Previous Sprzątał nie tylko śmieci. Policjanci zatrzymali 35-latka, który okradł miejsce pracy m.in. ze sprzętu elektronicznego
Next Dzielnicowy z II Komisariatu Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby uczy mieszkańców technik samoobrony

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Wiadomości 0 Comments

Odpowiedzą za próbę wyłudzenia kredytu

Policjanci z komendy miejskiej w Krakowie zatrzymali trzy osoby, które na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę, usiłowały wyłudzić pożyczkę bankową w kwocie sięgającej 62 600 zł. Wszyscy zatrzymani  usłyszeli zarzuty oszustwa, za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź